Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 8 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4235 Odpovědět
   David1
   Člen

   S Wolf-Dietrem Storlem jsem se nejdříve setkal v knize Zahrada jako mikrokosmos (Eminent: Praha 2003), kterou velice doporučuji. Je v ní mnoho moudrosti a zkoušenosti.

   Teď mám ale na mysli několik kapitol souhrně nazvaných Pporodní báby: plodnost a zrození z knihy Čarodějná medicína (Volvox Globator: Praha 2000), napsaná společně s Cladií Müller-Ebelingovou a Christianem Rätschem.

   Natolik mě nadchli a vyslovili mé pocity, že sem přepíši několik citací: 🙂

   [S. 79] V dobách, kdy byli lidé ještě všeobecně jasnozřiví, dávali si pozor na to, kdy a kde dojde k porodu. Řídili se přitom obyčeji svých předků a kosmickými cykly. Spojení muže se ženou bylo svatou extazí, komunikací, v níž se božské přiblížilo lidskému, a ne vědomý, egoistický, desparátní akt, jak se to dnes často stává. Ve staroevropských kulturách bylo považováno za nejlepší rodit děti ve volné přírodě – na louce, na poli nebo v lese, zejména pod lískovým keřem -, a to za úplňku, když slunce ve svém ročním cyklu přibývalo.

   [S. 79/80] Teprve po příchodu křesťanství se začalo varovat před má/jovými svatbami, stejně jako před jinými pohanskými obyčeji.

   [S. 80/81] V počátečních fázích těhotenství ještě dítě není pevně spjato s embryem. Zatímco fétus rostoucí ve vodnatém prostředí uvnitř placenty znovu prodělává embryonální úrovni cellou evoluci druhu, od améby přes medúzu, rybu se žábrami, / ocasatého obojživelníka a tak dále, může příslušná dětská dušička snadno opustit břicho své matky a vznášet se kolem ní. Přitom se vydává za skutečným dobrodružstvím, tančí s motýly, hraje si se zpěvným ptactvem a dalšími živočichy, těší se květinami a stromy…, a když se něčeho poleká, zaletí zpátky do své teplé jeskyně. […]

   Právě ono vznášení propůjčuje nastávajícím matkám jejich líbeznost i auru, kterou vyzařují. Kdo si nemohl nepovšimnout, jak se motýli rádi třepotají kolem těhotných žen, jak k nim přichází zpěvné ptactvo a jak si na ně sedají slunéčka. Z tohoto důvodu je dobré, aby se těhotné ženy co možná nejvíce zdržovaly ve volné přírodě. Hinduistické šastry předepisují těhotným ženám dlouhé procházky po zahradě.

   [S. 83] Stále znovu a znovu slyšíme, že u primitivů – >>primitivní< < vlastně znamená >>blízký původu< < - je porod rychlý a prakticky >>bezpolestný< <. [S. 83] Inkvizice, jíž padly za oběť téměř všechny porodní báby, a osvícenství, které z porodu udělalo klinickou chorobu, jíž se měl věnovat lékař, lidovou gynekologikou tradici téměř vyhubili. Komplikované porody a porody se smrtelnými následky se staly problémem, teprve když byla tato prastará tradice vyhlazena. 🙂 Jak jednoduché a přirozené. Tahle fakta se hodí při argumentaci se skeptiky a jednostrannými doktory.

  • #5229 Odpovědět
   namu
   Člen

   To je hezké!
   Četla jsem něco od Storla a toto zrovna ne.
   Taky jsem si jednou s úžasem uvědomila, že vysoká porodnost a nebezpečnost porodu vznikly teprve v nedávné době následkem působení církve, která zrovna ty nejmoudřejší a nejschopnější naše předky pronásledovala až téměř vyhladila – a nám z toho všeho nezbylo nic víc než znalost jediné léčivky a to heřmánku!! – Ano, tak to bylo za mého dětství. Dne se z tohoto údolí naštěstí zase dostáváme, a Storl je jistě jedním z kvalitních učitelů.
   Dříve byly známy byliny jak na léčení, tak i na usnadnění těhotenství a porodu, a též byliny, které zabránily početí. Domnívám se, že dnešní společnosti by se posledně jmenované byliny opět mohly hodit – nechtěné těhotenství není to nejideálnější, přídavné hormony škodí a že by docházelo k sexuálnímu styku pouze při úmyslném početí, t.j. 2-5x za život, to nemůžeme předpokládat.
   Má někdo nějaké info či znalost takových prostředků?
   Zdravím
   Namu

  • #5230 Odpovědět
   David1
   Člen

   Storl v té knize jmenuje i jednotlivé byliny a zvyky tehdejších porodních bab… (Takže info je tam – Čarodějná medicína.)

