Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4461 Odpovědět
   petr
   Člen

   Ahoj všem,
   dlouho jsem zde z nedostatku času nedodal nové info, diskutérů bylo taky pomálu a tak napravuji částečně situaci pomocí výsledků někoho jiného 😎 .

   Jde o spřízněnou duši Jirku alias Spottera, který je adminem a vlastníkem informacemi nabitého a velmi poučného blogu media.bloguje.cz

   Jelikož má naše forum velmi silnou ochranu (díky Adminovi), měl Jirka zde problém jako nováček s napsáním tolika odkazů, aniž by robot toto neposoudil jako spamování.

   Takže zde přepisuji popisy zajímavých videí s odkazy na jeho stránky.
   Mě osobně pomohli jeho stránky velmi, získal jsem díky pár hodinám videíí absolutně jinou dimenzi poznání a pochopení a to nemluvím o níže uvedených videích, kterých jsem viděl jen pár z tohoto seznamu.

   Tak si to užívejte:

   Mejdan na Kozím vršku
   https://media.bloguje.cz/867426-mejdan-na-kozim-vrsku.php
   O tom jak se farmaří na kozí farmě Standy Pence. Pořad z cyklu Náš venkov.

   Scénáře vývoje budoucnosti
   https://media.bloguje.cz/867427-scenare-vyvoje-budoucnosti.php
   Ekologie, technologie, permakultura. Přednáška Jindřicha Kalouse na akci ZDAY PRAHA 2009.

   Přírodní dům z hlíny
   https://media.bloguje.cz/878905-prirodni-dum-z-hliny.php
   více informací a fotek ze stavby přírodního hliněného domku najdete na stránce tohoto webu kde si můžete objednat i DVD

   Hliněný dům Jaroslava Duška
   https://www.skola-esoteriky.cz/dokumenty-clanky/videa/hlineny_dum_jaroslava_duska/hlineny_dum_jaroslava_duska.php

   Hydroponické pěstování
   https://media.bloguje.cz/873193-hydroponicke-pestovani.php
   Předvedeme si jak pěstovat domácí zeleninu hydroponickým způsobem, s pomocí kontejneru EarthTainer™ od TomatoFest. Díky tomu můžete třeba na balkoně, nebo v malém prostoru pěstovat zeleninu, jako např. rajčata nebo okurky. Kontejner kombinuje tradiční pěstování v půdě a zároveň díky konstrukci máte …

   Tajemné El Dorado
   https://media.bloguje.cz/870396-tajemne-el-dorado.php
   Dokument televize BBC s anglickými titulky o používání organického hnojiva bioChar jako hnojiva Terra Preta, zde původem z Brazílie.

   Agrokruh – Ján Šlinský
   https://media.bloguje.cz/863955-jan-slinsky.php
   Farmár, autor jedinečného systému ekologického pestovania a distribúcie zeleniny Agrokruh Je presvedčený, že zelenina ako zdraviu prospešná a nenahraditeľná zložka výživy človeka nesmie byť pestovaná s použitím jedov, hrubej sily a bezcitnej vypočítavosti. Tvrdí, že kráča k vytvoreniu trvalo udržateľného systému pestovania a odbytu BIOzeleniny. Ing. Ján Šlinský, autor konceptu Agrokruh, je inšpiratívny človek svojimi myšlienkami, prístupom k prírode aj svojim prejavom. Přednáška na TEDxBratislava

   Garden Girl TV
   https://media.bloguje.cz/742834-garden-girl-tv.php
   Videopodcast o městském udržitelném životě, pěstování a ekologických aktivitách, ali i vaření. Zde jsou jen některá videa z celého archivu. Provází sympatická Patti Moreno

   Ekohrátky na doma
   https://media.bloguje.cz/760085-ekohratky-na-doma.php
   Několik tipů na šetření, ochranu přírody a životního prostředí v běžném životě v domácnosti obyčejné rodiny. Film ukazuje jak jednoduché je udělat něco pro přírodu. Je vhodnou pomůckou při environmentální výchově každé věkové kategorie.

   Na větrné hůrce
   https://media.bloguje.cz/760635-na-vetrne-hurce.php
   Dokument z roku 1997 o třináctičlenné rodině žijící na samotě za městem.

   Javor ’98
   https://media.bloguje.cz/760097-javor-98.phpKrátký pohled do života jednoho člověka. Martin Mareček se, co žije v Praze, rozhodl každý rok vysadit jeden strom na hranicích tohoto města. Javor v roce 1998 je jeho v pořadí šestým stromem. Postupně nás zavede na místa výsadby předchozích. To prokládá postřehy z osobního života.

