• Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel milloo a poslední změna proběhla před 10 roky, 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4388 Odpovědět
   Anonymní uživatel
   Neaktivní

   Jako během Velké krize přechází stále více obcí v USA na tehdejší myšlenku a tisknou z nedostatku peněz své vlastní měny, aby uspokojily občany a podpořily skomírající místní průmysl, informuje USA Today.

   Většina systémů funguje takto: obchody a zájemci vytváří síť k tisku vlastních peněz. Spotřebitelé nakupují se slevou lokální měnu, jako například za 95 centů jmenovitou hodnotu 1 dolar, a touto platí v plné hodnotě v obchodech, které ji akceptují. Tak mají výhodu nakupující i obchody a peníze zůstávají v obci.
   Stále více pracujících s klesajícími platy platí za své nákupy bankovkami, které se v Detroitu nazývají Cheers, v New Yorku Ithaca Hours, Plenty v Severní Karolíně nebo BerkShares v Massachusetts.

   Sociolog Ed Collom z University of Southern Maine zkoumal lokální měny a říká, že podporují spotřebitele, aby nakupovali ve svém okolí. Obchody, které kvůli poklesu zákazníku značně trpí, z toho profitují, protože konzumenti vydávají svoji hotovost v místě.

   „Chceme otevřít nové možnosti,“ říká Jackie Smithová ze South Bend v Indianě, která pracuje na uvádění lokálních měn do oběhu. „Sílí povědomí, že více kontroly nad hospodářstvím ve vlastních rukou může odpružit tvrdé nárazy špatné hospodářské situace.“

   Přibližně tucet obcí v USA má již lokální měny, říká Susan Wittová, zakladatelka BerkShare v regionu Bershire na západě Massachusetts. Očekává, že budou následovat další. Detroit News odhaduje, že zatím je v USA celkem 75 lokálních měn.

   V BerkShare systému jde nakupující do jedné z 12 bank a platí 95 dolarů za BerkShare v hodnotě 100 dolarů, které může potom utratit v 370 lokálních obchodech. Od založení tohoto systému v roce 2006, největšího svého druhu v USA, byly utraceny BerkShare v hodnotě 2,3 miliardy dolarů.
   Během poslední deprese tiskly obce, obchody a osoby vlastní peníze, aby udržely v chodu hospodářství, když tehdy banky jedna za druhou zavíraly a byl nedostatek hotovosti.

   Podle zákona se nesmí tyto bankovky podobat dolaru nebo být požadovány jako zákonné platidlo spojených států, říká Claudia Dickens z úřadu oprávněného k tisku bankovek. „Jen my tiskneme pravé bankovky“, říká.
   Daňové úřady nelze obcházet a ty dostávají svůj podíl. Příjmy z plateb v lokálních měnách jsou povinně zdanitelné, říká Tom Ochsenschlager z Institutu schválených auditorů. „Není cesty jak obejít daně z příjmu, jinak by všichni platili s Detroitskými dolary“, říká.

   Město Pittsboro v Severní Karolíně probudilo k novému životu Plenty, zaniklou lokální měnu, která byla vytvořena v roce 2002. Nyní je opět tištěna v hodnotách 1, 5, 20 a 50 dolarů. Místní banka mění 9 dolarů za 10 Plenty.

   „Jsme zcela zničené město v Americe,“ říká Lyle Estil, prezident Piedmont Biofuels, která akceptuje Plenty. „To posílí naše lokální hospodářství… Na Plenty je pěkné to, že nemůže opustit naše okolí.“

   Komentář: Dávat do oběhu vlastní měnu je v zásadě dobrá myšlenka, jedno zda máme hospodářskou krizi či ne, neboť jak je výše řečeno, tvorba hodnoty zůstává v místě a nezmizí v kapsách globalistů. Pokud obce akceptují také platbu daní ve vlastní měně, potom je zaručen úspěch a místo z toho profituje.
   (pav)

   zdroj
   https://alles-schallundrauch.blogspot.com
   Czech Free Press

  • #6210 Odpovědět
   namu
   Člen

   Finanční krize v Řecku jako prototyp a kam směřuje Evropa.

   Dosti zajímavý dopis, a pod článkem ještě zajímavější videa:

   https://true-lies.blog.cz/1002/recko-je-zkusebnim-polygonem-pise-recky-ctenar-nwo-chce-zcela-omezit-hotovostni-transakce-a-zacit-kontrolovat-naprosto-vse#comment73133262

  • #6211 Odpovědět
   milloo
   Účastník
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
Odpověď na: Z nedostatku peněz tisknou obce v USA vlastní měny
Osobní informace:
7 + 3 =

Zvonící cedry Ruska | © 2020 Anastasia.cz - Všechna práva vyhrazena. | Ekoobchudek.cz

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account