• Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Petr a poslední změna proběhla před 1 rokem a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #23415 Odpovědět
   Lukáš
   Účastník

   Ahoj, budovali jste někdo na svém Rodovém statku přírodní jezírko? Voda by neměla na pozemku chybět má tam své místo a přitáhne spoustu živého.. Zajímalo by mě  jaké s tím máte zkušenosti, jaký materiál se dá použít, jakou udělat hloubku(prý 1,2m by mělo stačit)? A hlavně jak hodně a čím  osázet, aby se voda čistila sama přes rostliny, když chybí cirkulace vody a nechci používat čerpadlo.. Říkám si , že bych ho udělal 3- kaskádovité s malou hloubkou na krajích, aby si k němu mohla bez nebezpečí dojít zvířata. A rád bych se v něm občas vykoupal i já.. Díky Lukáš 

  • #23907 Odpovědět
   Petr
   Účastník

   Já jsem budoval, dno mám těsněné jílem, voda se drží dobře, ale vyšlo to z geologických důvodů mělké – do 1m. Kdybych šel hlouběji, dostal bych se na kamenou spraš, která je propustná a voda by nejspíš mizela. Je to ve stráni, takže mám sypanou hráz, přítok je řešen formou drenáže z podzemní vody (bývalý mokřad). Vodu mám celý rok, ale během letního sucha bývá tak 10-15cm pod stav, uvažuju trochu zvednout hladinu. Co se týká vegetace, ta se nasadila sama 🙂 resp. přitáhli jí ptáci a jiní živočichové. Naopak řeším, aby to úplně nezarostlo. Letos jsem zkusil nasadit dva Amury. Pokud vás to zajímá, napište mi soukr. vzkaz, můžu poslat podrobnější info a třeba i foto. Je to velmi individuální věc, záleží na konkrétním pozemku a je dobré si k realizaci vzít někoho, kdo s tím má zkušenosti. Já měl docela štěstí. 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Přírodní jezírko
Osobní informace:
23 + = 29

Zvonící cedry Ruska | © 2021 Anastasia.cz - Všechna práva vyhrazena. | Ekoobchudek.cz

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account