• Toto téma obsahuje celkem 140 odpovědí. Do diskuze (46 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel darrenlr11 a poslední změna proběhla před 1 rokem a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 138 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #4314 Odpovědět
      milloo
      Účastník

      Zdravím všechny zájemce o bydlení v rodových vesnicích 🙂 Možná si říkáte, proč zase tohle téma, když už to tu několikrát na různých místech bylo. V tom je právě problém – je to na různých místech a nedá se v tom vyznat 😥 Inspirovaly mě některé příspěvky, které něco jako vytvoření seznamu navrhovaly, ale nic se tu neobjevilo. Proto bych chtěl, aby se tohle Téma nepoužívalo k nějakým větším diskuzím, ale skutečně jen k tomu, aby se zde uváděly konkrétní návrhy – jak na místa pro rodové vesnice, tak i seznam lidí, kteří by do budování jednotlivých rodových sídel ve vesnicích šli.

      Hodně z vás už má své rodové statky a tohle je samozřejmě dobrá cesta. Ale je už určitě i dost lidí, kteří by chtěli žít ve větší komunitě s kompletnějším zázemím – jako je popsáno např. na stránkách http://www.rodovaosada.cz. Aby něco takového vzniklo, nelze čekat, až se domluví 50 zájemců, protože to bude trvat věky. Zjistil jsem, že jsou lidé, kteří mají aktivity v podobných věcech a investují do nich nemalé částky – řádově v desítkách miliónů korun. A sami nabízejí podporu prospěšných projektů, kam by šla zařadit i rodová vesnice. Takoví lidé se ale nebudou zabývat jednotlivými rodovými sídly, jsou to podnikatelé… Jednotlivé sídla si může zařídit každý sám. Tyto větší a duchovně založené podnikatele je možno využít k zakoupení většího pozemku a vybudování základní infrastruktury. Jednotlivé pozemky pak postupně rozprodají… Pokud bude aspoň několik zájemců hned, věřím, že další se postupně přidají. Podnikatelé mají obory podnikání, kde by pak mohli využít produkci rodových statků. Proto by spolupráce byla oboustranně výhodná. Kontakt tu z jistých důvodů zatím nebudu uveřejňovat. Ale možná, že i vy máte podobné kontakty, které by se daly i v budoucnosti využít 😉

      Je potřeba vytvořit nejdříve logický projekt. K tomu je ale potřeba vědět, kde by to mohlo být uskutečněno a kolik je na dané místo zájemců. Udělal by se seznam zájemců dle jednotlivých okresů a jakmile by bylo jak místo, tak i základní počet zájemců, vše by se zpracovalo do funkční podoby. Není nutné znát všechny detaily ihned… Pokud máte návrhy na pozemky o velikosti aspoň 50 ha, nebo jste zájemci o bydlení ve vesnici, napište to sem. Můžete i formou Soukromé zprávy, pokud nechcete veřejně. Důležité je mít aspoň přehled. Bude ještě dost času, aby se vše zpracovalo do detailů 🙂

      Uveďte prosím u pozemků co nejvíce detailů. A v případě zájmu o bydlení ve vesnici hlavně kontakt na vás, dále i okres (okresy), kde byste chtěli bydlet, případně celý kraj nebo i celou republiku, pokud to pro vás není překážkou (v takovém případě uděláme “čárečku” do každého okresu kraje nebo celé republiky). Na ten okres, kde bude vhodný pozemek i dost zájemců, se pak vytvoří projekt. POZOR!!! Dobře si ale rozmyslete, kde byste chtěli doopravdy bydlet! Rodové vesnice budou určitě časem vznikat po celé republice. A rodové sídlo je trvalá záležitost. Proto zvažte, jestli stojí za to bydlet kdekoliv, když třeba za pár roků budete mít možnost bydlet i někde v okolí svého současného bydliště, kde již máte své známé a jiné zázemí……

      Teď už jen očekávám vaše případné připomínky, a samozřejmě i návrhy pozemků a váš zájem o bydlení 😉

      !!! TOHLE TÉMA PLATÍ TRVALE !!!

      Aktualizovaný seznam bude po dohodě s Adminem zveřejňován na zatím neurčeném místě. V případě zájmu mě ale můžete kontaktovat kdykoliv, seznam vám pak zašlu. Milloo 🙂
      [hr]
      Jakub:
      [align=center]Děkujeme za váš ohlas, pište nám nadále [potlesk] Nově vytvořenou mapu s posledními daty k minulému měsíci najdete –
      ZDE[/align]

    • #5735 Odpovědět
      milloo
      Účastník

      Dnes jsem se spojil s některými již funkčními skupinkami, tak snad tu již brzy budou informace o stavu v českých luzích a hájích 😀 Opět bych chtěl ale zdůraznit, že i když budou pozemky, ale nebudou zájemci, nic se nezmění… Proto pokud máte zájem, dejte vědět. Třeba i výhledově..Nikde nebudou zveřejňována vaše jména, pokud si to nebudete sami přát. Pokud vám to ale vadit nebude, můžete to napsat přímo sem. Jinak mi pošlete soukromou zprávu nebo mail, do světa půjdou stejně jen čísla. Až vás bude víc ze stejného okresu, budete informováni. A pokud dáte souhlas, budou pak vaše kontakty zaslány i ostatním lidem z daného regionu…

    • #5736 Odpovědět
      milloo
      Účastník

      Tak tu máme první vlaštovku, která má vše ujasněné, zbavila se ostychu a poslala mi soukromou zprávu 🙂 Je to zájemce o bydlení na jižní Moravě… Pokud budou následovat další, dozvíte se vždy na konci každého měsíce aktuální stav. Admin na tohle již dříve také myslel, proto se postaral o to, aby jsme to měli pěkně a přehledně znázorněné na mapce. Jde z toho vidět, že tahle otázka je opravdu aktuální 🙂

      Po korespondenci s některými aktivními organizacemi mi došlo, že tahle aktivita musí opravdu vyjít z řad zájemců… Pokud bude dost zájemců, organizace se mohou díky svým zkušenostem, statutu i personálnímu zázemí postarat o to, aby rodová vesnice vznikla KDEKOLIV. Proto nemá cenu čekat na to, co oni vymyslí a kde se bude něco dít, ale vyjádřit svůj zájem a dát o sobě vědět. Hledání vhodného pozemku bude další logický krok…

    • #5737 Odpovědět
      milloo
      Účastník

      Tak nám to začíná fungovat, ozývají se mi postupně další zájemci. Přes soukromé zprávy nebo mail je to z důvodu zachování soukromí asi nejlepší, tak u toho můžeme zůstat… 😉

      Procházel jsem celé fórum a pokud jsem narazil na někoho, kdo v diskuzi projevil zájem o vytvoření rodového statku, poslal jsem mu soukromou zprávu s žádostí o vyjádření, jak je to aktuální dnes (některé příspěvky totiž byly i staršího data). Proto pokud sem chodíte pouze anonymně, zkuste se přihlásit, jestli jsem to neposlal i vám. Když mi písnete, budu rád 🙂

    • #5738 Odpovědět
      Cloud
      Člen

      soukromí? k čemu? to se za to stydíte či co? :)) im for it
      Litoměřice je bydliště mé, ale můžeto být téměř kdekoliv. nejdříve budu mít peníze za 5-6 let (je mi 18, končim 3 ročník gymplu a po vysoký dostanu peníze :)).
      edit
      peníce na pár hektarů už mám 🙂

    • #5739 Odpovědět
      milloo
      Účastník

      Duben je za námi, a tak přišel čas na zveřejnění prvních informací o počtu zájemců v jednotlivých regionech… Jsme na začátku a věřím, že se mi budou postupně ozývat další 🙂

      Přemýšlel jsem, jakým způsobem to zveřejnit. Nakonec jsem se rozhodl pro tohle: Ten kdo měl konkrétní představu o okrese, započítal jsem ho do daného okresu. Kdo chce být kdekoliv v celém kraji, je v daném kraji. Kdo chtěl být třeba na celé Moravě, rozepsal jsem ho do všech moravských krajů. Snad to pochopíte 😉

      A tady je ten přehled:

      Jihočeský kraj 1
      Severočeský kraj 1
      Jihomoravský kraj 3
      Zlínský kraj 2
      Moravskoslezský kraj 1

      Znojmo 1
      Šumperk 1
      Bruntál 1
      Jeseník 1
      Trutnov 1

      Chtějí, ale ještě neví kde a jak 1

      Graficky to není nic moc, ale nějak to nejde odsadit. Příště to třeba vymyslíme jinak 🙂

    • #5740 Odpovědět
      Cloud
      Člen

      no… ty jedničky to jsem já, takže se lidi hlašte! moc vás tu neni!
      btw jak vymazat post?….

    • #5741 Odpovědět

      Úžasné přesně tohle hledám! Hlásím se jako nadšený zájemce!!
      Iva Procházková, [email protected]. A nejraději bych někde v okolí Brna (moje původní rodina není zatím stejného ražení jako já, tak ať to mají k budoucím vnoučatům blízko ).

      Díky, jste skvělí

    • #5742 Odpovědět
      bianco
      Člen

      ahojky milloo…nějak mi nejde ti poslat soukromou zprávu…tak jsem ti to pisnul na ICQ 🙂

    • #5743 Odpovědět
      milloo
      Účastník

      Květen skončil, tak tu máme opět aktualizaci zájemců o bydlení v rodových statcích… 🙂 Fialové číslo v závorce je změna oproti minulému měsíci…

      Jihočeský kraj 1
      Severočeský kraj 2 (+1)
      Jihomoravský kraj 8 (+5)
      Zlínský kraj 2
      Moravskoslezský kraj 1
      Znojmo 1
      Šumperk 1
      Bruntál 1
      Jeseník 1
      Trutnov 1

      Chtějí, ale ještě neví kde a jak 1

      Tak se zdá, že v Haluzicích nám může časem vyrůst docela zajímavá osada… Že by to bylo tím zázemím, které se tam buduje?… 😉

      Hezký červen vám všem přeje Milloo 🙂

    • #5744 Odpovědět
      romansh
      Člen

      Ahoj Miloo
      Se zájmem sleduji tvé nadšené počínání a proto bych se tě rád na něco zeptal. Sbíráš “hlasy” zájemců a co s nimi hodláš dělat pak? Máš nějaký projekt, myšlenku, vizi nebo jsi to pojal zatím jen jako adresář poptávajících?
      V každém případě hodně úspěchů…

    • #5745 Odpovědět
      milloo
      Účastník

      Zatím to beru jen jako vytváření přehledu. Čas ukáže, co z toho vzejde dál… 🙂 Je totiž hodně lidí, kteří by “už” chtěli mít taky svůj statek, ale pořád ještě vyčkávají, až se někde něco rozběhne. Rozjíždět cokoliv od nuly je ale hodně těžké. Proto bych chtěl do seznamu “časem” zařadit i místa, ve kterých už jsou rozběhlé nějaké aktivity. To by mnoha lidem usnadnilo výběr lokality a samozřejmě také urychlilo jejich rozhodnutí… Ale jak se věci budou vyvíjet, to samozřejmě záleží na tom kterém člověku. Je i mnoho jiných možností… Tohle je jen malinký odrazový můstek 🙂

    • #5746 Odpovědět
      milloo
      Účastník

      Jak jiz uvedl Jakub na jinem miste, byla zprovoznena mapa jak se zajemci, tak i jiz fungujicimi RS/RO. Pro prehlednost tuto zminku zarazuji take do tohoto fora. Mapu najdete zde:

      https://www.anastasia.cz/mapa/mapa.html

      Mapa:
      Dalším vylepšením, jemuž se společně s Milošem (milloo) věnujeme je mapa zájemců o RS/RO nebo prezentace již realizovaných RS/RO. Myšlenka je zpracováním v počátcích, ale uvítáme další zájemce. Mohou se hlásit Milošovi (viz téma) na SZ.

      Vůbec zvláštní kategorií jsou uskutečněné RS. Zde bych chtěl oslovit, všechny majitele takovýchto oáz, kterým by nevadilo zveřejnění v této podobě, a chtěli by navázat spolupráci, ať se nám ozvou. Budiž jim k tomu námětem hezký příklad v Haluzicích (najdete na mapě), kde právě takováto vzájemná spolupráce delší čas skvěle funguje, což mimoto se odráží na článcích na Anastasii. Vyhlašuji například pravidelně pro dobrovolníky akce (sbíraní dřeva, práce na zahradě, práce s dětmi při přípravě Radovánek…), kde se lze lecčemu naučit a ještě více zažít/poznávat v milém kolektivu stejně naladěných lidiček, poskytnuté za stravu a nocleh. A co třeba nabídka zeleniny z vaší životodárné zahrádky pro lidi z blízkého okolí? Nebo umem šikovných rukou vytvořené výrobky obdařené duší? Pochlubte se námUsmívat se

      cely odkaz: https://www.anastasia.cz/forum/news_index.php?topic_id=431

    • #5747 Odpovědět
      Cloud
      Člen

      jen jedna věc, nemaj na rodovaosada.cz víc info o zájemcích? napiš jim!

    • #5748 Odpovědět
      shaman21121
      Účastník

      Ahoj všem! Chtěla bych se připojit, jakožto zájemce o tvoření rodového statku. Nejraděj někde v Beskydech :-)). Bydlím u Třince. Kdyby se našel někdo z okolí, byla bych velice ráda. Zatím sama nevím, jak se do toho pustit. :-)). A šetřím penízky na pozemek.

