• Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědi. Do diskuze (4 diskutující) se naposledy zapojil uživatel David1 a poslední změna proběhla před 12 roky, 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 7 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4266 Odpovědět
   Jakub Sedlář
   Správce

   Podle dostupných informací prý ke vzniku nádoru stačí, aby člověk volal z mobilu u svého ucha pouhou hodinu denně. Celkově ze statistik vyplývá, že riziko onemocnění sluchovým neuromem je u lidí používajících mobil přes deset let vyšší o dvacet procent, vznik maligního gliomu je pravděpodobnější dokonce o třicet procent.

   Prezentované závěry nejnovější studie jsou v rozporu s nejnovějším a zhruba měsíc starým oficiálním stanoviskem, které tvrdí, že mobilní telefony s největší pravděpodobností nezpůsobují žádné „nežádoucí biologické nebo zdravotní změny“.

   I sám předseda týmu vědců, Lawrie Challis, který měl oficiální analýzu na starosti, však přiznává, že jeho průzkumu se účastnil minimální počet lidí, kteří ze svého mobilu pravidelně telefonují více jak deset let.

   Osobně obavy z rizika škodlivosti vyzařování mobilů potvrdil a nevyloučil, že se nádor u zkoumaných lidí může teprve objevit. Vznik rakoviny totiž trvá nejméně zmíněných deset let. To je doba, po kterou mobilní telefony používá zatím jen malé procento uživatelů.

   Na základě tohoto faktu profesor Challis následovně požádal o další posudek. Toho se ujali právě zmínění švédští experti.

   Zdroj: iDnes

  • #5396 Odpovědět
   namu
   Člen

   Ahojte,

   zatím žiji bez mobilu a jde to.

   Mobil ovlivnuje funkci mozku, a ten bych si preci jen chtela zachovat, nebot ho potřebuji … 😛

   zdravíčko,
   Namu

  • #5397 Odpovědět
   David1
   Člen

   Zdravím 🙂
   též čtvrtým rokem záměrně a v pohodě bez mobilu.

   Nedávno posílal pan Radomil Hradil iniciativu “Světa bez mobilu”, z čehož následující slova:

   “Zvazte proto prosim, jestli mobil skutecne potrebujete. Ne kvuli svemu zdravi – to je vase, s tim si muzete delat, co chcete – ale kvuli zdravi ostatnich lidi, zvirat a rostlin. Kam pred nasimi vlnami utecou zvirata? Kam odejdou stromy?

   Ja mobil nemam. Uz rok a pul. Jsem tak trochu exot, ale jsem moc rad, ze tomu tak je. Treba se k nam, exotum, nekdo prida.”

   Takže, exot David ještě jednou zdraví 😀

  • #5398 Odpovědět
   neon
   Člen

   A jak to řešíte na cestách mimo domov?
   Nedovedu si představit, když půjdu někam na vandr, nebo pojedu na zkušenou třeba do Ruska, jak bych fungoval bez mobilu.
   Nebo už jenom běžné víkendové akce a dávání vědět, že vše je v pořádku apod.

  • #5399 Odpovědět
   David1
   Člen

   Takové to ryze praktické, když “mobil” potřebuji, když se potřebuji s někým spojit na “mobil” či jeho telefon – tak telefonní budkou 🙂 nebo jsem v poslední době nabil kredit na Skypu (čili volání z počítače kamkoliv).

   Raději tomu předcházím domluvou přes e-mail.

   A nejraději tomu předcházím a řeším to ústní domluvou. Což když to nejde u mě či u druhých, tak to řeším těmi způsoby výše.

   Nu a základem je “taková” vnitřní spokojenost sama se sebou, důvěra v sebe a v boha, v to, že vše děje tak, jak má. Není potřeba pak vše neustále kontrolovat. A skutečně na tu praktickou domluvu “na dálku” stačí minimum. To, co je potřeba “vyřešit” si stejně má udělat každý sám se sebou, nebo když se lidé pak vidí bezprostředně na živo. Ta komunikace přes média může být požehnáním a přiliš neřeší, přenáší jen minimum informací-energií.

   Když jsem ale dával mobil pryč, tak jsem to tak prostě “cítil”. 🙂 Moc jsem tenkrát neřešil nějakou škodlivost a ták. Potřebnou komunikaci jsem pak vědomě a záměrně nahradil mailem, icq či tím telefonním přes budku či skype.

  • #5400 Odpovědět
   neon
   Člen

   Rozumím jak to myslíš a děkuju za odpověď 🙂
   Ale co bezdrátový internet, ten neřešíš? 🙂

  • #5401 Odpovědět
   David1
   Člen

   😀 Mám raději připojení přes kabel než bezdrát. Moc dobře vím, jak to s bezdrátem je: řekněme, že “kabely jsou všude ve vzduchu”. 🙂

  • #5402 Odpovědět
   David1
   Člen

   Skvělá práce pana Radomila Hradila:

   článek v Ekolist.cz Vysokofrekvenční elektromagnetická pole – reálná hrozba pro lidské zdraví?

   blog Elektrosmog

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 7 vlákna odpovědí
Odpověď na: Mobily opravdu způsobují rakovinu
Osobní informace:
56 ÷ = 8

Zvonící cedry Ruska | © 2020 Anastasia.cz - Všechna práva vyhrazena. | Ekoobchudek.cz

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account