   Velice zajímavý a zcela odlišný je celkový obraz, jaký o porodních bábách předkládá: byla to spíše průvodce duše dítěte, než samotného tělíčka – tomu se věnovala matka.

  • #5231 Odpovědět

   @David wrote:

   …………………..Komplikované porody a porody se smrtelnými následky se staly problémem, teprve když byla tato prastará tradice vyhlazena.

   🙂 Jak jednoduché a přirozené. Tahle fakta se hodí při argumentaci se skeptiky a jednostrannými doktory.

   Anastasia a její vyprávění o životě mě vzalo a vnitřně to citím naprosto stejně, ale není možné se z objetí dnešní civilizace jen tak vyrvat, z jejího dosahu. Nejsme na sibiři, kde se můžeme ztratit někde v lesích. Naše republika je natolik malá, že není mnoho míst zcela bez dosahu civilizace.
   Prostě není možné najednou přestat jezdit autem, najednou si koupit pozemek, najednou si postavit dům, založit svou zahradu apod.

   Vše musí přijít postupně dle možností každého z nás. Náhlé odpojení se rodiny (i s dětmi) od civilizace prostě ustojí jen málokdo.

   Netroufal bych si tvrdit výroky(viz výše) ohledně vyhlazení tradice a začátku porodních problémů . Jen Anastasia má tu schopnost zda se tak stalo či ne.

   Lze jenom přepokládat, že jenom v duševně a fyzicky čistém prostředí by problémy či postižení neměly vůbec být, ale i to dnes nevíme.

  • #5232 Odpovědět
   namu
   Člen

   Ahoj Petře,
   vždyt tady nikdo netvrdí, že bychom se měli “náhle vyrvat z objetí dnešní civilizace” a “že bychom se měli ztrácet v lesích”, jak píšeš.

   Každý podle svých tužeb, možností a schopností. Vždyt to prakticky ani jinak nejde.

   Ohledně vyhlazení tradice a tím neustálého zvyšování nemocnosti a fyzické neschopnosti až do našich dob – nejen Anastasia má tu schopnost vidět, že to tak je, a i kdyby, sama to v knihách říká. Ne těmito slovy, ale jinými, což je jedno, pro toho kdo přemýšlí o jejích výrocích.
   Ale tyto souvislosti se dají zjistit i jinde.

   Ženy jsou ovlivněny strachem šířeným veřejnými médii, která ovšem nejsou veřejná, nýbrž v rukách lidí, kteří mají mimo jiné zájem na tom, abychom byli celoživotními závisláky na farmaceutických koncernech. Psychická stránka porodu je však extrémně důležitá – strachy zamezují uvolněnému průběhu porodu a tím i zdravému průběhu. Proto je pravda, že nemohou dnes všechny ženy rodit doma – strach je v nich jž po generace pěstován, a zbavit se ho znamená značnou informovanost a pevnou víru ve své, bohem dané schopnosti. Probuzení vnímacích a komunikačních schopností ve vztahu k nenarozenému dítěti je také velice ku prospěchu.

   Však zde na stránkách jsou dvě zprávy od Lady, kde popisuje její přístup k porodu a porod – bez NE-MOC-nic a doktorů.

   Když odevzdáme svou MOC v nemocnici, pak jsme ovšem bezmocní …

   Dnešní medicína sice umí pár věcí, které jsou výdobytkem naší civilizace – především v oblasti akutních a těžkých zranění. Ale v oblasti nemocí nás dělá nemocnější a nemocnější.

   Pohled na tyto věci je otázkou informovanosti.

   zdravím,
   Namu

  • #5233 Odpovědět

   Ahoj Namu 🙂 ,

   ano Anastasia ve svých větách má moudro a hodně souvislostí těch jednotlivých vět je propojeno ne v jednom zrovna čteném díle knihy, ale
   v následujících. Takže mnoho lze odvodit v daném díle a mnoho člověk pochopí jak to anastasie myslela, až přečtením dalších dílů.