    • #5749 Odpovědět
      Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Zdravím zdravím:o)
      Po víkendu na Moravě.. po uvážení všech pro a proti – kterých bylo mnohem méně [kvetina] sem se rozhodla, že pokud statek, tak na Moravě, nejlépe jižní M. a úplně nejlépe okolí Haluzic, pokud by to bylo možné.. 🙄 šetřím pomalu ale jistě a počítám, že tak do tří let bych měla na nějáký ten hektárek finance [guitar]

    • #5750 Odpovědět
      milloo
      Účastník

      S mensim zpozdenim byla aktualizovana mapka zajemcu ke konci cervna, ale je to tu 8) Shlednout ji muzete zde:

      https://www.anastasia.cz/mapa/mapa.html

    • #5751 Odpovědět
      Ireversible
      Účastník

      Vím o volných pozemcích, umím prastarou vědu zvanou obrazytvornost, jest to čistota nejvyšší úmyslů, je to vznešenost, kterou tu vidívám, jako orel vidí hlodavce v louce, ale jde o to, že dotvořil jsem myšlenky v nemateriální rovině, teď se přesouvám do materiální a to naplno. Mám čisté myšlenky a rád bych přitáhl další světlé duše, které by pomohli v plnění otcových a našich tužeb. Společně se setřičkou tvoříme překrásné a vidíme, že vy jste VELMI, VELMI SNAženliví. Vytvořil jsem již myšlenky, které vy můžete obohatit svými. Napojuj te se na světlo v kterém koliv okamžiku, dráhy jsou již určeny a pořád se utvářejí, pže VY MÁTE JE V RUCE SVÉ MYSLI. PROBOUZÍTE SE. KRÁSNĚ, TAK JAK JSEM VÁS KDYSI USPAL, TEĎ VIDÍM, JAK MÁTE OČI POLOOTEVŘENÉ A VELMI, VELMI RYCHLE MÍŘÍTE KE SVÉMU CÍLI, KTERÝ PO DOSÁHNUTÍ PROTRHNE VAŠE BRÁNY A PUSTÍ VÁS VAŠE JÁ TAM, KDE JSTE BYLI KDYSI, KDY JAKO VEDRUSSOVÉ JSME ŽILI:)

    • #5752 Odpovědět
      petr
      Člen

      @Ireversible wrote:

      Vím o volných pozemcích, umím prastarou vědu zvanou obrazytvornost, jest to čistota nejvyšší úmyslů, je to vznešenost, kterou tu vidívám, jako orel vidí hlodavce v louce, ale jde o to, že dotvořil jsem myšlenky v nemateriální rovině, teď se přesouvám do materiální a to naplno. Mám čisté myšlenky a rád bych přitáhl další světlé duše, které by pomohli v plnění otcových a našich tužeb. Společně se setřičkou tvoříme překrásné a vidíme, že vy jste VELMI, VELMI SNAženliví. Vytvořil jsem již myšlenky, které vy můžete obohatit svými. Napojuj te se na světlo v kterém koliv okamžiku, dráhy jsou již určeny a pořád se utvářejí, pže VY MÁTE JE V RUCE SVÉ MYSLI. PROBOUZÍTE SE. KRÁSNĚ, TAK JAK JSEM VÁS KDYSI USPAL, TEĎ VIDÍM, JAK MÁTE OČI POLOOTEVŘENÉ A VELMI, VELMI RYCHLE MÍŘÍTE KE SVÉMU CÍLI, KTERÝ PO DOSÁHNUTÍ PROTRHNE VAŠE BRÁNY A PUSTÍ VÁS VAŠE JÁ TAM, KDE JSTE BYLI KDYSI, KDY JAKO VEDRUSSOVÉ JSME ŽILI:)

      Ahoj Ireversible !

      nechej toho básnění 🙂 , to tebe ani nikoho jiného neuživí, ani s tím nepostavíš svou rodovou osadu. Chceš-li pomoci ostatním je třeba ukazovat na činech, jít příkladem.
      Jak píšeš, že ovládáš obrazutvornost, tak předpokládám, že budeš umět i jiné vědomosti z doby Vedrussů.
      Můžeš se ukázat resp. poradit, dát informace o bylinách, přírodě, z jakého materiálu udělat střechu nad hlavou, aby z toho co nejvíce bylo z čisté přírody a zároveň to člověk mohl získat, vyrobit, v posledním případě levně koupit.

      Ale pozor musí jít o informace, které sis sám vlastnimi rukami, ústy a city ověřil, ne které jsi nastudoval někde v dostupných chytrých knížkách ( tedy krom těch o kterých psala Anastasie ohledně včelaření)
      Možná že sis toho nevšiml, ale rozdíl mezi Anastasií a všemi ostatními učeními, knihami, biblí či názory je ten, že ona umí mnoho vysvětlit a podat tak, že každý může její slova plně ověřit i v praxi a tím nemusí několik let “fylozofovat” nad tím zda to je pravda či ne.

      Osobně mě fáze obrazutvornosti momentálně nezajímá, jelikož tato úroveň příjde až plně pochopím mnohem více předcházejících dějů, možností člověka a přírody. Momentálně kupuju pozemek (po roce shánění) a nejprve musím opět splynout s přírodou a schopnosti kdysi normální teprve v sobě objevit. Jako dítě jsem vyrůstal v horách v lesích, takže uvnitř ještě stále cítím co jsem cítil dříve, než mě cesty klikaté poslali jinam.

      To jsou věci které zajímají mne a věřím, že i mnoho jiných zde ve foru.

      Narovinu Ti říkám, že z tohoto i ostatních for na netu máš vcelku zajímavé a podobné myšlenky, podobně probíhající proces přemýšlení, ale to básnění mi jde odjakživa krkem. Stačí se podívat do bible a je mi zle. Už jsem někde jinde popisoval svůj nelichotivý názor na tuto “chytrou” knihu.
      Jsi snad první člověk jež bibli opravdu chápe anebo se jen domnívá že ji chápe ?

      Osobně bych nechtěl za souseda “básníka”, ale člověka jenž mi napoví ze svých zkušeností s pěstováním bylin, ovoce, zeleniny apod.

      Činy, činy, činy…..to chce.

      😀

    • #5753 Odpovědět

      @Petr_ wrote:

      @Ireversible wrote:

      Vím o volných pozemcích, umím prastarou vědu zvanou obrazytvornost, jest to čistota nejvyšší úmyslů, je to vznešenost, kterou tu vidívám, jako orel vidí hlodavce v louce, ale jde o to, že dotvořil jsem myšlenky v nemateriální rovině, teď se přesouvám do materiální a to naplno. Mám čisté myšlenky a rád bych přitáhl další světlé duše, které by pomohli v plnění otcových a našich tužeb. Společně se setřičkou tvoříme překrásné a vidíme, že vy jste VELMI, VELMI SNAženliví. Vytvořil jsem již myšlenky, které vy můžete obohatit svými. Napojuj te se na světlo v kterém koliv okamžiku, dráhy jsou již určeny a pořád se utvářejí, pže VY MÁTE JE V RUCE SVÉ MYSLI. PROBOUZÍTE SE. KRÁSNĚ, TAK JAK JSEM VÁS KDYSI USPAL, TEĎ VIDÍM, JAK MÁTE OČI POLOOTEVŘENÉ A VELMI, VELMI RYCHLE MÍŘÍTE KE SVÉMU CÍLI, KTERÝ PO DOSÁHNUTÍ PROTRHNE VAŠE BRÁNY A PUSTÍ VÁS VAŠE JÁ TAM, KDE JSTE BYLI KDYSI, KDY JAKO VEDRUSSOVÉ JSME ŽILI:)

      Ahoj Ireversible !

      nechej toho básnění 🙂 , to tebe ani nikoho jiného neuživí, ani s tím nepostavíš svou rodovou osadu. Chceš-li pomoci ostatním je třeba ukazovat na činech, jít příkladem.
      Jak píšeš, že ovládáš obrazutvornost, tak předpokládám, že budeš umět i jiné vědomosti z doby Vedrussů.
      Můžeš se ukázat resp. poradit, dát informace o bylinách, přírodě, z jakého materiálu udělat střechu nad hlavou, aby z toho co nejvíce bylo z čisté přírody a zároveň to člověk mohl získat, vyrobit, v posledním případě levně koupit.

      Ale pozor musí jít o informace, které sis sám vlastnimi rukami, ústy a city ověřil, ne které jsi nastudoval někde v dostupných chytrých knížkách ( tedy krom těch o kterých psala Anastasie ohledně včelaření)
      Možná že sis toho nevšiml, ale rozdíl mezi Anastasií a všemi ostatními učeními, knihami, biblí či názory je ten, že ona umí mnoho vysvětlit a podat tak, že každý může její slova plně ověřit i v praxi a tím nemusí několik let “fylozofovat” nad tím zda to je pravda či ne.

      Osobně mě fáze obrazutvornosti momentálně nezajímá, jelikož tato úroveň příjde až plně pochopím mnohem více předcházejících dějů, možností člověka a přírody. Momentálně kupuju pozemek (po roce shánění) a nejprve musím opět splynout s přírodou a schopnosti kdysi normální teprve v sobě objevit. Jako dítě jsem vyrůstal v horách v lesích, takže uvnitř ještě stále cítím co jsem cítil dříve, než mě cesty klikaté poslali jinam.

      To jsou věci které zajímají mne a věřím, že i mnoho jiných zde ve foru.

      Narovinu Ti říkám, že z tohoto i ostatních for na netu máš vcelku zajímavé a podobné myšlenky, podobně probíhající proces přemýšlení, ale to básnění mi jde odjakživa krkem. Stačí se podívat do bible a je mi zle. Už jsem někde jinde popisoval svůj nelichotivý názor na tuto “chytrou” knihu.
      Jsi snad první člověk jež bibli opravdu chápe anebo se jen domnívá že ji chápe ?

      Osobně bych nechtěl za souseda “básníka”, ale člověka jenž mi napoví ze svých zkušeností s pěstováním bylin, ovoce, zeleniny apod.

      Činy, činy, činy…..to chce.

      😀

      já jí nenapsal, ale spousta lidí se chytlo jejích tezí a spoustě i přes nesprávné pomohla. Jinak já nevím vše, jak v tuhle chvíli asi čekáš. každý si k tomu musí dojít sám svými schopnostmi. a básnictvo, nemůžu za to, že k tomu máš nevůli a myslím, že my zrovna sousedy nebudem, plánujem s Anastásií jiné plány. prosím, dočti knihy a až pak. Poezie je malování obrazů a ty jsou součástí prastaré vědy. Umí to v dnešní době spousta lidí. a já činím i v rovině nemateriální, což je někdy dost rychlejší, ale tvůj pozemek a koupě je překrásné tvoření a velmi, vemi dobrý začátek. Já tvořím myšlenky své a ty své, proto neptej se mě na mé činy, já činím každou chvíli a vědomně, stejně jako ty. proto mezi námi není žádných rozdílů. jen pár a drobných i na tvou duši. toť vše. budeš -li odepisovat jinak, odepíši znovu, pže dobrotá má my to dovolí, ale je to mrhání časem v tvoření vesmírů a světů. děkuji ti za pochopení. máš velmi chápavou duši.

    • #5754 Odpovědět
      jiri.vaca
      Účastník

      Ahoj Ireversible,

      mě by mladý básník jako soused vyhovoval.
      Píšeš, že víš o “volných pozemcích” … to zní zajímavě.
      Kontaktuj nás prosím na adrese [email protected]

      Jirka

    • #5755 Odpovědět
      petr
      Člen

      @Ireversible wrote:

      já jí nenapsal, ale spousta lidí se chytlo jejích tezí a spoustě i přes nesprávné pomohla. Jinak já nevím vše ……..

      Abys mě pochopil naprosto přesně. Myslím, že chápu smysl, význam i adresáty tvých básní. Vidíš už se ozval Jirka a to ještě neví s jakou osobností dějin má tu čest (myslím to v dobrém). Ať Vám to klape spolu dobře, každý si hledá lidi svému myšlení podobné. A myslím, že je to přirozené.

      Prostě ten rozdíl je v tom, že slova či spíše obrazy psaná v knihách od Anastasie (ač nešlo z 95 % o básně) ve mě vyvolaly ty nejkrásnější pocity, kdežto tvé básně mě nechaly jaksi chladným, prostě neuměly ten pocit vyvolat, ikdyž jsem je plně pochopil.

      Snad se nezlobíš, že světlo jež jsem uviděl ve slovech od Anastasie je oslepující, kdežto tvá slova jsou jen noční šero. Ale říkám určitě někoho osvítíš, a to je samozřejmě dobře. Každá i malá radost darovaná jinému splní svůj účel pokud je čistá.

      Ahoj a ať se daří… 😀

    • #5756 Odpovědět
      Grob
      Člen

      Mapa je dost nepřehledná a nedá se naléyt pro ty, co nejsou nalogováni, proto jsem udelal místo pro registrovani na strankách Rodové osady, abych podporil seznameni a vznik skupin.

      Registrace zde: https://www.rodovaosada.cz/index.php?ram=ramecek&id=ro&chapter=setlers2

    • #5757 Odpovědět

      Vážení zájemci o rodové statky a rodové osady,
      každý si na internetu samozřejmě může psát co chce, pokud dodržuje pravidla slušnosti, ale myslím si, že je dobré, když jsou každé stránky orientovány nějak. Tyto stránky se snaží v duchu Anastasie o podporu a koordinaci budování rodových statků a rodových osad. Veřejně a bez jakýchkoli postranních úmyslů.
      Bylo by proto pěkné, kdyby vytváření mapy či jiných evidencí zájemců o RO zůstávalo na stránkách Anastásie. Udělat to samozřejmě může kdokoli a kdekoli, ale pokud to bude na těchto stránkách, bude to otevřené a veřejné.
      Obávám se ale, že organizace, které nezveřejňuje informace o svých členech, svém hospodaření ani o své činnosti (mimo setkávání), a která při zakládání rodové osady (mimo pěkných proklamací) nikam nepostoupila, nedokáže pomoci nikomu dalšímu. Ať už je důvod jakýkoli.
      Prosím proto zájemce o rodové osady, aby zůstali věrni Anastasii a věřím, že se tak vyhnou zklamání.

      Josef Ludvík

    • #5758 Odpovědět
      petr
      Člen

      @Ludvik wrote:

      Vážení zájemci o rodové statky a rodové osady,
      každý si na internetu samozřejmě může psát co chce, pokud dodržuje pravidla slušnosti, ale myslím si, že je dobré, když jsou každé stránky orientovány nějak. Tyto stránky se snaží v duchu Anastasie o podporu a koordinaci budování rodových statků a rodových osad. Veřejně a bez jakýchkoli postranních úmyslů.
      Bylo by proto pěkné, kdyby vytváření mapy či jiných evidencí zájemců o RO zůstávalo na stránkách Anastásie. Udělat to samozřejmě může kdokoli a kdekoli, ale pokud to bude na těchto stránkách, bude to otevřené a veřejné.
      Obávám se ale, že organizace, které nezveřejňuje informace o svých členech, svém hospodaření ani o své činnosti (mimo setkávání), a která při zakládání rodové osady (mimo pěkných proklamací) nikam nepostoupila, nedokáže pomoci nikomu dalšímu. Ať už je důvod jakýkoli.
      Prosím proto zájemce o rodové osady, aby zůstali věrni Anastasii a věřím, že se tak vyhnou zklamání.

      Josef Ludvík

      Ahoj Josefe 🙂

      musím tě ve tvých slovech podpořit.

      Pokud má být projekt úspěšný, musí být otevřený a také musí být vidět hmatatelný postup dopředu.
      Ačkoliv to lidem, kteří jsou skeptičtí k RO a vůbec ke slovům Anastasie může být jedno, musím jim právě v otázkách úspěšnosti, viditelné změny a postupu dát za pravdu. Např. zde je jedna taková diskuse, kde reaguje jak jedna, tak druhá strana. (diskuse je dole v odkaze pod článkem)

      https://proatom.luksoft.cz/view.php?cisloclanku=2007021601

      Když se trochu podívám na web http://www.rodovaosada.cz chybí mi nějaké ukázky něčeho co ti dotyční již vybudovali, provedli. Pokud vznikli v roce 2006 ani se nedivím, že ještě k ničemu nedospěli, někdo to musí celé vymyslet, dát tomu nějaká pravidla.
      Téměř vše co tam mají není jejich ukázkou, navíc některé sekce jsou uzavřeny veřejnosti apod. což moc nechápu proč. Oni mají jít příkladem nikoliv se zavírat před ostatními.

