• Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel namu a poslední změna proběhla před 12 roky a 8 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4332 Odpovědět
   namu
   Člen

   PREVZATO: Těhotenství a porod z pohledu vegetariánky

   Těhotenství a porod jsou vrcholná období v životě ženy. Exisuje snad něco kouzelnějšího nežli cítit ve svém vlastním těle, jak v něm narůstá nový život? Cítíme tvoření – a všechno to nepochopitelné se děje tak jednoduše božským způsobem. Jsme si však vědomi zodpovědnosti, kterou takové tvoření vyžaduje?

   Přirozeně každá maminka si přeje přivést na svět krásné, milé a inteligentní dítě. Přesto existuje mnoho dětí, které trpí mnoha nedostatky. Nemají silný imunitní systém, jsou často nemocné, některé trpí již v dětském věku rakovinou nebo jinými nemocemi, nemluvě o postiženích u dětí.

   Většina dnešních „civilizovaných matek“ v době těhotenství projde nevědomky velmi nebezpečnou cestou, na níž pouze štěstí a náhoda rozhodují o tom, jestli se narodí zdravé dítě nebo ne – rodiče, kteří se sami vlastně považují za dobré rodiče – v neposlední řadě proto, že se 100% přidržují doporučení školské medicíny a při tom se u dveří lékařské praxe vzdávají jakékoli vlastní zodpovědnosti.

   Tito rodiče si skutečně myslí, že to, co dělají, je dobré. Jen málo z nich bere na zřetel, že jejich chování má vliv na životní štěstí jejich budoucího potomka. Myslí si, že dítě dobře roste chráněno v břiše, zcela nezávisle na tom, co dělají, jedí, co cítí a co si myslí! Tito rodiče zapomínají nebo ignorují, že dítě všemu rozumí, vše dostává zároveň: poslední cigaretu, likérový dortík, hádku s manželem – zažívá vše společnš s matkou. Dobré dítě buduje, špatné mu přináší škody. Jak velká tato škoda je, závisí na nespočetných, komplexních faktorech a vzájemných vztazích, ať už to je výživa, nálada, genetické dispozice.

   Mnohé mají vyjímečné štěstí a navzdory nedostatečné výživě a mnohým negativním vlivům přivedou na svět zdravé dítě. Přece však, taková navýsost důležitá věc, jako je přivést na svět zdravé dítě, by se neměla přenechávat náhodě a nemělo by se stavět pouze na štěstí?

   Jistě, lidé mají své mile získané zvyky, které se jen těžce opouštějí. Ale co se stane s naším vlastním životem, pokud přivedeme na svět nemocné, postižené nebo dokonce mrtvé dítě jenom proto, že si nechceme odříct tyto zvyky?

   A kdy začíná zodpovědnost za dítě? Přirozeně již daleko před porodem! Náhledy do minulosti ukázaly překvapivě, že vzpomínky mohou pocházet už z doby početí. Početí v láskyplné, klidné atmosféře bez předchozí hádky – a bez poživatin jako alkohol by mělo být samozřejmostí. Kromě toho bychom měli při tom ve své mysli chovat krásné myšlenky o tom, že bychom chtěli počít nádherné dítě, které bude obdařeno obdivuhodnými charakterovými vlastnostmi.

   Nestačí se zabývat myšlenkami, co dítěti později oblečeme a jaké by mělo mít hračky. Během těhotenství máte šanci dát dítěti s sebou na cestu vše krásné a podivuhodné. Přdstavte si své dítě tak, jaké byste si je přáli mít a buďte si vědomi toho, jak velký vliv na dítě máte. V měsících těhotenství položte základní kámen pro své dítě. Tato možnost, pozitivně ovlivnit vývoj svého dítěte tímto způsobem, se později již nenaskytne.Mluvte již se svým dítětem, řekněte mu, že je vítáno, případně jak rádi jej máte a že se na něj těšíte.

   Dopřejte si vše krásné, co vás jen napadne. Rozmazlujte se. A to nikoli krabicí pralinek, nýbrž krásnou knihou, harmonickou hudbou. Ostatně: Výzkumy u rostlin dokázaly, že rostliny zajdou, pokud budou vystaveny hlasité, tepající rockové muzice, a že vykvetou a bude se jim dobře dařit, pokud budou např. poslouchat klasickou hudbu.

   Choďte na dlouhé procházky v krásné přírodě nebo hrajte hry se svými dětmi (pokud už nějaké máte) nebo s vašim mužem. Snad vám váš muž láskyplně namasíruje záda nebo si dopřejete společnou příjemnou lázeň.

   Toto vše již významně přispívá k tomu, aby se vám narodilo šťastné a zdravé dítě. Ale vaše rostoucí dítě přirozeně potřebuje – kromě duchovní a cituplné výživy – též správnou výživu těla. Bohužel téměř každý civilizovaný člověk se stravuje zcela nepřirozene a tedy zvráceně. Jen málo procent jeho výživy je syrové. Živoucí výživou je např. jablko. Mrtvá strava je všechno, co bylo vařeno či zmraženo.

   Chleba, nudle, polévky, buchty, sladkosti, zmrzlina… takovéto potraviny, to není nic přirozeného, a také, i když veřejnost je přesvědčena o tom, že se zde jedná o plnohodnotnou, zdravou výživu, určitě to tak není. Ačkoli se lidé již celá desetiletí stravují mrtvou = vařenou a zpracovanou stravou, naše tělo se stále ještě nezměnilo v tom smyslu, aby nemohlo žít s mrtvou výživou a přitom zůstat zdravé. Protože ale lidstvo na toto stále nedbá, následkem je u každého člověka pomalá otrava s nejprve akutními a později tzv. degenerativními nemocemi.

