Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědi. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Návštěvník a poslední změna proběhla před 11 roky, 6 měsíci.

• Autor

stehlikova
    Člen

Hledám přítele s čistými úmysly. Který četl pozorně všech osm dílů „Anastasie“ a chtěl by se mnou založit rodovou osadu, kde by byli – pokud si to budou přát – naše děti a vnuci.

• #6081 odpověď

petr
    Člen

Pani Stehlikova,

moc Vám přeju i v tak pokročilém věku stejně založeného a tvořivého člověka a vím, že když v obrazech budete hodně chtít, tak Vám brzy přijde napomoc Vašemu záměru.

Ani se Vám nedivím, že máte i v tomto věku plno síly. Ona totiž pochází z těch všech dílů Anastasie. Řekl bych, že pro plné pochopení myšlenek svých i Anastasie je nutné právě pročíst těch 8(9) dílů. A většinou ještě jednou znova, při druhém a dalších čteních totiž člověk vidí to co před tím nemohl vidět.

A to nejkrásnější je ta možnost – tj. její slova a vlastně svůj vnitřní pocit potvrdit přímo v životě ať už rychlými či déletrvajícími zkušenostmi.
    [ahoj]

• #6082 odpověď

Je to velmi mile od Teba Petr_ , ze si to tak pekne okomentoval.
    Pani Alena je stastna zena, lebo ma odvahu zacat znovu, a urcite uz z vyssej hladiny uvedomenia, po precitani Anastasie.
    Vsimla som si, ze na ceskej linke je zaregistrovanych velmi vela panov, ktori maju viac ako 50 rokov. Zaujimalo by ma, ako sa oni stavaju k zalozeniu RS, ako na to reaguju ich deti, alebo vnuci.
    Moj manzel sa stavia ku kniham Megre negativne, co je velmi smutny fakt, z ktoreho pre mna vyplyva mnoho neprijemnosti v nasich vzajomnych vztahoch. Sme vzdelani, rozhladeni ludia, po profesii agronomovia, ale v pripade s Anastasiou, tieto aspekty nehraju vobec nijaku ulohu.
    Alebo Ta to chytilo za srdce a citis to, a nepotrebujes k tomu nijaku vysoku skolu, alebo ostanes duty tlk, ktory nevydava ziadny zvuk, a v tomto pripade je presvedcovanie zbytocne.
    Moja nadej su moje deti, s ktorymi si uz 8 rokov precitujeme a rozoberame ” Anastasiu”.
    Potesilo by ma, keby sa ozval pan primerany mojmu veku, s ktorym by som si s radostou pisala a vymienala nazory o veciach, ktore sa v knihach Megre dotykaju.
    vladimira

• #6083 odpověď

stehlikova
    Člen

Mezi mladýma, kde pobývám, si až tak stará nepřipadám. Doufám, že můj postoj není troufalost. Děkuji Petře i Agáto za Vaši krásnou, upřímnou podporu.Věřím, že se nějaký odvážný pán najde. :-)) Alena Stehlíková

• #6084 odpověď

petr
    Člen

Zdravim Vas obe 🙂 ,

p. Stehlikova váš postoj neni troufalost, ale moudrost spojená s hlubokým citem k přírodě, protože stejně jako já v ní vidite ten nejlepší zdroj zdraví, vnitřního štěstí a až se naučíme pořádně “mluvit” s přírodou a pozorovat ji, tak pak budeme schopni nalézt odpovědi na své momentálně “civilizační” otázky.

p. Agato z toho, že Vás manžel nepodporuje si nic nedělejte, je to jenom určitá fáze Vašeho i jeho života.

Vy se jen musite snažit malými krůčky mu ukazovat o co vlastně přichází a pokud to není uplně vnitřně “civilizovaný” člověk, měl by se vnitřně (citem) chytnout. Pak už nebude nutné dál ukazovat, sám půjde za tím, co my.