      Osobně jsem už RO vzdal z časových i finančních důvodů. Když tak to rozepíšu jinde proč. Prostě mám již konečně pozemek a mohu dělat na vlastním a nerad bych čekal dalších x let, než by nějaká RO vznikla v blízkosti mého bydliště.

      Obecně zde na foru mi chybí obrazové ukázky těch co již jsou dále. Tohle je třeba zde ukazovat coby podpora pro všechny ostatní. Ty fotky(obrazy) to je to co nakopne i ostatní.

    • #5759 Odpovědět

      Von dneska nikdo tak pitomej není.Každej by chtěl rychle zbohatnout.
      Do toho rodovýho statku,nebo kýho čerta bych s nikým,ale lautr s nikým nešel,protože se dneska nikomu nechce dělat.Líný,jak vandráci všici.Jenom si užívat a lenošit,a všecko příjde samo nebo co.Tečka ,konec.A basta !!!Tak do toho děte,skuste to,a uvidíte tu pakárnu !!! Zapláčete po paneláku a ledničce plný žrádla a po televizi !!!
      Z paneláku sejdu do kolbenky,tam si voddělám osmičku,večír polknu pivko,sežeru tlačenku,a je mi dobře !!! 8) 8) 8) 👿 💡

    • #5760 Odpovědět
      namu
      Člen

      Milí prátelé,

      take jsem se roky pokoušela spolupracovat na založení rodové osady.

      Aby mohl člověk spolupracovat, potřebuje informace o aktuálním stavu, aby věděl, kde třeba přiložit ruku. O informace jsem musela žebrat, a stejně to nepomohlo. Tak jsem se přihlásila jako člen zakládací skupiny a doufala, že nyní se dostanu k informacím o stavu věci. Na mé naléhání, že jak tedy na tom ted jsme, s argumentací, že se musím rozhodnout, jestli čekat na osadu nebo začít sama, jelikož už nejsem nejmladší, mi bylo řečeno, že když tak pospíchám, at začnu sama. A stejně jsem se nic nedozvěděla o stavu věci. To bylo před dvěma lety a už jsem se z toho stáhla.

      Já bych navrhovala založit jinou mapu. Na té mapě by byli zaneseni ti, kteří mají nějaký pozemek či zahradu a chtějí jít cestou, kterou nám ukázala Anastasie. Tedy ti, kteří již tvoří prostor lásky. A ostatní, kteří ještě pozemek nemají, můžou se s těmito jedinci spojit, navštívit je a případně si v jejich blízkém okolí pořídit svůj pozemek.
      Takto přirozenou cestou narostou na různých místech větší či menší bunky osad, a není v tom nebezpečí vůdců, přehnané organizace, atd.
      Dobrý nápad, co?

      Hezky den, Namu

    • #5761 Odpovědět
      elerik
      Člen

      Namu zrovna dneska jsme o tom samem premysleli s pritelkyni a dosli jsme ke stejnemu zaveru jako ty. Zkratka, ti co maji statek, nebo jej v brzke dobe zalozi a chteji jit prikladem by o sobe dali vedet, vytvorili si treba sve soukrome webove stranky a pokud by navic byli natolik velkodusi aby privitali navstevu na “kukandu” tak by se to samo prirozene rozrostlo 🙂 verim tomu ze takhle to bude, protoze si nedovedu predstvit jinou schudnejsi cestu.

    • #5762 Odpovědět
      petr
      Člen

      @Namu wrote:

      Milí prátelé,

      take jsem se roky pokoušela spolupracovat na založení rodové osady.

      Aby mohl člověk spolupracovat, potřebuje informace o aktuálním stavu, aby věděl, kde třeba přiložit ruku. O informace jsem musela žebrat, a stejně to nepomohlo. Tak jsem se přihlásila jako člen zakládací skupiny a doufala, že nyní se dostanu k informacím o stavu věci. Na mé naléhání, že jak tedy na tom ted jsme, s argumentací, že se musím rozhodnout, jestli čekat na osadu nebo začít sama, jelikož už nejsem nejmladší, mi bylo řečeno, že když tak pospíchám, at začnu sama. A stejně jsem se nic nedozvěděla o stavu věci. To bylo před dvěma lety a už jsem se z toho stáhla.

      Já bych navrhovala založit jinou mapu. Na té mapě by byli zaneseni ti, kteří mají nějaký pozemek či zahradu a chtějí jít cestou, kterou nám ukázala Anastasie. Tedy ti, kteří již tvoří prostor lásky. A ostatní, kteří ještě pozemek nemají, můžou se s těmito jedinci spojit, navštívit je a případně si v jejich blízkém okolí pořídit svůj pozemek.
      Takto přirozenou cestou narostou na různých místech větší či menší bunky osad, a není v tom nebezpečí vůdců, přehnané organizace, atd.
      Dobrý nápad, co?

      Hezky den, Namu

      Ahoj Namu,
      nedá se nic jiného než souhlasit. Stav příprav dnešních RO je o delším plánování jelikož civilizačních aspektů, které nás svazují v tom jak jednodušeji a rychleji tvořit RO je stále mnoho a jen rozbor potíží a možných řešení by byl na hodně dlouhý text. A když vezmu v potaz možnosti v různých krajích naší republiky, je to mnohem těžší než v (na pozemky) mnohem rozsáhlejším Rusku.

      Viš Anastasia ne nadarmo psala, že ti kdo RO mohou úspěšně rozjet jsou podnikatelé. A je to z prostého důvodu. Oni totiž mají peníze, aby koupili např. 100 ha pozemků, investovali do základu a rozjetí RO a také mohli prodávat a tím i selektivně vybírat vhodné lidi či rodiny do svého projektu.
      Domnívám se, že tou podmínkou nejsou jen jejich schopnosti. Častokrát se totiž stává, že ten kdo opravdu vydělává pro firmu nejsou vždy jejich vlastníci a šéfové, ale normálně pracující a těžko zastupitelní lidé na nižších postech.

      Myslím si cesta kdy se sejdou lidé z různých koutů republiky je hodně trnitá a bude také hodně dlouhá. Stejně jako každý člověk tady z fora chce mít kolem sebe lidi povahově a názorově blízké, stejně tak lze provést i RO. Nedokážu si představit ač v dobrém duchu a dobrými úmysly mít za souseda ač zápálená pro věc, ale “různá individua”, která mi nejsou ničím blízká a naopak jejich styl života by mi nešel zkousnout v rámci případné RO.

      Prostě ten model několika desítek fandů v RO je možná realizovatelný, ale najít k sobě tolik duševně čistých lidí bude velmi dlouhá cesta. Protože na těch vztazích a chování jednotlivých lidí to celé stojí. Peníze jsou jenom prostředek, ale v první fázi hodně důležitý a nutný.

      Já vidím cestu kde v daných místech zaplanou plamínky a světlo, které ukáže cestu ostatním, byť to např. nebude na jednom placu, lokalitě.

      Ale chce to taky nějaké ty obrazy a příklady ostatmím lidem ukázat na webu, jelikož to je nejlepší a nejrychlejší a dnes již dostupná cesta pro každého, aniž by ten kdo tvoří ztratil čas a své soukromí velkým množstvím návštěv. Zaleží pak na dotyčné osobě zda a kolik návštěv přijme či ne, aniž by ostatní ztratili tu možnost vidět něco co je zajímá díky síle internetu.

    • #5763 Odpovědět

      Nejlepší bude,když se takhle vobčas sejdete někdě v sobotu a v neděli.rozděláte večer tááboráák,zadrnkáte na kytaru a pokecáte vo tý vaší rodový osaděéé.To bude asi lepší,protože tady je každej z Vás dříč jen pohledět.Jen kecat a nic nedělat,lenošit a pořádně se nažrat!!!Tááák,to se mi ulevilo.

      Naivkové,nikomu se dneska dělat nechceéé!!!A nebo jen za hodně peněz.
      Kdo by jako stavěl ňákou vesnici se školou a a a todle to všecko.???A co to všecko stojí peněz.
      A budete tam mít zavedenou eletryku?A kdo to bude platit všecko?Ha ha ha a sme u toho že??? 8) 😯 😮

    • #5764 Odpovědět
      jiri.vaca
      Účastník

      Ahoj všichni

      Přečtením knížek o Anastásii (nebo absolvováním permakulturního nebo ekozahradního kurzu,…) se člověk nestává automaticky připraveným na život na RS nebo v RO.

      RS si každý, kdo chce může založit téměř kdekoliv a skoro okamžitě.
      RO je mnohem rozsáhlejší projekt.
      Jestli jsem knihy správně v tomto směru pochopil, tak podle Anastásie RO poskytuje vyšší energie, ale je mnohem obtížnější ji vytvořit. Dokonce varuje před unáhleným zakládáním RO a v náznacích hovoří o problémech, které zabrzdí nepřipravené osadníky v konání neuvážených kroků.
      Tak jak to chápu já, tak jsou samostatné RS či RO rovnocenné, protože RO mohou poskytnout vyšší energii, ale RS zase snadněji vznikají a může jich být mnohem více.

      Každý zrealizovaný projekt (nemusí jít jen o RS či RO) usnadňuje tvoření dalším.

      Jestli se vám někomu zdá, že některá skupina ještě nemá výsledky??? Co vám brání to udělat rychleji a lépe? Osobně každou takovou iniciativu vítám.

      P.S.
      Otevřenost je dobrá věc i ta má však své hranice.
      Např. kdyby autor (nebo některý z dalších ProAtom aktivistů) výše zmiňovaného článku sehnal někde seznamy lidí usilujících o rodovou osadu, nejspíš by to taktéž pěkně rozmázl jako to udělal s tím, co se dozvěděl veřejně.
      Dále nevím, proč zveřejňovat např. interní diskusi, kalendář vnitřních aktivit, stav finančního hospodaření, …

    • #5765 Odpovědět
      petr
      Člen

      @jiri.vaca wrote:

      Ahoj všichni

      Přečtením knížek o Anastásii (nebo absolvováním permakulturního nebo ekozahradního kurzu,…) se člověk nestává automaticky připraveným na život na RS nebo v RO.

      RS si každý, kdo chce může založit téměř kdekoliv a skoro okamžitě.
      RO je mnohem rozsáhlejší projekt.
      Jestli jsem knihy správně v tomto směru pochopil, tak podle Anastásie RO poskytuje vyšší energie, ale je mnohem obtížnější ji vytvořit. Dokonce varuje před unáhleným zakládáním RO a v náznacích hovoří o problémech, které zabrzdí nepřipravené osadníky v konání neuvážených kroků.
      Tak jak to chápu já, tak jsou samostatné RS či RO rovnocenné, protože RO mohou poskytnout vyšší energii, ale RS zase snadněji vznikají a může jich být mnohem více.

      Každý zrealizovaný projekt (nemusí jít jen o RS či RO) usnadňuje tvoření dalším.

      Jestli se vám někomu zdá, že některá skupina ještě nemá výsledky??? Co vám brání to udělat rychleji a lépe? Osobně každou takovou iniciativu vítám.

      P.S.
      Otevřenost je dobrá věc i ta má však své hranice.
      Např. kdyby autor (nebo některý z dalších ProAtom aktivistů) výše zmiňovaného článku sehnal někde seznamy lidí usilujících o rodovou osadu, nejspíš by to taktéž pěkně rozmázl jako to udělal s tím, co se dozvěděl veřejně.
      Dále nevím, proč zveřejňovat např. interní diskusi, kalendář vnitřních aktivit, stav finančního hospodaření, …

      Snad jsme se Jirko dobře pochopili. Jde mi o to, že nikdo po Vašem združení asi nechce žádné soukromé údaje či jiné podobné informace. A co se týče soukromí nedám na to taky dopustit, protože lidí blbých, agresivních či závistivých a poslední dobou fanatickonaivních je bohužel stále dost.

      Já měl na mysli informace či fotky, které nikoho nezveřejní a zároveň ukážou to co každý znás rád vidí. Prostě i malé úspěšné krůčky, zajímavé diskuse nad tématy RO, a především úspěchy, ale i nedobré zkušenosti s přírodou.

      Já pozemek teprve nedávno koupil. RO pro mě byla v blízké době nereálná, ačkoliv jsem chtěl být v osadě s podobně smýšljícími lidmi a mít možnost sdílet zkušenosti i tvoření s ostatními. A než mít jen tu “možnost” žít v RO někdy za x let, raději jsem dal přednost rychlejšímu návratu ke své milované přírodě.

      Každopádně pokud se mi podaří splnit své letošní úkoly, budou mé stránky dostupné ještě letos samozřejmě s omezeným množstvím info, jelikož teprve začínám a navíc na zeleném poli.

      A myslím,že i ty informace co bylo před nákupem a co stihnu do zimy mohou lidem přinést jak zkušenosti, tak i impluzy pro ně samé

      Co se týče unáhlenosti při zrodu RO, je to zcela logický výrok Anastasie. Jako v každém jiném postupu, pokud neznáš, nechápeš či si nedokážeš osvojit určitou dovednost potřebnou pro náročnější schopnosti, nemůžeš ji jen tak přeskočit a pak zbytečně zjišťovat nedobré následky uspěchaného jednání.
      To rozumný člověk udělá snad jen jednou, nikoliv podruhé a dál.

      Mě by např. docela zajímalo jak se vyvíjelo Vaše hromadné myšlení i vztahy mezi osadníky ač zatím asi nic viditelného netvoříte, jak funguje přirozená filtrace vhodných osob od těch jalových apod.

      Jedna věc jsou totiž fyzická práce a tvorba a druhá je vzájemná duševní práce zůčastněných.

    • #5766 Odpovědět
      milloo
      Účastník

      Všechny vás moc zdravím a chtěl bych vám říct o zajímavé a užitečné novince na portálu (protože Admin – Jakub je na tohle moc skromný 😉 )…

      V sekci Mapa je teď možné ukázat ostatním ikonkou místo svého bydliště, a to třeba pro případ, že byste ve svém okolí hledali osobu podobných zájmů, jako máte vy 🙂 Zobrazovat se takto mohou pouze registrovaní uživatelé a provedete to v Nastavení svého profilu – úplně naspodu je mapka, ve které nastavíte místo svého bydliště, případně i nějaký komentář…

      Také bych poprosil o případné připomínky a nápady, co by se všechno mohlo v mapce zobrazovat…

      Díky všem 🙂

    • #5767 Odpovědět
      barbar
      Člen

      Ahoj,
      není na čase se trochu propojit? Možná má každý trochu jiné představy, ale myslím, že je dobré o sobě vědět a znát se. Hledáme s přítelem nějaké rodostatkářské hnízdo kolem Brna a v seznamu “Brňáků” bylo už docela dost..
      Já bych každopádně kohokoli z nich ráda potkala osobně.
      Kdyžtak se mi prosím někdo ozvěte, ráda vás poznám a zasdílím své dosavadní zkušenosti.
      Díky,
      barbar.
      [email protected]

    • #5768 Odpovědět
      Grob
      Člen

      Na stránky RODOVAOSADA.CZ, která shromažďuje lidi a organizace, které pracují na vzniku Rodové osady, vznikla databáze lidí, kteří se zajímají o RO a podporují.