   Zatímco dítě roste v těle matky, neustále je vyvoláván plán výstavby a tělo skládá jeden stavební kamínek za druhým, dokud během 9 měsíců nevznikne dokonalý lidský potomek. Pokud by nyní chyběl materiál pro tuto výstavbu, mohlo by to mít zhoubné následky. Člověk, který se stále živí mrtvou stravou a u něhož je podíl živé výživy velmi malý, nepodstupuje velké riziko nejen co se týče dítěte, nýbrž i pro sebe samu a pro průběh těhotenství.

   Mám tři děti, přičemž mému nejstaršímu je nyní osm let, mému druhému synovi jsou čtyři roky a mému třetímu jeden měsíc. Porovnám-li ta tři těhotenství a porody, mohu jasně vidět, jak velké přednosti může přinést syrová strava – nehledě na okolnost, že první porod většinou bývá tak jako tak ten nejtěžší.

   Když jsem byla těhotná s mým prvním synem, přecházela jsem se svou výživou pomalu na syrovou stravu. Ačkoli jsem jako vegetariánka vyspěla, ale jinak byla má tehdejší výživa velmi nedostatečná, například jsem ještě jedla mnoho sladkostí atd. Poté jsem začala s asi 50%-ní syrovou stravou: ráno pouze ovoce, v poledne salát nebo málo vařená zelenina, večer brambory a salát nebo vařená zelenina.

   Těhotenství proběhlo jakžtakž, ale porod byl velmi těžký, k tomu také dítě bylo velmi velké (4,200g). Plodová voda praskla příliš brzy, porodní bolesti ale nepřicházely. Po týdnu jsem měla velmi bolestivé stahy. Porod trval dlouhých 12 hodin s velkými bolestmi. Došlo k tomu, že na konci jsem už neměla žádné stahy a nakonec dítě muselo být vytaženo kleštěmi.

   U druhého dítěte – a nyní již několik let syrová strava – proběhlo těhotenství a porod velmi dobře a podle plánu. Skoro jsem necítila, že jsem byla těhotná. Plodová voda praskla ve správnou dobu a dítě přišlo na svět asi po dvou hodinách bez lékařské pomoci. U mého nejmladšího syna byl porod ještě lehčí. Pouze ¾ hodiny bylo ještě bolestivých jinak se porodní bolesti daly velmi dobře zvládnout.

   Tak jsem na vlastním těle zažila, že průběh porodu je optimální při syrové stravě, a ten je o to jednodušší, čím déle předtím člověk jedl syrovou stravu.

   U většiny lidí platí za neoddiskutovatelnou samozřejmost během těhotenství pravidelně navštěvovat ženského doktora, aby těhotenství bylo hlídáno.

   U mého prvního syna jsem také ještě absolvovala celý program – pokaždé odběr krve a ustavičné prohlídky ultrazvukem. Nehledě na to, že ultrazvuk pro dítě dobrý není, mohly jste dobře poznat, že žádný doktor vám neumí pomoct, pokud by něco s dítětem neproběhlo podle plánu.

   Vám ale může být nahnán strach, pokud například dítě neodpovídá normě, pokud je příliš malé nebo příliš velké. Je to pro vás ale skutečně tak důležité vědět, jak velká je právě hlavička? Co vlastně přinášejí tato vyšetření? Chtěly byste pocítit jistotu, kterou nemůžete cítit, protože jste ztratily důvěru samy v sebe a v tvoření? Nalezněte znovu vaši (sebe- a božskou) důvěru.U mých obou dalších chlapců jsem si nenechala dělat žádné vyšetření ultrazvukem. Také jsem nikdy doktora nevyhledávala, jen jednou jsem si nechala břicho snímat. Když jste později klidnější, můžete to udělat, přece jsem však později vnímala to testování jako nepříjemné – a skoro to bolelo na jednom místě, které doktor stisknul.

   Ušetřete se všech těchto nepříjemností. Připravte se na přirozený porod – pokud možno ve vašem útulném domově, jen s vaším mužem a porodní bábou. Pouze v případě nouze by měl být zvolen doktor nebo nemocnice. Přivedla jsem na svět tři obdivuhodné, krásné, inteligentní děti a děkuji za to Bohu. Ale já jsem pro to taky učinila to nejlepší, co jsem mohla a v rámci všech mých možností vyloučila náhody. Tomu, kdo by chtěl jít se svými dětmi také přirozenou cestou, tomu doporučuju moji příručku s recepty 100% Roh-Urkost (původní syrová strava), která bude mít brzy pokračování. Kromě toho je rozpracovaná kniha na téma „syrová strava pro děti“. Pro další informace se obraťte na následující adresu:

   Thora Tuoni a Gerald Schlapak
   Zum Schatzberg 11
   86637 Wertingen

   Zdroj: Nr.05/2004 „mehr wissen – besser leben“, http://www.kent-depesche.com

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
Odpověď na: Tehotenstvi a porod z pohledu vegetarianky
Osobní informace:
+ 62 = 65

Zvonící cedry Ruska | © 2021 Anastasia.cz - Všechna práva vyhrazena. | Ekoobchudek.cz

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account