Já osobně taky mám problém – manželka také absolutně odmítá její myšlenky, naštěstí je však přístupná alespoň obrazu žít na svém RS a mít v okolí přírodu. Takže jsem nedávno konečně po více jak půlročním hledání koupil 2 ha pozemků, kde pak sama (za mého tajného přispění 😉 ) přijde na to, že je až moc odtržená přírodě po duševní stránce a příliš závislá na civilizačním pohodlí. Tím pohodlím samozřejmě nemyslím, že se chci vrátit “na stromy” a nevyužívat vůbec ničeho z dnešního světa. Za prvé to ani nejde a byla by to totální hloupost.
    Navíc si myslím, že mé malé děti ji samy ukážou co je to příroda a jak se s ní dá žít.

Pokud ovládáte trochu lépe počítač, zkuste své štěstí najít i přímo – na seznamkách na internetu (např. http://www.lide.cz apod.). Ničeho se nebojte a definujte si podrobně jaké vlastnosti čekáte od něj a co může naopak on čekat od Vás. Tím už v začátku vyfiltrujete co je zbytečné či nevhodné. Hodně věcí pak nebudete muset řešit po seznámení.
    Navíc člověk, který se nebojí těchto osobních “podrobností” již na počátku je většinou člověk tvořivý, upřímný, jenž ví co chce a za nic se nemusí schovávat.
    A takového Vy na svém pozemku potřebujete. No a je-li už “nahoře” vše připraveno, možná Vám spadne do klína už i s vhodným pozemkem na založení či dodělání RS.
    Až přijdou první kontakty vybírejte jak rozumem, tak i citem. Ja když už nevím jak dál, snažím se vypnout mozek a nechat pracovat cit a podvědomí.

Dejte pak vědět až to přijde, sam jsem zvědav na výsledek.

Prostě princip čistá a krásná myšlenka + trocha času = toužený výsledek funguje. To mám již svou vlastní zkušeností ověřené. Ale člověk se nesmí vůbec bát do toho jít i přes veškeré na první pohled zdánlivé potíže. Většinou to totiž “ti navrchu” udělají úplně jinou cestou, kterou byste nečekala.

• #6085 odpověď

ahoj Petr_,
    prezeram si tebou doporucenu linku{lide.cz} uz stvrty den.
    naozaj zaujimave veci sa clovek dozvie!
    ale musim skonstatovat, ze co sa tyka zoznamenia, 50-60 rocne zeny su odpisane. aka taka nadej je este do tych 47 rokov.
    pani 50+ si hladaju mlade, az velmi mlade partnerky… nepovedala by som, ze ich nejak pritahuje akurat duchovna stranka osobnosti.
    aj tu na tejto uplne presvetlenej linke {v porovnani s druhymi } nebadat sebemensi zaujem o kontakt.
    bud su uz vsetci “stvoritelia” obsadeni, alebo zaneprazdneni, alebo sa nechcu s nikym delit o buduci “raj”.
    pani Alena nepoddavajte sa mojmu pesimizmu.
    mozno skusit stastie s mladsimi kandidatmi, ktori si cenia zrelost a vyrovnanost v citeni . 🙂

• #6086 odpověď

Shaelle
    Člen

Milá paní Agáto, však Vy také nemusíte propadat pesimizmu, mám “důkaz” přímo v rodině, že i po té padesátce je všechno možné. Mému dědovi je už přez 60 a před rokem si našel přítelkyni které už přez 60 také je. A to neměli ani internet! 🙂 Všechno je tak, jak prostě má být – 😀

• #6087 odpověď

ahoj Shaelle,
    zatial som este vydata 🙂 takze o partnerovi nepomyslam, a pri mojich slobodomyselnych nahladoch je nepravdopodobne, ze by som sa rozhodla v mojom veku na nejake “obmedzovanie” 🙂
    ten pesimizmus sa tyka ludskych vztahov v celom, a nie konkretne mna.
    s radostou by som si pisala s nejakym panom {vek nerozhoduje}, ale zatial nikto neprejavil o moju osobu zaujem 😕
    “psavi” muzi v dlhych zimnych mesiacoch su urcite vzacnym rozptylenim,
    ale pisat si s “hocikym o hocicom” nie je moj styl, preto preferujem tuto linku.
    v Cechach nie su, o Slovensku ani nehovorit, tak kde sa podeli? 🙁 🙁

Odpověď na: seznámení
Osobní informace:

+ 2 = 11

Zvonící cedry Ruska | © 2020 Anastasia.cz - Všechna práva vyhrazena. | Ekoobchudek.cz

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account