      Ke každému je možno uvést:
      – Místo v republice, odkud pochází (v budoucnu možno vyhlédavat podle místa)
      – Jméno
      – Vzkaz pro ostatní

      Zvu všechny organizace i jednotlivce, aby se zaregistrovali.
      na: https://www.rodovaosada.cz/index.php?ram=ramecek&id=ro&chapter=setlers2

    • #5769 Odpovědět
      katrin1011
      Člen

      Ahoj,
      taky si chci zařídit rodový statek na tom 1 ha, ale někde u Prahy, protože tu mám kamarády a stejně bych tam občas dojížděla, tak bych chtěla co nejblíže, abych mohla jezdit na kole. Zatím si na pozemek šetřím, takže uskutečnění plánuji nejdříve za 3 roky. To by pak bylo výhodné se s někým spojit, protože pozemky u Prahy jsou drahé, levnější je to jenom po více ha najednou a to nepotřebuju, ani na to nebudu mít. Ale kdyby se víc lidí spojilo a koupilo větší pozemek najednou, tak to bude levnější:) 😎

    • #5770 Odpovědět
      pieter.r
      Člen

      Ahoj,
      Co se týče založení rodových osad si myslím, že má Anastazie pravdu, krom jiného, i v důležitosti úlohy podnikatelů, který by se podíleli na tomhle projektu.
      Je spousta lidí, co mají určitou myšlenku, nějakou představu a často dost dobrou, ale nedokážou ji realizovat, a to z mnoha důvodů.
      Koupit si pozemek, postavit dům, upravit zahradu dokáže snad každý, a pokud to má nějaký pozitivní efekt, tak je to dobré, ale takový projekt jako je rodová osada vyžaduje trochu víc. A právě podnikatel je člověk, který dokáže zpracovat a promyslet projekt, získat na svou stranu zkušené lidi kvůli informacím, dokáže získat finance na rozjetí projektu atd. Nebude to sice přes den, ale pokud to bude jeho cíl, tak to bude. (osobně lidi dělím do dvou kategorií – na zaměstnance a podnikatele, a to do jaké kategorie kdo spadá není nutně ovlivněno tím, co dělá dnes)
      Teď mam na práci jiné projekty, ale ve chvíli, kdy se ty vyřeší, se do tohodle projektu hodlám pustit a dotáhnout ho do cíle. Pokdu se tu ale najde jiný podnikatel, který si vybudování rodové osady bude klást za cíl a předběhne mě, tak budu jen rád, protože mi tím ušetří práci a urychlí proces.

    • #5771 Odpovědět
      Jenik
      Člen

      Budte zdrávi,
      To je dobré připomenutí. Snad bude čím dál víc lidí, co pocítí touhu vytvořit rodovou osadu a mají peníze a umí realizovat projekt. A určitě bude a je spousta lidí, kteří už tvoří, nebo cítí potřebu tvořit co nejdříve, a tak každý udělá to, co cítí. Každý si půjde svou cestou a najde rovnováhu mezi volností a promýšlením. Tak se těším, jací lidé se budou postupně objevovat a jsem rád, že už se objevují.
      Tak s chutí do toho! : )

    • #5772 Odpovědět
      namu
      Člen

      Ahojte,
      Jeníku, v tom s Tebou úplně souhlasím.

      Já osobně jsem nejprve pár let vkládala velké naděje do osady, ale zkušenosti mne poučily jinak. Něco jiného jsou totiž sny a teorie, kde se v mnohém stýkám s většinou přátel Anastáziiných myšlenek, a něco úplně jiného vytvoření SPOLEČENSTVÍ, kde jsou lidé schopni se domluvit a žít ty sny v praxi.
      Byli jsme vychováni každý jinak, a máme spousty osobních nevyřešených věcí a strachů v balíčku, který do vznikajícího společenství nutně vnášíme. A to jsou všechno potencionální dělobuchy, které nakonec znemožní vytvoření společenství, které by fungovalo.
      Dalším problémem při organizovaném postupu je právě ta organizovanost, kdy se vytvoří vůdčí skupina, bez které by to sice nešlo, ale která pak zase účinkuje mocensky, at již z jakéhokoliv dobrého důvodu.

      V současné době se mi zdá opravdu lepší začít dle svých možností, mít sice v obrazu ideál, ale spokojit se s přechodnými řešeními. Nezůstávat “v čekárně”, ale konat. Svět, který se tak dlouho vyvíjel jiným směrem, nejde změnit za pár let. A my jsme také ovlivněni strukturami a myšlením předcházejícího, a i my se musíme uzdravovat. Jsou to procesy, a budou trvat roky, resp. už trvají.

      Sny mají být perfektní, ale život je život a ten vzor, zachycený myslí, nelze přenést do reality 1:1. S tím je třeba počítat a přijmout, co je možné, a udělat z toho co nejlepší, co v dané situaci jde.

      pozdrávky
      Namu

    • #5773 Odpovědět
      pieter.r
      Člen

      Ano, ale při vytvoření vůdčí skupiny se dá mnoho věcí specifikovat například formou stanov apod. a pokud to se dobře provede a tvůrci se podaří postihnout vše důležité, tak společenství může fungovat a vůdčí skupina může mít podobu vlády, která vládne demokraticky – to znamená podle vůle lidu pro blaho všech.

    • #5774 Odpovědět
      namu
      Člen

      Ahoj Pieter,

      DEMOKRATICKY NEZNAMENÁ PRO BLAHO VŠECH, ale pro blaho VĚTŠINY.

      SMŮLA PRO TOHO, KDO NEPATŘÍ K VĚTŠINĚ.

      Už jste někdy pochopili, proč mají amíci stranu demokratickou a stranu republikánskou? Já ne 🙂

      Ba jo, naštěstí umím číst a mám dobré prameny…

      Takže: DEMOKRACIE
      Do vsi přijde zloděj, tedy možná není zloděj, ale krade jídlo. Vesničané ho chytí a deset z nich je pro, zloděje zastřelit. Dva jsou proti. Je demokracie, takže zloděj je zastřelen.

      REPUBLIKA
      V republice neplatí vůle většiny, nýbrž PRÁVO, které je odvozeno od LIDSKÝCH PRÁV. Právo na nedotknutelnost osoby, majetku, dětí… právo na řádný soud.
      Když v chytí zloděje v republikánské vsi, zavřou ho a teprve soud ho může odsoudit.

      Zamysleme se nad tím, že máme ČESKOU REPUBLIKU…
      Když vidím zmanipulované masy lidí, mediální kampaně nejhoršího ráázu a jak jim ovčané věří, přikláním se k názoru, že demokracie není to pravé vořechové…

      kuk
      Namu

    • #5775 Odpovědět
      petrp
      Člen

      Ahoj Namu,
      “Když vidím zmanipulované masy lidí, mediální kampaně nejhoršího ráázu a jak jim ovčané věří, přikláním se k názoru, že demokracie není to pravé vořechové… “
      Co je pro tebe teda to pravé ořechové ? Kde není demokracie je totiž nikým neomezená diktatura vládců nebo politických stran, které nikdo nevolí.
      I my jsme takovou diktaturu zažili.
      Jinak kmenová společentsví indiánů měla přímou demokracii, kde nevládla většina, ale u každého rozhodnutí muselo dojít k souhlasu celého společenství. Jestliže nedošlo k souhlasu všech, tak rozhodnutí odložili na jindy. Neměli potřebu zaběhnuté věci nutně měnit. To se netýkalo věcí války, kde rozhodnutí nastat muselo.
      Náčelník neměl žádnou donucovací moc a odvolat ho mohly i ženy.

      Tvoje vysvětlení demokracie a republiky, které dáváš do dokonce protikladu je naprosto zcestné. Porovnáváš hrušky s jabkama.
      Republiku nejde porovnávat s demokracií ale s monarchií.
      Demokracii kde vládne zvolená většina jde zase porovnávat s autoritativními či totalitními systémy, kde vládne nezvolená menšina.
      V demokracii jsou stanovené zákony, které sa mají dodržovat.
      Demokracie není v tom, že si nějáka většina o něčem momentálně rozhodne a to udělá. To by dle tebe byla i likvidace člověka zločinci, protože je viděl krást atd..

      https://cs.wikipedia.org/wiki/Republika
      “Republika (z latinského res publica věc veřejná) je stát, v němž je hlava státu (obvykle prezident) volena, a to buď přímo (Slovensko), nebo nepřímo parlamentem na určité volební období (Česká republika). Od druhé světové války počet republik převyšuje počet monarchií.”

      https://cs.wikipedia.org/wiki/Demokracie

      “Podoby a formy demokracie

      * přímá demokracie – lid vykonává státní moc přímo rozhodnutím, vyslovením své vůle (referendem, přímou iniciativou),

      * zastupitelská demokracie (reprezentativní, nepřímá) – lid vykonává státní moc prostřednictvím lidem volených zástupců a orgánů (parlamentu, přímo voleného prezidenta …).

      V obecné formě demokracie se menšina v rámci daných politických organizačních struktur podřizuje rozhodnutí většiny a tato většina je zároveň zavázána k respektování nezadatelných práv menšin a jednotlivců. V dnešní době je demokracie obecně považována za „nejméně špatný“ (Churchill) model vlády.

      V širším slova smyslu termín demokracie označuje i soubor názorů a postojů jednotlivce k okolnímu světu, ke společnosti.
      [editovat] Znaky demokracie

      * Hlavní principy:
      o 1) Držitelem moci je lid.
      o 2) Periodické volby.
      o 3) Povinnost odevzdat moc nejpozději po uplynutí volebního období.
      o 4) Nezměnitelnost maximální délky období.
      o 5) Ochrana politických menšin i jednotlivců.”

    • #5776 Odpovědět
      namu
      Člen

      Ahoj PetřeP,

      i když to tak asi vyznělo, nemám nic proti demokracii, v současné době je asi nejlepší DEMOKRATICKÁ REPUBLIKA, což je státní forma současnosti.

      Jsem však toho názoru, že demokracie funguje jen v menších jednotkách, nikoliv ve velkých státech. Čím větší je správní jednotka, tím méně mají jednotlivé hlasy váhu a tím méně mohou cokoliv ovlivnit. Demokracie v naší mediální době je relativní také proto, že média patří do rukou soukromých mocnářů, a ti ovlivnují názory lidí, čímž ovlivnují jejich rozhodování. Dnešní rozhodování lidí není založené na objektivním posouzení všech dostupných informací, nýbrž informace podávané médii jsou jednostranné a mají svůj účel ovlivnit lidské myšlení a rozhodování.

      Pro nás lidi by navíc trochu víc PŘÍMÉ DEMOKRACIE neškodilo – kdyby tato fungovala, neměli bychom dnes EU, protože lidé v žádném státě Evropy by ji neodsouhlasili. Však ti, kteří měli možnost hlasovat, řekli NE. A těm ostatním dnešní politická vládnoucí třída hlasovat nedovolila.
      Neměli bychom ani kamery na každém rohu, cenzůru, krávy s umělohmotnými deskami v uších … atd. Měli bychom mnohem přísnější parametry pro čistotu potravy (od pesticidů apod.).
      Dnes vládnou koncerny a pravidla, která oni nastolují. Dnešní “naši” demokratičtí zástupci neslouží lidu, jak je zřejmé.

      Namu

    • #5777 Odpovědět
      petrp
      Člen

      Ahoj Namu,
      máme tady veřejnoprávní média, jež nejsou v soukromých rukou, ale vlastní je stát. Patří mezi ně televizní programy ČT1,ČT2 a taky rozhlasové stanice.
      Každý si může porovnat informace ze soukromých médií s těmi státními.

      Referendum o vstupu do EU u nás bylo a většina byla pro. Hlasovat mohl každý, kdo má volební právo dané jeho věkem. I já byl hlasovat. Komu u nás zakázali hlasovat ?
      Já o nikom nevím.

      Přímá demokracie je dobrá věc,
      I kdyby u nás byla přímá demokracie, tak by stejně potraviny byly s pesticidy, protože dražší biopotraviny kupuje menšina obyvatel. Biozemědělců, kteří nepoužívají pesticidy, je taky málo.
      A o tom, že by běžným lidem vadili krávy s deskami v uších taky nevím.
      Nevím o jaké cenzuře píšeš. U nás už cenzura není od listopadu 1989.
      Knihy, které vydáváte ve svém nakladatelství vám někdo cenzuruje ?

    • #5778 Odpovědět
      namu
      Člen

      Ahoj PetřeP,
      jak to funguje nevím, ale ani veřejnoprávní média nejsou dostatečně objektivní a neinformují obyvatele o důležitých věcech.

      Evropané nejsou proti přátelským vztahům mezi národy, tedy myšlenka spolupráce a spojenectví mezi evropskými národy není špatná. Jasně že jsme chtěli do EU. To jsme ale ještě netušili, co se za tím pláštíkem skrývá, a to vyšlo na světlo až s ústavou EU potažmo s lissabonskou smlouvou. A tu mám na mysli, když říkám, že ti, kteří měli možnost informovat se o ní a hlasovat, odmítli. My jsme hlasovat nesměli.

      Cenzura samozřejmě je, zrovna odsoudili někoho za vydání Hitlerovy knihy “Můj boj” v češtině na 3 roky. Já to nečetla ani nemám v úmyslu, ale lidé by měli mít možnost se informovat, aby pochopili např., co se tenkrát proč stalo. A další soud, který probíhá, je o tom, že někdo veřejně zpochybnil holokaust. To se ve státě, kde není cenzura, nesmí stát.
      Takže není možné vydat jakoukoliv knihu, obvzvláště ne takové, které by se týkaly druhé světové války v jiném pojetí než v oficiálním.
      Že je málo biozemědělců, to také souvisí s cenzurou – lidé jsou drženi v dojmu, že to co se nám prodává jako potraviny, je dobré a dostačující pro výživu, což není.

      Jestli ti nevadí očipovaná zvířata nebo jehnátka s deskami v uších, tak mně jo, a znám víc takových, kteří soucítí s našimi zvířecími přáteli. Rozhodně by se v přímé demokracii děly věci jinak než ted.

      zdravím, Namu

    • #5779 Odpovědět
      pieter.r
      Člen

      Ahojky,
      Lidi neodsouhlasili EU proto, že by to chtěli, ale proto, že na to byla obrovská mediální kampaň. Bohužel lidi jsou z velké části stádem oveček, který se řídí tím, co nám média naservírují.
      Ale zas stojí za to se zamyslet, kolik z lidí z RO bude takových? Podle mě je reálný předpoklad, že velká část lidí z RO televizi mít vůbec nebude a každopádně si budou informace logicky přebírat a uspořádávat si je podle svého vnitřního hlasu, případně o je rozeberou spolu s ostatními. Jedná se o spolupráci, zřízení, které je v dnešní době ojedinělé, přesto reálné.

