- Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
-
AutorPříspěvky
-
-
namuČlen
Vážení přátelé,
rozhodla jsem se, dát toto téma do rubriky VÝCHOVA, nebot se v tomto směru musíme nejdříve vychovat my sami, jak si myslím.Víme, že všechny národy dříve i nyní slaví nějakým způsobem SLUNOVRAT. Po několikaměsíčním či nejméně několikatýdenním úklidu VENKU (zahrada, dům, byt) i UVNITŘ (vyřčení dosud potllačeného, od-puštění, příp. setkání s předky během svátku Dušiček) nastává doba OBRATU. Po čištění nastává doba TVOŘENÍ.
Doba SLUNOVRATU a VÁNOC je dobou vytříbeného vědomí, tvoření myslí, slovem a symboly. Ale především myslí – ta je na počátku všeho.
Je čas soustředit se na budoucí rok a přát si krásné, zdravé, radostné.
Je čas vzít si čas na zvnitřnění, a vymalovat si v představách a s nadšením radostnou budoucnost sebe, své rodiny, svých přátel… celé Země a všeho stvoření, a nakonec, i uzdravení těch, kteří jsou ještě slepí a nepřátelští životu.
Malujme v těchto energeticky silných dnech krásnou budoucnost pro všechny. Necht se naše síla spojí a všechno necht se uzdraví.Hezký a úspěšný čas
Namu -
DorotaČlen
To je moc hezky napsané :-)))
-
JenikČlen
hezké : )
-
namuČlen
Děkuju… 🙂
Tak já ještě přidám.
Během diskuzí o těchto svátcích mi došla jedna věc. U nás, v našem klimatickém pásu, je ZROZENÍ (at už přírody, slunce či Ježíše) na jaře a mělo by se slavit na jarní rovnodennost, 21.3.
Zimní slunovrat je u nás dobou tmy, vegetačního klidu, dobou zvnitřnění a meditace. Dobou duchovní.
No a proč se to tak neslaví je zřejmě proto, že k nám křestanství přišlo z jihu, ze zemí, kde skutečně v době zimního slunovratu vše pučí a začíná růst. Tam je příroda v době vánoc jako u nás v březnu. Jejich vegetační klid je v červenci-srpnu, v dobách sucha.
Takže tyhle nesrovnalosti vznikly podle mého názoru proto, že sem byly přeneseny svátky z jiných zemí, a byly nevhodně aplikovány podle datumu bez ohledu na přírodu a její cykly.
Ačkoliv tedy mnohým z nás nedávají vánoční svátky velký smysl, přeci jenom můžeme být vděční, že se i přesto dochovaly zvyky, které nás s původními svátky můžou zase spojit.
Co jiného jsou VÁNOČNÍ A NOVOROČNÍ PŘÁNÍ a SYMBOLY V PODDOBĚ CUKROVÍ A NA STROMEČKU než slovní či symbolické vyjádření záměru, tedy duchovní semena, která způsobují početí budoucího. Zimní slunovrat je tedy dobou duchovního – myšlenkového početí.
A na jaře se vše obléká do nových šatů, do nového těla, je to zrození těla. V naší rodině byl zvyk, když jsem byla malá, že každý z rodiny musel mít něco nového na sebe, na velikonoce. Ted je mi jasné, že mít nové šaty znamená mít nové tělo, stejně jako na jaře v přírodě.
zdravím,
Namu -
Anonymní uživatelNeaktivní
Zábavný Sir Ken Robinson přednáší o tom, jak je důležité podporovat a rozvíjet tvůrčí schopnosti dětí. Přednáška je opatřena českými titulky, místy chybějí.
-
-
AutorPříspěvky