   K té možmosti náhlého “obrazného” odtržení do civilizace:
   U těch žen nejde jen o strach a sama můžeš potvrdit, že každá z Vás snad nechodí do porodnice rovnou se strachem, ale spoléhat na to,že ti domácí porodní bába bude schopna udělat císařský řez, popř. jinak pomoci u komplikovaného porodu je naivita – osobní zkušenost u velmi náročného a dlouhotrvajícího porodu mé manželky.

   Vzhledem k tomu, že málokdo z nás je dnes natolik blízko starým např. vedickým zkušenostem a způsobu žití, daleko především od opravdu čisté a zdravé stravy (a to i za přepokladu, že si někde na vesnici vypěstuješ svou potravu) bylo by v této fázi přechodu zpátky k přírodě opravdu nebezpečné spoléhat na to, že naše těla a mysl jsou natolik čistá, že bude porod bez komplikací. Zvláště když vím dopředu z ultrazvuku, že dítě je v břichu umístěno hlavou nahoru. Všechny knihy (zatím jsem skončil na 6 díle)Anastasie jsou poutavé a ukazují hodně pokud se dobře pochopí. Stále musí převládat cit a moudro při četní a aplikování moudra těchto knih do praxe. Nelze tyto knihy brát jako náboženství a aplikovat vše fanatickým způsobem do puntíčku. A ten přechod musí proběhnout stejně, pozvolna se prostě uvolnit ze zajetí civilizace. A není třeba si nalhávat, že pro nás, jež jsme si přečetli Anastasii to zajetí neplatí. Bude-li to někdo tvrdit, rád s ním povedu v této věci diskusi.

   Anastasie opěvuje cedr, který v jejím okolí prostě přirozeně roste. Určitě ten strom má schopnosti, které má asi málokterý jiný, ale u nás je nejrozšířenějším jehličnanem smrk a roste všude kolem nás.

   Jde právě o tolik zmiňovaný přirozený cit, který nás má vést. Má nás vést i k činům, jak se dostat zpátky tam, kde byli vedické kultury.

   Měj se pěkně

  • #5234 Odpovědět
   David1
   Člen

   Dneska je “přirozené těhotenství” pojmem. Způsob porodu našich předků, který se třeba i v různě přetvořených tradicích zachoval v některých zemích – ten způsob porodu, který třeba jen naivně, intuitivně cítíme jako správný, přirozený, užitečný… tak tím se dneska zabývá řada lidí.

   Viz například od Vlasty Marka Nová doba porodní nebo některé jeho články na téma Ženy a porody tady. Na vědecké úrovni je známý Michel Odent (například Znovuzrozený porod). Z praxe a o tom, že o porodech doma existuje řada mýtusu, že ale také funguje a jak 😀 například Zuzana Štromerová, jedna z prvních novodobých porodních asistentek, a její Možnost volby.

   Ta informovanost je důležitá. Je důležité naše pocity přetavit ve vědomý postoj. Obecně pak, téma jako přirozené porody je stejné jako přírozená péče o zahradu, přirozený způsob stravování. Tady se totiž taky setkáte s lidmi, kteří mají zkušenost s “plevely” a “škůdci”, kteří ví, že člověk potřebuje právě “živočišnou bílkovinu”…

   Moc se mi líbí přirovnání, že porod je stejně tak přirozený jako milování. Stejně jako milování dvou rodičů-tvůrců patří na statek a ne do nemocnice, tak i porod. 🙂

   A zpátky k tématu: já osobně cítím jako povinnost využít metody přirozeného porodu. Díky řadě lidí máme nejen možnst si ji zvolit, ale také můžeme “vědět” co a jak. 🙂

  • #5235 Odpovědět
   David1
   Člen

   Rád bych sem dal odkaz na “žákyňskou stránku Školy vědomého rodičovství”. Je zde řada textů, článků, odkazů k tématu. 🙂

  • #5236 Odpovědět
   superman7
   Člen

   Dříve byly známy byliny jak na léčení, tak i na usnadnění těhotenství a porodu, a též byliny, které zabránily početí. Domnívám se, že dnešní společnosti by se posledně jmenované byliny opět mohly hodit – nechtěné těhotenství není to nejideálnější, přídavné hormony škodí a že by docházelo k sexuálnímu styku pouze při úmyslném početí, t.j. 2-5x za život, to nemůžeme předpokládat.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 8 vlákna odpovědí
Odpověď na: Původní prameny – nejen k těhotenství a porodu
Osobní informace:
9 × 1 =

Zvonící cedry Ruska | © 2021 Anastasia.cz - Všechna práva vyhrazena. | Ekoobchudek.cz

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account