    • #5780 Odpovědět

      Ahoj,
      jak to tady čtu,tak to se tu dohadujete jen dvě osoby.Jak to asi dopadne v RO když se bude řešit něco důležitého a bude tam lidí např. padesát…….

    • #5781 Odpovědět
      namu
      Člen

      Ahoj Dite,
      jenže takoví jako PetrP do rodové osady nikdy nepůjdou, takže to by měla být jistá výhoda…

      a pak, tahle diskuse je o politice, a v rodové osadě se budou řešit věci konkrétního rázu, což bývá jednodušší.

    • #5782 Odpovědět

      Já to RO jen přeju, aby se dohodli,ale vím,že i manželé se rozchází……

    • #5783 Odpovědět
      petrp
      Člen

      Ahoj Namu,
      @Namu wrote:

      Evropané nejsou proti přátelským vztahům mezi národy, tedy myšlenka spolupráce a spojenectví mezi evropskými národy není špatná. Jasně že jsme chtěli do EU. To jsme ale ještě netušili, co se za tím pláštíkem skrývá, a to vyšlo na světlo až s ústavou EU potažmo s lissabonskou smlouvou. A tu mám na mysli, když říkám, že ti, kteří měli možnost informovat se o ní a hlasovat, odmítli. My jsme hlasovat nesměli.

      Psala jsi o referendu do EU, ne o lissabonské smlouvě.
      Je možný, že by ji u nás lidé odmítli, ale v době krize třeba ne.
      Irové ji po druhé schválili, asi hlavně kvůli hospodářské krizi, teď se jim pomoc EU asi hodí.

      S těmi to případy cenzury máš pravdu, jsou ojedinělé a můžou za to soudci, kteří
      mají často pochybná rozhodnutí.
      Je pravda, že Main Kamf by měl být dostupný všem.
      @Namu wrote:

      Že je málo biozemědělců, to také souvisí s cenzurou – lidé jsou drženi v dojmu, že to co se nám prodává jako potraviny, je dobré a dostačující pro výživu, což není.

      Jakou cenzurou, oni někomu zakazují psát o biopotravinách ?
      Informace si každej může získat třeba od společnosti Pro-bio či jinde.
      https://www.pro-bio.cz/
      Lidi biopotraviny moc nekupují hlavně kvůli tomu, že jsou tak o 100 % dražší, než z konvenčního zemědělství. I když biopotraviny se kupují čím dál více. @Namu wrote:

      Jestli ti nevadí očipovaná zvířata nebo jehnátka s deskami v uších, tak mně jo, a znám víc takových, kteří soucítí s našimi zvířecími přáteli. Rozhodně by se v přímé demokracii děly věci jinak než ted.

      Mně vadí očipovaná zvířata i s deskami v uších. Psal jsem o běžných lidech, čili o většině. Ochranou zvířat a přírody se u nás zabývá menšina obyvatel.
      Jediná strana u nás, která se zabývá ochranou přírody a zvířat dostala kolem 5 % hlasů
      I v přímé demokracii vítězí většina.

    • #5784 Odpovědět
      namu
      Člen

      Ahoj PetřeP,
      tyto diskuze považuji za neplodné, a proto končím. Máme očividně různé názory. Můžu ti tvé názory vyvracet, ty mně moje … k čemu?

      hezký den,
      Namu

    • #5785 Odpovědět
      petrp
      Člen

      @Namu wrote:

      Ahoj Dite,
      jenže takoví jako PetrP do rodové osady nikdy nepůjdou, takže to by měla být jistá výhoda…

      Aho Namu,
      máš pravdu bydlet s lidmi, kteří mají myšlení typu “Za vším je “Velkej Žid” (Ilumináti,či elity atd) a tahá za drátky, bych nešel. Tito lidé nevidí zlo v sobě, ale vždy někde mimo ně. Nejlépe v těch mocných nahoře, kteří můžou za všechno zlo a špatné věci, které se jim v životě přihodí.

      Na obvinění někoho ze zločinného jednání nepotřebují ani důkazy. Viz konspirační teorie.
      Je otázka času, kdy nekdo příde s tím ,že za neúrodu (nebo něco jiného) může ten, či onen obyvatel osady, je nástrojem těch “mocných za oponou” a chce manipulovat s Rodovou osadou s cílem ji zničit atd. Nevylívá náhodou do našeho rybníka, studní, nebo na pole chemtrails ?
      Jeden obyvatel řekne, já ho viděl !
      Nemanipuluje někdo z osady s naším vědomím či zdravím? Nejsme poslední dobou moc veselí a děti často onemocní či něco jiného atd. atd.

      Nebo za tu neúrodu a nemoci v RO atd. můžou letecké “chemtrails”, které práškují Rodové osady samozřejmě více než ostatní obyvatele.

    • #5786 Odpovědět
      petr
      Člen

      @PetrP wrote:

      @Namu wrote:

      Ahoj Dite,
      jenže takoví jako PetrP do rodové osady nikdy nepůjdou, takže to by měla být jistá výhoda…

      Aho Namu,
      máš pravdu bydlet s lidmi, kteří mají myšlení typu “Za vším je “Velkej Žid” (Ilumináti,či elity atd) a tahá za drátky, bych nešel. Tito lidé nevidí zlo v sobě, ale vždy někde mimo ně. Nejlépe v těch mocných nahoře, kteří můžou za všechno zlo a špatné věci, které se jim v životě přihodí.

      Na obvinění někoho ze zločinného jednání nepotřebují ani důkazy. Viz konspirační teorie.
      Je otázka času, kdy nekdo příde s tím ,že za neúrodu (nebo něco jiného) může ten, či onen obyvatel osady, je nástrojem těch “mocných za oponou” a chce manipulovat s Rodovou osadou s cílem ji zničit atd. Nevylívá náhodou do našeho rybníka, studní, nebo na pole chemtrails ?
      Jeden obyvatel řekne, já ho viděl !
      Nemanipuluje někdo z osady s naším vědomím či zdravím? Nejsme poslední dobou moc veselí a děti často onemocní či něco jiného atd. atd.

      Nebo za tu neúrodu a nemoci v RO atd. můžou letecké “chemtrails”, které práškují Rodové osady samozřejmě více než ostatní obyvatele.

      Ahoj PetreP,
      delší dobu sleduji tvé příspěvky na foru a myslím si, že nejsi ztracený pro přechod na jiný život, akorát se mi zdá, že bys měl sundat z očí ty růžové brýle, které se ti nějak nechtějí dát dolů.

      Víš dle zatím napsaného jsi jen opačná strana (extrém) pólu, který sám popisuješ – uvědom si to a hodně ti to v dalším rozjímání pomůže. A právě proto, že dnešní společnost funguje na extrémech, dalo by se říci že chybí poklidná a vyvážená cesta středem, je svět takový jaký je.

      K těm konspiracím. Nevím kolik si toho stihl dodnes zhlédnout prostudovat, mnohé odfiltrovat ale především si spojit ze všeho informace do jedné skutečnosti. Dle toho jak se vyjadřuješ si s prominutím ještě lehce “naivní” (neber to jako urážku) – možná spíše bych napsal málo informovaný, je ještě dlouhá cesta před tebou. Chceš-li něco pochopit je nutné si najít info z obou stran a to pak nechat v sobě zanalyzovat a doporučuji z toho všeho co zrovna zkoumáš zjistit i souvislosti do jiných oblastí života, budeš hodně překvapen nalezenými skutečnostmi.

      Pokud nechceš chodit do “kospiračních” teorií, zkus si najít zdroje v archivech TV nebo i jiné internetové zdroje o tom jak moc peněz boří zábrany ve všech lidských činnostech spojených se zdravím, s mentalitou lidí pomocí vytváření strachu a v neposlední řadě co nebo kdo např. způsobuje zlo pokud jde o surovinové zdroje země a používá k tomu veškeré možné oblbování lidí pomocí TV a reklam a v neposlední řadě rozpoutávání a živení ozbrojených konfliktů.

      Např. zde si něco přečti o fungování MMF – jen pro začátek. Budeš-li mít jakoukoliv potuchu, že něco můžeš vyvrátit, hledej a poznávej – debata bude zatím zbytečná. Prosím oprosti se od toho co je na stránce zobrazeno, to není podstatné, ale vytáhni si to opravdu podstatné v textu.

      https://www.chelemendik.sk/ShowDoc.php?d=443&c=MMF_exponencialne_narastajuce_katastrofy__wwwchelemendiksk

      A navíc není důležité kdo jsou oni vládci světa, zda to jsou židé či jiný typ náboženství. V důsledku nejde o to odkud člověk pochází, ale co dělá a kam míří – mohu ti potvrdit, že to kde směřují je hrozný stav.

      Víš lidé v osadách mají problémy jen a jen proto, protože to co je rozvrací je nedostatek svobody a možnosti jiných příjmů při přechodu na jiné živobytí, a co je horší i pak je nutné odvádět státu resp. společnosti finance, které se v rodové osadě bohužel netisknou.
      Pokud se zamyslíš tak ty vztahy jsou velmi ovlivněny tím, nakolik jsi schopen v současném systému najít finance na živobytí či na přechod na jiný styl života, nikoliv tím,že by lidi nebyli schopni nalézt řešení jakýchkoliv konfliktů. Téměř jakýkoliv duševní konflikt lze vyřešit, není-li v jeho zrodu byť jen nepatrná závislost na financích dnešního světa. Respektive mnoho z nich by ani nevzniklo.
      Ohledně financí si myslím, že víš kdo je tiskne a co si za to žádá.

      Mám na tebe jeden primitivní dotaz ? – zkus dát jednoduchou odpověď !

      Komu ????
      dluží peníze veškeré státy počínaje USA a konče naší milou malou ČR, a na které nás tak důsledně každý den média a politici upozorňují resp. masírují všem mozky ???

      Jestliže všichni mají dluhy musí existovat někdo kdo jim na ty dluhy půjčil, resp. to celé finanční svinstvo vytvořil.
      Zapřemýšlej, hledej a dokazuj si proč asi nikde v TV tuto otázku ani neuslyšíš, ani ti ji nikdo nezodpoví a přesto se to dokázalo tak dlouho ututlat a stále daří……

      Prostuduj si např. alternativní finanční systémy LETS, kdo je rušil v minulém století nebo i dnes jsou-li velmi úspěšné a funkční. Také si zkus odpověděť na otázku proč je rušil.

      Informačních zdrojů je na internetu mnoho a na veškeré činnosti člověka a kdo chce, tak dnes díky internetu vše najde. Vše ostatní pak najde v sobě.

      Měj se pěkně

    • #5787 Odpovědět
      petrp
      Člen

      @Petr_ wrote:

      Mám na tebe jeden primitivní dotaz ? – zkus dát jednoduchou odpověď !

      Komu ????
      dluží peníze veškeré státy počínaje USA a konče naší milou malou ČR, a na které nás tak důsledně každý den média a politici upozorňují resp. masírují všem mozky ???

      Jestliže všichni mají dluhy musí existovat někdo kdo jim na ty dluhy půjčil, resp. to celé finanční svinstvo vytvořil.
      Zapřemýšlej, hledej a dokazuj si proč asi nikde v TV tuto otázku ani neuslyšíš, ani ti ji nikdo nezodpoví a přesto se to dokázalo tak dlouho ututlat a stále daří……

      Ahoj Petře,
      státní dluhy se financují většinou dluhopisy, které si kupují soukromé firmy či subjekty.
      Rozpis dluhů naší země:
      https://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/ctvrt_poklpln_47772.html
      Tak nevím, co je na tom ututlaného a tajného.

      Třeba USA nejvíce dluží čínským subjektům, které si nakoupily jeich dluhopisy.

    • #5788 Odpovědět

      rodový statek už tvoříme takže se do žádné osady stěhovat nebudeme ale stejně bych byl rád nápomocen při jejim zakládání.Vím jakým zpusobem dát dohromady pozemky vdostatečném množství aby osada byla plně funkční včetně školy adalších zařízeni ato je hlavní nedostatek zřizovaných osad. Vzdělávání dětí v současném školním systému je pro děti degradující a většinou potlačuje osobnost dítěte. Zroveň z vlastní zkušenosti vím,že každé zdržení při tvorbě je jen zdánlivé a vždy sepokaždé ukáže přínosem zabraňujícím chybnému rozhodnutí. Přemýšlím li nad nějakým problémem či rozhodnutím otevřu svou mysl universu na statku a správná myšlenka se dostaví sama.Přeji všem stálé světlo pro myšlenky.

    • #5789 Odpovědět

      nejsem anonym ale sedlak.zika ,nevím proč ale zpráva pod jménem uživatele nešla odesllat.

    • #5790 Odpovědět
      Anonymní uživatel
      Neaktivní

      PetrP,Namu,budete se divit,ale na Russkich forech se deje totez .Myslel jsem ze se od nas lisite,ale vidim sama diskuse.Pochopte,to co delate(rodovy statki)zmeni cely system vladny a financny.A doufam ze nebude existovat zadna demokracie a republika a nebude zadneho zakona krome zakona svedomi.
      Kazda vlada je zlo. Spoluprace nikoli konkurence zachrani svet!!!

    • #5791 Odpovědět
      Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Sorry za chyby

    • #5792 Odpovědět

      konečně pořádná trefa do černého plně souhlasím

    • #5793 Odpovědět
      namu
      Člen

      @patrol wrote:

      PetrP,Namu,budete se divit,ale na Russkich forech se deje totez .Myslel jsem ze se od nas lisite,ale vidim sama diskuse.Pochopte,to co delate(rodovy statki)zmeni cely system vladny a financny.A doufam ze nebude existovat zadna demokracie a republika a nebude zadneho zakona krome zakona svedomi.
      Kazda vlada je zlo. Spoluprace nikoli konkurence zachrani svet!!!

      Jestli tomu dobře rozumím, tak nemáme, či snad nesmíme, diskutovat? Nech každému svobodu, at se zabývá věcmi, které považuje za důležité.
      Samozřejmě že rodové statky jsou veledůležité, ale to neznamená, že člověk nesmí dělat nic jiného.

      Namu

    • #5794 Odpovědět
      sedlakzika
      Člen

      nemyslím,že by kolega zakazoval diskuzi ale jeho myšlenka má hluboký smysl a velmi silný podtext.

    • #5795 Odpovědět
      namu
      Člen

      Tu myšlenku známe všichni, kteří jsme četli Anastasii. A proto jsme tady, protože nás nadchla.
      Mnoho lidí dělá mnoho dobrého pro záchranu života na této planetě, každý podle svých osobních darů a schopností.

      Nevidím nic špatného na diskuzích o čemkoliv – znamená to, že se člověk chce sdělit, podělit, přispět, anebo taky pochopit, poznat, utřídit si myšlenky a názory v kontaktu s druhými. Předpokladem pro smysluplnost toho je upřímná snaha zúčastněných.

      Je všeobecně známo, že jsou lidé, kteří ruší různá fóra jen tak pro zábavu nebo i ze zlého úmyslu. Ti pak způsobují, že původně smysluplné diskuze vykolejují a stávají se nesmyslnými.

      Pro koho je důležité které téma mi nepřipadá mezi svobodnými lidmi jako vhodný předmět ke kritice.
      Namu

    • #5796 Odpovědět
      Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Namu psal”Nevidím nic špatného na diskuzích o čemkoliv – znamená to, že se člověk chce sdělit, podělit, přispět, anebo taky pochopit, poznat, utřídit si myšlenky a názory v kontaktu s druhými. Předpokladem pro smysluplnost toho je upřímná snaha zúčastněných.”

      Namu psal”Ahoj PetřeP,tyto diskuze považuji za neplodné, a proto končím. Máme očividně různé názory. Můžu ti tvé názory vyvracet, ty mně moje … k čemu? “
      mam to nejak komentovat?

    • #5797 Odpovědět
      Anonymní uživatel
      Neaktivní

      Nic ve zlim ale diskuze nikam nevede a nic nedokazuje, krome toho ze kazdy bude hajit SVUJ nazor

    • #5798 Odpovědět
      sedlakzika
      Člen

      Namu nechme stranou názory na diskusi ale zkus si ještě přečíst tu zprávu a zamysli se nad jejím sdělením s chladnou hlavou a bez emocí. Pak možná pochopíš plný obsah toho sdělení.

    • #5799 Odpovědět
      petr
      Člen

      @PetrP wrote:

      @Petr_ wrote:

      Mám na tebe jeden primitivní dotaz ? – zkus dát jednoduchou odpověď !

      Komu ????
      dluží peníze veškeré státy počínaje USA a konče naší milou malou ČR, a na které nás tak důsledně každý den média a politici upozorňují resp. masírují všem mozky ???

      Jestliže všichni mají dluhy musí existovat někdo kdo jim na ty dluhy půjčil, resp. to celé finanční svinstvo vytvořil.
      Zapřemýšlej, hledej a dokazuj si proč asi nikde v TV tuto otázku ani neuslyšíš, ani ti ji nikdo nezodpoví a přesto se to dokázalo tak dlouho ututlat a stále daří……

      Ahoj Petře,
      státní dluhy se financují většinou dluhopisy, které si kupují soukromé firmy či subjekty.
      Rozpis dluhů naší země:
      https://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/ctvrt_poklpln_47772.html
      Tak nevím, co je na tom ututlaného a tajného.

      Třeba USA nejvíce dluží čínským subjektům, které si nakoupily jeich dluhopisy.

      Ahoj PetřeP,
      nechal jsem ti čas na studium, už si pochopil ?

      To co uvádíš je jen viditelná ekonomika daná systémem, který si někdo stanovil – tedy nic důležitého k poznání. Peníze se netvoří jen dluhopisy ! a navíc i ti čínani si je někde museli či musejí půjčit. Já se ptal jestli víš kdo tiskne peníze, kdo a kolik jim za to tisknutí platí a podstatná otázka ti vyplyne z toho tato: myslíš si, že v systému úroku, lze někdy splatit bankéřům všechny dluhy a úroky, kdyby to každý udělal
      naráz ???.

      Je to velmi primitivní počtářský úkol a ještě primitivnější je jeho jednoduchost extrémního dopadu na všechny na zemi. Proto jsem ti také psal abys nastudoval LETS, doplníš svůj rozhled a i více pochopíš, kde se dosud ve svých názorech nacházel a možná stále nacházíš.

    • #5800 Odpovědět
      petr
      Člen

      @patrol wrote:

      Nic ve zlim ale diskuze nikam nevede a nic nedokazuje, krome toho ze kazdy bude hajit SVUJ nazor

      Diskuse vždy konverguje (vede) ke společnému cíli, avšak obě strany musí být schopny připustit, doložit i vyvrátit případné pochybení v nějakých názorech a ten druhý to taky musí umět přijmout, pokud pochopí, že tomu tak je. Pokora a schopnost přijmout myšlenku (po uznání, že je správná) druhého je součástí schopného člověka na webu i v životě. Stejně jako pokora před celou přírodou.

      Diskutující musí být schopen nastudovat si sám zdroje, které druhá strana uvádí, pochopit je i za případné pomoci kolegy, pokud není toto chtěno pak nemá diskuse opravdu žádnou cenu.

      Je to asi jako když profesor na vysoké škole chce vysvětlit látku studentovi ze střední a přitom ten dotyčný nemá tzv. přestupové znalosti, které potřebuje k pochopení aktuální látky. A takhle to jde stále výše.
      A ten student si může myslet o profesorovi cokoliv, ale jinak než nastudováním a pochopením toho co ten profesor už bere jako samozřejmost se nikdy na jeho úroveň nedostane – nikdy !!!
      Fígl je v tom, že na VŠ člověk rychle pozná znalejšího už jen podle titulu. Nicméně ani to není vždy ani na vysoké škole jednoznačné měřítko.
      Na webu tituly zaplať pánu bohu nejsou – vše je o pokoře a čtení mezi řádky.

      Takže souhlasím s tebou, když někdo nechce je diskuse zbytečná.

      PetroviP bych doporučil snažit se jít fyzicky cestou RS a pozná pravdu i na té cestě, aniž by musel ihned studovat informace z vyšších pater.

    • #5801 Odpovědět
      xarenci
      Člen

      Dobrý den.
      4 vášnivý fanoušci Anastázie by chtěli založit Rodovou osadu v Jihočeském kraji (pocházíme z Českých Budějovic). Tato myšlena je v prvotním zrodu a možná se i zapojí další členové. Zatím jsme samé ženy. Přemýšlely jsme o zapojení do jiných rodových vesnic, ale nejlépe pokud by byli v tomto zmíněném okolí. A samozřejmě k sobě přijmeme i další členy.
      Můžete nás pro to platně zapojit do seznamu.

      PS: Mapa rodových osad se nám nezobrazuje, prosím o přeposlání na emailovou adresu: [email protected]

      děkuji

    • #5802 Odpovědět
      Justpol
      Člen

      Sedlak.Zika – mohl bys nejak popsat, jak bydlis a co pestujes osobne?

      Jsem amater-zacatecnik a chtel bych se neco priucit.

    • #5803 Odpovědět

      Ahoj,
      ráda bych věděla, jestli existuje nějaká rodová osada v západních Čechách? Jsem začátečník a ráda bych získala nějaké informace a rady.
      Děkuji za odpověď.

    • #5804 Odpovědět

      Dobrý den. Už je to pár měsíců co jsem psala o spolku žen z Českých Budějovic, které hledají rodové spoluosadníky. Ráda bych podala informaci že již jsme našly své místo a pracujeme na získávání pozemku. I když ještě není náš, máme na něm už vlastní záhon. Kam o nás můžu podat informace?
      Kdysi tu bývala mapa s oblastmi a popisky již fungujících osad. Ale nyní mám problém se v tom vyznat.
      Eva- umělkyně

    • #5805 Odpovědět
      marcus
      Člen

      ahoj, mohl by mi poradit nekdo, realizuje se neco nebo se uz realizovalo v Brne a sirsim okolo…
      popr komu mam napsat? diky moc, zatim mam zajem jen o info, jelikoz nevim, jestli vubec nekdo v okoli Brna takovy je a neco ma
      diky moc

    • #5806 Odpovědět
      Jiří Kubík
      Účastník

      mohl bych také poprosit o zaslání seznamu?

    • #5807 Odpovědět

      Ahoj, tak už jsi pokročila? Zajímají mne změny, již chceš delší dobu budovat místo k životu.Zdraví Karel

    • #5808 Odpovědět

      Ahoj, jak dopadl Tvůj rodový statek?Karel

    • #5809 Odpovědět

      Ahoj, je to dleší doba co jsi sem psala,jak Ti to dopadlo s osadou a šetřením na ni.Děkuji za odpověd, karel. mužeš i mail : [email protected]

    • #5810 Odpovědět

      Ahoj, dělám si malý průzkum a zajímá mě jak jsi Ty pokročila s pozemkem, jak pokračuješ k vymanění se vlivu doby.Díky, piš i sem : [email protected]

    • #5811 Odpovědět
      ESEDRA
      Člen

      ahoj či dobrý den, i já se velice zajímám o založení rodového statku a nejlépe ve vesnici s bytostmi podobného zájmu.
      Mohu obdržet seznam již existujících či vznikajících osad?
      Děkuji, s láskou Esedra

    • #5812 Odpovědět
      Mineli
      Člen

      ahoj, i já s manželem a našimi malými dětmi toužíme po rodovém statku s lidmi podobného smýšlení kolem sebe.
      Mohu obdržet seznam již existujících či vznikajících osad?
      Děkuji, Mineli

    • #5813 Odpovědět

      Krásný sobotní večer, i já se svou rodinou jdeme cestou rodových statků, jsme z Jižních Čech, kam jsme nedávno přesídlili s tím, že bychom tu rádi vybudovali s dalšími obdobně souznícími dušičkmi rodovou osadu, pokud jste také z jihu a rádi byste vytvořili svůj Prostor Lásky, věděli případně o nějakém větším pozemku ca 10-15ha budeme rádi, když se ozvete…s Láskou Blaženka ♥ 🙂

    • #5814 Odpovědět

      Sú už nejaké osady aj na Slovensku? Má niekto kontakt? Rada sa dozviem, prípadne nadviažem kontakt. Môžete mi napísať na mail [email protected]

    • #5815 Odpovědět

      Dobrý deň,
      budem veľmi rada aj ja, ak mi pošlete na mail nejaký zoznam, existujúcich, alebo vznikajúcich osád na Slovensku 😎 , poprípade aj v Čechách!!!
      Môj mail: [email protected]
      Mária

    • #5816 Odpovědět

      Dobrý den, sháním pozemek pro rodový statek, nebo alespoň zahradu a ráda bych, aby to bylo v okolí podoběn smýšlejících lidí. Můžete mi prosím zaslat seznam rodových osad na email [email protected] a případně i informace pokud máte/víte o takovém pozemku? Děkuji, Tereza

    • #5817 Odpovědět

      Zdravím všechny zájemce o rodové statky. Měl bych zájem podobný projekt realizovat v Pardubickém kraji a tak hledám lidičky z tohoto kraje. Můžete se mě ozvat na adresu biopraktikzavináčseznam.cz Budu se těšit na naše případné osobní setkání.

    • #5818 Odpovědět
      xarenci
      Člen

      Dobry vecer. Vedela bych o oblasti pobliz Novych hradu. Rada vas blize informuji 🙂 Eva a Kubik

    • #5819 Odpovědět

      Zdravim vsechny stejne naladene!
      Citim, ze se uz konecne blizi zacatek budovani naseho rodoveho domu a hlavne zahrady. Timto tedy “kupuji jeden los” a prosim o zaslani seznamu jiz vzniklych nebo vznikajich osad. Predem dekuji a preji jen prijemne zlepsovani zivotniho prostoru! mail: [email protected]

    • #5820 Odpovědět
      Manta
      Člen

      [/color] 🙂

    • #5821 Odpovědět
      andela
      Člen

      Dobrý den, mohla byste mi prosím podat bližší informace? Již delší dob sháním podobný pozemek na jihu čech. Prosím i o info, zda už někdo začal nebo zda se tu vyvíjí RD. Děkuji za odpověď a přeji vše krásné. Andela @xarenci wrote:

      Dobry vecer. Vedela bych o oblasti pobliz Novych hradu. Rada vas blize informuji 🙂 Eva a Kubik

    • #5822 Odpovědět

      mam taku viziu a mnozstvo tvorivych planov

    • #5823 Odpovědět
      Maksim Voroncov
      Účastník

      Ahoj,

      asi to najlepsie co jsem objavil

      https://komunity.vsieti.sk/node/3 😎

      Zdravi Max

    • #5824 Odpovědět
      petrus77
      Člen

      @Navstevnice wrote:

      Zdravim vsechny stejne naladene!
      Citim, ze se uz konecne blizi zacatek budovani naseho rodoveho domu a hlavne zahrady. Timto tedy “kupuji jeden los” a prosim o zaslani seznamu jiz vzniklych nebo vznikajich osad. Predem dekuji a preji jen prijemne zlepsovani zivotniho prostoru! mail: [email protected]

      Ahoj, zakladáme rodový statok na samote pri Krupine, sme aj na fb pod názvom Rodový statok Rajík Domanik…2 km od nás je v Medovarcoch tiež jeden permakultúrny projekt.

      S pozdravom Peťo

      [email protected]

    • #5825 Odpovědět
      petrus77
      Člen

      @Namu wrote:

      Ahojte,
      Jeníku, v tom s Tebou úplně souhlasím.

      Já osobně jsem nejprve pár let vkládala velké naděje do osady, ale zkušenosti mne poučily jinak. Něco jiného jsou totiž sny a teorie, kde se v mnohém stýkám s většinou přátel Anastáziiných myšlenek, a něco úplně jiného vytvoření SPOLEČENSTVÍ, kde jsou lidé schopni se domluvit a žít ty sny v praxi.
      Byli jsme vychováni každý jinak, a máme spousty osobních nevyřešených věcí a strachů v balíčku, který do vznikajícího společenství nutně vnášíme. A to jsou všechno potencionální dělobuchy, které nakonec znemožní vytvoření společenství, které by fungovalo.
      Dalším problémem při organizovaném postupu je právě ta organizovanost, kdy se vytvoří vůdčí skupina, bez které by to sice nešlo, ale která pak zase účinkuje mocensky, at již z jakéhokoliv dobrého důvodu.

      V současné době se mi zdá opravdu lepší začít dle svých možností, mít sice v obrazu ideál, ale spokojit se s přechodnými řešeními. Nezůstávat “v čekárně”, ale konat. Svět, který se tak dlouho vyvíjel jiným směrem, nejde změnit za pár let. A my jsme také ovlivněni strukturami a myšlením předcházejícího, a i my se musíme uzdravovat. Jsou to procesy, a budou trvat roky, resp. už trvají.

      Sny mají být perfektní, ale život je život a ten vzor, zachycený myslí, nelze přenést do reality 1:1. S tím je třeba počítat a přijmout, co je možné, a udělat z toho co nejlepší, co v dané situaci jde.

      pozdrávky
      Namu

      Ahoj, úplne s tebou súhlasím. Bol som v podobnej komunitnej osade v Chorvátsku, bývalo nás tam niekedy aj cez 100 v podstate idúcich za jedným cieľom, ale každý si tam priniesol tak isto aj svoje trápenia, čo je myslím dosť normálne, len ide o tú tolerantnosť okolia, tie naše egá…automaticky sa tam ľudia začali zaraďovať podľa toho kto ako dlho tam bol a teda o určitých veciach mal väčšie právo rozhodovať a to je len jeden z príkladov. Tiež na Slovensku v malej komunite Prameň života nám bol daný jedným súkromným vlastníkom do užívania kaštieľ…skončilo sa to v podstate rozhádaním sa s majiteľom a aj preto si myslím, že čakať na peniaze od nejakého sponzora na založenie rodovej osady nie je zrovna do budúcnosti najšťastnejší nápad, aj keď majiteľ zaručuje neskoršie možnosť odkúpenia pozemku. Je to jednak neistota a ani si nemyslím, že taká Anastáziina RO zarobí na seba tisíce eur, či milióny korún…
      Keď naozaj chceme treba začať aj keď len malým rodovým statkom. My pravidelne prikupujeme každý rok nejaký kúsok zeme na okolí a je tam toho na predaj ešte hodne, takže každý kto chce sa môže pridať a hneď je tu ďalšia rodová osada…

      S pozdravom a prianím naplnených dní Peťo

      [email protected]

    • #5826 Odpovědět

      Zdravím všechny,

      také bych se ze svou rodinou chtěla přihlásit mezi zájemce o rodový statek, nejlépe ve Zlínském kraji.

    • #5827 Odpovědět

      Dobry den, zdravim Vas Anastasiovci. Chcem sa spytat, kto ma zaujem ist na stretnutie s V. Megrem toto leto v Auguste bud v Talline alebo v Helsinkach? Ja chcem ist, na jeden alebo druhy, a hladam spolu-ucastnikov. Kto by mal zaujem, napiste mi na email
      [email protected]

    • #5828 Odpovědět

      Dobrý den, hledám pozemek na rodový statek v okrese České Budějovice, možná o kousek dále od okresu České Budějovice.Napište kdo toto může organizovat a nebo kdo už se do toho pustil. andelske-leceni.cz Děkuji.

    • #5829 Odpovědět

      @Blaženka wrote:

      Krásný sobotní večer, i já se svou rodinou jdeme cestou rodových statků, jsme z Jižních Čech, kam jsme nedávno přesídlili s tím, že bychom tu rádi vybudovali s dalšími obdobně souznícími dušičkmi rodovou osadu, pokud jste také z jihu a rádi byste vytvořili svůj Prostor Lásky, věděli případně o nějakém větším pozemku ca 10-15ha budeme rádi, když se ozvete…s Láskou Blaženka ♥ 🙂

      Dobrý den, jestli už jste něco našli a postoupili dále, prosím napište mi na [email protected] Děkuji

    • #5830 Odpovědět

      @xarenci wrote:

      Dobry vecer. Vedela bych o oblasti pobliz Novych hradu. Rada vas blize informuji 🙂 Eva a Kubik

      Ano, děkuji za napsání návrhu na [email protected]

    • #5831 Odpovědět

      @Manta wrote:

      [/color] 🙂

      také prosím o zaslání seznamu rodových statků na [email protected]

    • #5832 Odpovědět
      Luda
      Člen

      Zdravím!
      také prosím o zaslání seznamu rodových statků na [email protected]. Mám zájem o jeden pozemek…

    • #5833 Odpovědět

      Zdravím všechny,
      postuji nalezený inzerat na velký pozemek na dobrém místě na jižní Moravě u řeky Dyje za slušnou cenu pro připadnou skupinu lidi, kteří mají zájem.
      https://www.znojemske-reality.cz/nemovitost/2054/
      Já sám spíš chci najít místo ve Zlínském kraji, jsem rád za každou radu a tip.
      Děkuji.

    • #5834 Odpovědět
      Blazenka
      Účastník

      Prosíme, o zaslání seznamu rodových osad (na [email protected])či případných pozemků vhodných k vybudování rodového statku či rodové osady, zajímaly by nás pozemky především na jihu Čech. Děkujeme a všechny lidičky jdoucí cestou rodových statků ♥ zdravíme :-). Blaženka s rodinou

    • #5835 Odpovědět

      Zdravím všechny,
      postuji nalezený inzerat na velký pozemek na dobrém místě na jižní Moravě u řeky Dyje za slušnou cenu pro připadnou skupinu lidi, kteří mají zájem.
      https://www.znojemske-reality.cz/nemovitost/2054/
      Já sám spíš chci najít místo ve Zlínském kraji, jsem rád za každou radu a tip.
      Děkuji.

      To je předražené

    • #5836 Odpovědět

      @milloo wrote:

      Zdravím všechny zájemce o bydlení v rodových vesnicích 🙂 Možná si říkáte, proč zase tohle téma, když už to tu několikrát na různých místech bylo. V tom je právě problém – je to na různých místech a nedá se v tom vyznat 😥 Inspirovaly mě některé příspěvky, které něco jako vytvoření seznamu navrhovaly, ale nic se tu neobjevilo. Proto bych chtěl, aby se tohle Téma nepoužívalo k nějakým větším diskuzím, ale skutečně jen k tomu, aby se zde uváděly konkrétní návrhy – jak na místa pro rodové vesnice, tak i seznam lidí, kteří by do budování jednotlivých rodových sídel ve vesnicích šli.

      Hodně z vás už má své rodové statky a tohle je samozřejmě dobrá cesta. Ale je už určitě i dost lidí, kteří by chtěli žít ve větší komunitě s kompletnějším zázemím – jako je popsáno např. na stránkách https://www.rodovaosada.cz. Aby něco takového vzniklo, nelze čekat, až se domluví 50 zájemců, protože to bude trvat věky. Zjistil jsem, že jsou lidé, kteří mají aktivity v podobných věcech a investují do nich nemalé částky – řádově v desítkách miliónů korun. A sami nabízejí podporu prospěšných projektů, kam by šla zařadit i rodová vesnice. Takoví lidé se ale nebudou zabývat jednotlivými rodovými sídly, jsou to podnikatelé… Jednotlivé sídla si může zařídit každý sám. Tyto větší a duchovně založené podnikatele je možno využít k zakoupení většího pozemku a vybudování základní infrastruktury. Jednotlivé pozemky pak postupně rozprodají… Pokud bude aspoň několik zájemců hned, věřím, že další se postupně přidají. Podnikatelé mají obory podnikání, kde by pak mohli využít produkci rodových statků. Proto by spolupráce byla oboustranně výhodná. Kontakt tu z jistých důvodů zatím nebudu uveřejňovat. Ale možná, že i vy máte podobné kontakty, které by se daly i v budoucnosti využít 😉

      Je potřeba vytvořit nejdříve logický projekt. K tomu je ale potřeba vědět, kde by to mohlo být uskutečněno a kolik je na dané místo zájemců. Udělal by se seznam zájemců dle jednotlivých okresů a jakmile by bylo jak místo, tak i základní počet zájemců, vše by se zpracovalo do funkční podoby. Není nutné znát všechny detaily ihned… Pokud máte návrhy na pozemky o velikosti aspoň 50 ha, nebo jste zájemci o bydlení ve vesnici, napište to sem. Můžete i formou Soukromé zprávy, pokud nechcete veřejně. Důležité je mít aspoň přehled. Bude ještě dost času, aby se vše zpracovalo do detailů 🙂

      Uveďte prosím u pozemků co nejvíce detailů. A v případě zájmu o bydlení ve vesnici hlavně kontakt na vás, dále i okres (okresy), kde byste chtěli bydlet, případně celý kraj nebo i celou republiku, pokud to pro vás není překážkou (v takovém případě uděláme “čárečku” do každého okresu kraje nebo celé republiky). Na ten okres, kde bude vhodný pozemek i dost zájemců, se pak vytvoří projekt. POZOR!!! Dobře si ale rozmyslete, kde byste chtěli doopravdy bydlet! Rodové vesnice budou určitě časem vznikat po celé republice. A rodové sídlo je trvalá záležitost. Proto zvažte, jestli stojí za to bydlet kdekoliv, když třeba za pár roků budete mít možnost bydlet i někde v okolí svého současného bydliště, kde již máte své známé a jiné zázemí……

      Teď už jen očekávám vaše případné připomínky, a samozřejmě i návrhy pozemků a váš zájem o bydlení 😉

      !!! TOHLE TÉMA PLATÍ TRVALE !!!

      Aktualizovaný seznam bude po dohodě s Adminem zveřejňován na zatím neurčeném místě. V případě zájmu mě ale můžete kontaktovat kdykoliv, seznam vám pak zašlu. Milloo 🙂
      [hr]
      Jakub:
      [align=center]Děkujeme za váš ohlas, pište nám nadále [potlesk] Nově vytvořenou mapu s posledními daty k minulému měsíci najdete –
      ZDE[/align]

      Dobrý den, prosím o zaslání seznamu míst na založení rodového statku. Nejlépe v JIŽNÍCH ČECHÁCH ale i jinde. děkuji – pište na [email protected] Děkuji.

    • #5837 Odpovědět

      @xarenci wrote:

      Dobry vecer. Vedela bych o oblasti pobliz Novych hradu. Rada vas blize informuji 🙂 Eva a Kubik

      Dobrý den,
      mám zájem o rodový statek. Můžete mne napsat něco ohledně Nových Hradů. Děkuji

    • #5838 Odpovědět
      Blazenka
      Účastník

      Dobrý den Evičko a Kubíku,
      i já bych byla ráda za bližší informace o Nových Hradech. Má adresa je:[email protected].
      Děkuji a přeji krásné dny Blaženka

    • #5839 Odpovědět
      Blazenka
      Účastník

      @JosefM wrote:

      @xarenci wrote:

      Dobry vecer. Vedela bych o oblasti pobliz Novych hradu. Rada vas blize informuji 🙂 Eva a Kubik

      Dobrý den,
      mám zájem o rodový statek. Můžete mne napsat něco ohledně Nových Hradů. Děkuji

      Dobrý den Evičko a Kubíku,
      i já bych byla ráda za bližší informace o Nových Hradech. Má adresa je:[email protected].
      Děkuji a přeji krásné dny Blaženka

    • #5840 Odpovědět
      Blazenka
      Účastník

      @xarenci wrote:

      Dobrý den.
      4 vášnivý fanoušci Anastázie by chtěli založit Rodovou osadu v Jihočeském kraji (pocházíme z Českých Budějovic). Tato myšlena je v prvotním zrodu a možná se i zapojí další členové. Zatím jsme samé ženy. Přemýšlely jsme o zapojení do jiných rodových vesnic, ale nejlépe pokud by byli v tomto zmíněném okolí. A samozřejmě k sobě přijmeme i další členy.
      Můžete nás pro to platně zapojit do seznamu.

      PS: Mapa rodových osad se nám nezobrazuje, prosím o přeposlání na emailovou adresu: [email protected]

      děkuji

      Krásný den ženy z Českobudějovicka,

      již uplynul nějaký rok od vaší vize založení rodové osady a tak se chci optati, jak se vám daří právě dnes a zda se vám již rodovou osadu podařilo založit?
      Jsem taktéž z Českobudějovicka a ráda bych se účastnila spoluzakládání rodové osady zde na jihu Čech anebo bych se se svou rodinou a možná i dalšími přátely připojila k rodové osadě jež by s námi souladila. Pokud budete chtít, můžeme si bližší informace napsat přes mail, má mailová adresa je:[email protected]. Děkuji a přeji pěkné dny Blaženka

    • #5841 Odpovědět

      Dobry den prajem, mal by som zaujem o zalozenie RO, hlavne v blizkosti ZA na SR, ale v podstate ak bude niekde prijemna komunita, zalozili by sme si ju aj v Cechach. Mohli by ste mi prosim zaslat zoznam na [email protected] ? Dakujem

    • #5842 Odpovědět
      xarenci
      Člen

      Dobry den. Omlouvam se ze pisi az ted. Me Anastasiovske nadseni bylo: porodem, manzelem a neduverou v sebe a stavbou baracku v civilizaci-naruseno. Nyni se vracim s plnym zajmem. Tedy info jak dopadly Budejovicke zeny: nasly jsme vhodny pozemek a s laskou jsme na nej zacaly jezdit. I majitel je uzasny jak nebem seslany pro tuto oblast. Ale pak jsem si nasla trvalou znamost a stal se prevrat. Starsi zeny- ucta k nim i tak je mame radi- nemely najednou prostor pro novou rodinu. Zacaly neschody a oddelily jsme se. Nna pozemku uz je pole i vcelstvo a zatim tusim plati pronajem. Ale my jsme si sve misto nasly o par set metru dal. V teto oblasti jiz stavi mlada rodina s 2 detmi a pres sezonu zde bydli s kozim a ovcim zverincem jedna zajimava zena. A my se tam take vratime az budeme mit svou strechu nad hlavou.

      Pisu nejen informace o nas, ale sama hledam z okoli CB rodiny co premysly a chteji ucit doma- i po vzoru Scetinina. Zdravy Eva a rodina!

      Mob. 774 328 510 email: [email protected]

    • #5843 Odpovědět
      Marigold
      Člen

      Takže se taky hlásím o seznam. Jsme RODina z jižních čech, prodáváme naší současnou usedlost a chceme se pohnout trochu mezi lidi s podobným myšlením. Jsme řemeslně zdatní ve vícero oborech a jsem odborní chovatelé hospodářských zvířat. Slava
      email [email protected]

    • #5844 Odpovědět

      Dobrý deň, prosím, mohli by ste mi zaslať zoznam rodových osád na [email protected] . Chceme sa presunúť z mesta ➡ , najlepšie na SVK. ďakujem krásne 🙂

    • #5845 Odpovědět
      Blazenka
      Účastník

      @Marigold wrote:

      Takže se taky hlásím o seznam. Jsme RODina z jižních čech, prodáváme naší současnou usedlost a chceme se pohnout trochu mezi lidi s podobným myšlením. Jsme řemeslně zdatní ve vícero oborech a jsem odborní chovatelé hospodářských zvířat. Slava
      email [email protected]

      Dobrý den,

      odkud přesně z jižních Čech jste? Jsme také z jižních Čech a momentálně hledáme pozemek pro založení našeho rodového statku, ještě lépe pro založení rodové osady.
      Předem děkuji za odpověď a přeji pěkné dny
      s Láskou Blaženka ♥

    • #5846 Odpovědět
      Evelínka
      Účastník

      Zdravím, také prosím o zaslání seznamu na email- [email protected]

    • #5847 Odpovědět

      Zdravím vás přátelé,

      Chtěl bych se optat…Zaslechl jsem že jsou tu ženy co zakládají Rodové statky nebo osady a hledají muže k sobě…Mám zděděné pozemky v oblasti Českého ráje v ČR a pokouším se o vybudování Rodového statku a následně celé osady.Hledám k sobě ženu co by se ke mě chtěla připojit.Byl bych rád kdyby se nějaká žena ozvala pokud tu je… 🙄
      email [email protected]

    • #5848 Odpovědět

      Jak tak čtu ,tak se jenom diskutuje a uvažuje o tom ,že někdo někoho někam zavede a postará se o něj.Vždyť to nejdůležitější je vybudovat si rodový prostor. A to hned nyní a prostě začít.Na vše se potom příjde.A chyby jsou dovoleny – z nich plyne poučení.Pak se může založit rodový statek.Není třeba hned zakládat rodovou osadu se všemi pravidly a podmínkami.My jsme s tím začali a všechno tak pomalu volně vzniká a vazby s okolím se budují. Jen je důležité skutečně začít co nejdříve:-)
      Hodně zdaru přeje Honza z Beskyd.

    • #5849 Odpovědět

      Dobrý den, prosím o zaslání seznamu rodových osad, popř dalších info na [email protected]

      Velmi děkuji 🙂

    • #5850 Odpovědět
      Jiří Kubík
      Účastník

      @milloo wrote:

      Zdravím všechny zájemce o bydlení v rodových vesnicích :)…

      Také zdravím a prosím o zaslání seznamu na [email protected]

      Ideální by bylo okolí Přerova, ale není to podmínkou.
      Zatím nemám s tímto vícero zkušeností, ale čtu knihy a snažím se tvořit na zahradě :), ale jak je psáno o pár příspěvků výše, důležité je začít jednat a proto bych rád navštívil již existující rodovou osadu a začal sbírat zkušenosti přímo tam.

      EDIT: přidávám na sebe facebook

    • #5851 Odpovědět
      Hildegarda
      Člen

      Zdravím!
      Také se zajímáme o filozofii Rodového statku. Jsme z Frýdku-Místku, rádi poznáme podobně smýšlející lidi, případně ty, kteří už takto žijí. Momentálně jsme ve fázi hledání vhodného pozemku. Prosím také o zaslání mapy rodových statků na janakopi(zavináč)email.cz

      Děkuji a přeji krásný víkend! 🙂

    • #5852 Odpovědět

      Dobrý den, žádala jsem o seznam vznikajících rodových osad, či jejich zájemců, leč zatím jsem nedostala žádnou odpověď. Jsem ze severní moravy a ráda bych někam nejlépe na střed moravy. Je tu někdo takový, kdo se už do něčeho v této oblasti pouští? Je nás zatím 5 vážných zájemců a spousty dalších v mém okolí, co by se rádi přidali…

      Děkuji za odpověď, Velenka

    • #5853 Odpovědět
      Marcela
      Účastník

      Dobrý večer všetkým,
      radi by sme všetkým záujemcom dali do pozornosti náš projekt Krásne sady, ktorý tvoríme na Slovensku, pod Vysokými Tatrami, v blízkosti Popradu. Máme tu územie cca 70 hektárov, na ktorom by malo byť cca 50 pozemkov. Čoskoro bude hotová aj naša webka krasnesady.sk. Ak máte záujem pridať sa k nám, napíšte nám na [email protected].
      Majte sa pekne.

    • #5854 Odpovědět

      Zdravim,
      prosim o zaslani seznamu rodovych osad. [email protected] Je jiz nejaka na jizni Morave?Meli bychom vazny zajem nejlepe tento rok zacit budovat nas prostor lasky v okoli jizni Moravy. Kdyby jste meli kdokoliv tip, budeme moc radi. 😀
      Diky
      Jana

    • #5855 Odpovědět

      Hezký slunečný den,

      také prosím o zaslání seznamu rodových osad a volných prostorů k realizaci rodového statku. Nejlépe jižní Morava, Břeclavsko 🙂

      Na uvedený email: [email protected]

      Děkuji přeji krásné jaro všem,
      Josef Akai

    • #5856 Odpovědět
      helivan
      Účastník

      @Velenka wrote:

      Dobrý den, žádala jsem o seznam vznikajících rodových osad, či jejich zájemců, leč zatím jsem nedostala žádnou odpověď. Jsem ze severní moravy a ráda bych někam nejlépe na střed moravy. Je tu někdo takový, kdo se už do něčeho v této oblasti pouští? Je nás zatím 5 vážných zájemců a spousty dalších v mém okolí, co by se rádi přidali…

      Děkuji za odpověď, Velenka

      Milá Velenko, taky jsem ze severní Moravy, z Ostravy a ráda bych někam jižněji. Takže se “hlásím do klubu.” Už jezdím a hledám, kde mě to osloví. Směr je stejný jako u tebe. Uvažuji Hrubý Jeseník, sever Olomouce, Uničov apod. Pokud je vás už pět zájemců,je to super. Mohli bychom udělat víkendovou sešlost a společně něco vymyslet povykládat. Tady je to nepřehledné, pořád se tu hledám. Můj email je [email protected] Tak zatím přeji všem krásné dny. Helivan

    • #5857 Odpovědět
      helivan
      Účastník

      @Hildegarda wrote:

      Zdravím!
      Také se zajímáme o filozofii Rodového statku. Jsme z Frýdku-Místku, rádi poznáme podobně smýšlející lidi, případně ty, kteří už takto žijí. Momentálně jsme ve fázi hledání vhodného pozemku. Prosím také o zaslání mapy rodových statků na janakopi(zavináč)email.cz

      Děkuji a přeji krásný víkend! 🙂

      Milá Jano. Jsem z Ostravy a také ve fázi hledání pozemku. Nejsem si jista, jestli tady někdo seznam rodových osad má. Už jsem psala Velence,taky ze sev. mor., že bychom mohli udělat “víkendovou párty” a povykládat osobně o všem, co nás zajímá a seznámit se. Ona má pět zájemců o pozemky. Anastásii mám celou dva krát přečtenou. Jsou to úžasné knihy. Pokud budeš mít zájem tak na [email protected]
      Přeji krásné dny nám všem.

    • #5858 Odpovědět

      Ahoj,
      taky s mym mužem planujeme vybudování rodového statku a chtěli bysme koupit 1 ha pozemek, abysme mohli co nejdříve začít pěstovat permakulturní zahradu. Prosím o zaslání seznamu rodových vesnic na email [email protected] děkuji
      Zdravím Kristýna Kovandová 🙂

    • #5859 Odpovědět
      Evelínka
      Účastník

      Zdravím,
      podle všeho skutečně žádný seznam rod. vesnic není, neboť ho snad nikdo neobdržel. Pokud si někdo vyhlédnete pozemek jižně pár km od Žatce, budu moc ráda. Sama jsem si v této lokalitě jeden právě pořídila a určitě budu ráda za další podobně smýšlející sousedy. [email protected]
      Eva

      • #8756 Odpovědět
        Josef M.
        Host

        Dobrý den, jsme asi všichni na stejné notě. Takže nejlépe asi bude, když všem napíši na jejich uveřejněný mail a představím se. Potom dáme hlavy dohromady nebo se sejdeme a uvidíme kdo co našel. Můžeme si navzájem po mailu posílat info a dovědět se více.Hledám v Jihomoravském kraji 1 hektar pozemku s nějakou komunitou rodových statků. Vidím to tak, že většina, kdo už má nějakou osadu, tak tyto informace nešíří, nechtějí aby tam jezdilo mnoho lidí se na ně dívat. Zdravím Josef

    • #5860 Odpovědět
      Anna Kovarova
      Účastník

      Dobrý den. Hlásím se jako zájemce o založení Rodového statku a o žití v něm. Nejraději bych někde v okolí Brna, Jižní Morava nebo Jižní Čechy. Děkují. Anna. [email protected]

    • #5861 Odpovědět
      Renata Prášilová
      Účastník

      Ahojte všichni kdo hledáte pozemek na rodový statek,
      také se hlásím – ráda bych Morava – nejlépe střed, ale všichni víme, že je to srdeční záležitost….tak se uvidí.
      Renata.

    • #5862 Odpovědět
      Renata Prášilová
      Účastník

      K odpovědi na zájem o pozemek by bylo dobré dát na sebe kontakt:[email protected]
      Renata Olomouc.

    • #8814 Odpovědět
      Václav Pelc
      Účastník

      <p><span style=”font-family: ‘courier new’, courier, monospace; font-size: 10pt;”>Ahoj Milooo, mohl bys mi prosim zaslat seznam rodovych osad? Rad bych se k nektere pripojil a vytvoril svuj rodovy statek, svuj prostor lasky. Idealne na jizni Morave.</span><br />
      <span style=”font-family: ‘courier new’, courier, monospace; font-size: 10pt;”>Pripadne budu na setkani 17.12.2016 v Praze.</span></p>
      <p><span style=”font-family: ‘courier new’, courier, monospace; font-size: 10pt;”>Dekuji moc a preji prima vikend</span></p>
      <p><span style=”font-family: ‘courier new’, courier, monospace; font-size: 10pt;”>Vasek / [email protected]</span></p>
      <p> </p>

    • #9450 Odpovědět
      Renata
      Host

      <p>Zdravím všechny zájemce o rodový statek – osobní zahradu.</p>
      <p>Měl by někdo zájem jako soused o tohle? Je to u Vrbna p.Pradědem</p>

      <table border=”0″ width=”100%” cellspacing=”0″ cellpadding=”0″ bgcolor=”#ffffff”>
      <tbody>
      <tr>
      <td>
      <table border=”0″ width=”550″ cellspacing=”0″ cellpadding=”0″ align=”center”>
      <tbody>
      <tr>
      <td class=”table-col-td” align=”left” valign=”top” width=”550″>
      <table cellspacing=”0″ cellpadding=”0″>
      <tbody>
      <tr>
      <td>
      <h1>Dotaz ze sítě ČESKÉREALITY.cz</h1>
      </td>
      </tr>
      <tr>
      <td>
      <table>
      <tbody>
      <tr>
      <td>
      <table>
      <tbody>
      <tr>
      <td rowspan=”4″></td>
      <td colspan=”2″>
      <h3>Pozemek (Louky)</h3>
      </td>
      </tr>
      <tr>
      <td colspan=”2″>Holčovice</td>
      </tr>
      <tr>
      <td>Cena:</td>
      <td>Číslo nemovitosti:</td>
      </tr>
      <tr>
      <td>20 Kč za metr</td>
      <td>CR17922</td>
      </tr>
      </tbody>
      </table>
      </td>
      </tr>
      </tbody>
      </table>
      </td>
      </tr>
      </tbody>
      </table>
      </td>
      </tr>
      </tbody>
      </table>
      </td>
      </tr>
      </tbody>
      </table>

      <p> </p>
      <p>Vážená paní Prášilová,</p>
      <p>dle společného telefonátu zasílám bližší lokaci nabízeného pozemku v Holčovicích. Pokd budete mit dotazy tak mě neváhejte kontaktovat.</p>
      <p>Pod odkazem níže je RD, který stojí před pozemkem.</p>
      <p>https://mapy.cz/zakladni?x=17.4990840&y=50.1573965&z=18&source=addr&id=10906139</p>
      <p>S přáním pěkného dne</p>
      <pre class=”moz-signature”>Zdeněk Rolák
      realitní makléř

      Comfort reality
      Vřesinská 75
      708 00 Ostrava-Poruba
      tel.:+420 596 915 420
      mobil:+420 725 522 724
      http://www.comfort-reality.cz

    • #12371 Odpovědět
      Magda
      Host

      odkazy výše nefungují, najdu někde seznam rodových osad? Nebo vzniká nějaká? Nejvíce mě zajímá lokalita Jeseníků, případně Beskyd. Budu ráda za každé info. [email protected]

    • #12462 Odpovědět
      Jakub
      Host

      Prosím Vás nepozná z vás niekto kontakt na rodové osady v Hlohovci. Chcel by som sa tam pozrieť. Volám sa Jakub Vizičkanič mám 17 rokov za chvíľku budem mať 18 rokov. Tiež som čítal Anastaziu musím povedať že to veľmi zaujímavé aj pravdivé. Ďakujem vám za pomoc.

    • #20283 Odpovědět
      Tomáš
      Host

      Dobry den,

      Rad bych se podílel na založení nebo připojení k rodovému statku(osadě). Jmenuji se Tomáš je mi 25 let a jsem z jižní Moravy. Pokud se tady někdo najde budu rad když mě kontaktuje na [email protected] děkuji.

      • #24943 Odpovědět
        Michael
        Účastník

        Zdravím, rád bych dostal informaci zda jsou seznamy osad rodových statků, našel jsem odkaz na webu anastasia.cz ale nepodařilo se mi se přihlásit, šlo by zaslat info na   [email protected]

        moc díky.

        Míra

    • #20797 Odpovědět
      Vera
      Účastník

      Dobry den, bydlim jiz 26 let v zahranici a premyslim o navratu do Cech. I mym pranim by bylo se pripojit do nejake rodove osady. Doposud mam bohuzel malo informaci o techto moznostech. Za poslani blizsich dat na toto tema bych byla velmi vdecna. Predem dekuji [email protected]

    • #23905 Odpovědět
      Petr
      Účastník

      Dobrý den,

      trochu jsem v rámci časových možností prošel fórum. Jako všude je tu hodně off topic balastu a to hlavní – tedy jestli jsou v Česku, příp. na Slovensku vůbec nějaké funkční rodové osady jsem se nedověděl. Mapa je nefunkční. Sám mám pozemky na Vysočině, ale bohužel to není ani hektar a je to v klasické mini vesnici. Místo je velmi pěkné, aspoň dle mého vkusu, půda skoro panenská, chemicky obdělávaná pole relativně daleko a do lesa 10 min pěšky. Lidi nejsou zlí, ale mám jen jednoho souseda, kterému třeba něco říká hospodaření blízké přírodě apod. O nějaké Anastasii samozřejmě nikdo nic neslyšel a asi by na mně koukali divně 🙂 

      Jinak určitě chápu, že je mnoho důvodů to nezveřejňovat, nikdo nechce, aby mu chodili domů cizí lidi, kteří můžou být všejisjací. Mě by velmi zajímalo, jaké mají lidi z takových osad (pokud vůbec existují) u nás zkušenosti. Proto, pokud by měl někdo zájem o výměnu zkušeností a třeba i semen nebo rostlin, napište mi soukromý vzkaz, což může udělat, jestli to chápu správně, každý registrovaný uživatel. Geografické omezení nemám, Česko je pro mně dvorek 🙂

      Před časem jsem navštívil jednu osadu v Rusku, ale bohužel jen na otočku. No i tak zkušenost velmi přínosná. 

    • #24945 Odpovědět
      Michael
      Účastník

      Zdravíme,

      hledáme pozemek na rodový statek ideálně na jižní Moravě ale i jinde, rádi bychom se přidali k již fungující osadě, prosíme o zaslání seznamu osad na email [email protected]

      děkujeme za každou informaci.

      Simona a Michael

    • #27138 Odpovědět
      marcog18
      Host

      Young Heaven – Naked Teens & Young Porn Pictures
      http://tumblr-dark-pictures-hourly.hoterika.com/?angelique

      weird asian game show porn tenchi universe porn free porn vies naked celebs porn extended free video porn

    • #27461 Odpovědět
      darrenlr11
      Host

      Sexy pictures each day
      http://merry-christmas-pics-free.tubered69.com/?delaney

      porn atitude nicole neveah porn star tumblre public porn gay porn defloration fanime porn

Aktuálně je na stránce zobrazeno 138 vláken odpovědí
Odpověď na: Odpověď č. 5833 v Seznam rodových vesnic a zájemců o bydlení v nich
Osobní informace:




× 8 = 64

Storno

Zvonící cedry Ruska | © 2024 Anastasia.cz - Všechna práva vyhrazena. | Ekoobchudek.cz

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account