   Alternativy v lesnictví
   https://media.bloguje.cz/789525-alternativy-v-lesnictvi.php
   Skúsený lesník a maliar prírody Ladislav Alcnauer vám predstaví spôsoby prírode blízkeho pestovania listnatých i zmiešaných lesov. Porozpráva vám o hospodárení v lesoch bez vytvárania holín, ako ťažiť, aby les zostal lesom a tiež o tom, prečo sa do jeho lesov vo Volovských vrchoch chodia učiť

   Zaježka
   https://media.bloguje.cz/798620-zajezka.php
   Miesto slnečného lúča od Petra Priehradníka predstavuje eko-komunitu Sekier v Zaježovej.

   Přidej se
   https://media.bloguje.cz/825870-pridej-se.php
   První soukromá rezervace ve střední Evropě uvádí krátký dokument o kampani Kúp si svoj strom organizácie Lesoochranárske zoskupenie VLK. Pridajte sa aj Vy, kúpte si svoj strom a pomôžte tak zachrániť posledné prirodzené lesy na Slovensku. Alebo prispejte svojou aktivitou k rovnakému cieľu.

   V přechodu
   https://media.bloguje.cz/849989-v-prechodu-1-0.php
   V přechodu ‘je první detailní film o přechodovém hnutí. Hnutí “Transition” je o komunitách po celém světě reagující na ropný zlom a klimatické změny s kreativitou, fantazií a humorem, je to film o nastavení a obnově místních ekonomik a komunit. Je pozitivní, orientovaný k řešení, virální a zábavný.

   Pastýř Jano Červeň
   https://media.bloguje.cz/843028-pastyr-jano-cerven.php
   Od středověku patří chov ovcí neoddělitelně ke koloritu slovenských hor. Je to romantika nebo tvrdá dřina? Dokumentární film o síle přírody, pokoře, respektu k tradicím, ale především o člověku a jeho práci v běhu času.

   Přichází slunce
   https://media.bloguje.cz/852970-prichazi-slunce.php
   dokument s českými titulky o získávání sluneční energie

   Jak osázet poušť
   https://media.bloguje.cz/863070-jak-osazet-poust.php
   Půlhodinový dokument o práci Permakulturních guruů Geoff a Nadia Lawton, z Dead Sea Valley. Začínali s úspěšným pětiminutovým videem “Jak osázet poušť” a teď pokračují druhým dílem, s aktualizací v roce 2009.

   Soběstačný život
   https://media.bloguje.cz/775812-sobestacny-zivot.php
   O tom, jak se někteří lidé rozhodli najít alternativní životní styl nezávislý na městských vymoženostech. Uvidíte stavbu dřevěného domku, využití solárních panelů i větrné elektrárny na výrobu elektřiny, separační toaletu a další zajímavosti. Z filmu je patrné, že žít odpojený od civilizace neznamen…

   Síla sousedů
   https://media.bloguje.cz/853854-sila-sousedu.php
   Jan Spencer nepřestává přetvářet svůj domov v předměstí Eugene v Oregonu podle zásad permakultury. Teď k sobě přibírá sousedy. Jeho sousedské sdružení si dává za úkol spojovat se s městskými projekty jako Neighborhood Watch a Emergency Response aby získali větší sílu. Přeměňují trávníky a ladem ležící porosty na zahrady s jedlými rostlinami a sdílí znalosti o energetických úsporách, permakultuře a připravenosti. Tito průkopníci původních tradic pomáhají lidem cítit se více bezpečně v jejich domovech, protože jsou v blízkém kontaktu se sousedy, na které se můžou spolehnout. Přináší server Peak Moment.

   Dávné budoucnosti – Poučení z Ladakhu
   https://media.bloguje.cz/789985-davne-budoucnosti-pouceni-z-ladakhu.php
   Autorka filmu Helena Norberg Hodge je zakladatelkou a ředitelkou Mezinárodní ekologické společnosti a kultury, což je nevýdělečná organizace zabývající se ochranou biologické a kulturní různorodosti a vzděláním vedoucím k: Přeměně řešení jednotlivých případů a k hledání základních vlivů, jenž ovlivňují naše životy. ISEC má projekty na čtyřech kontinentech, zabývá se posilováním ekologické diverzity a společenství, s částečným zlepšením místní produkce potravin a farmaření. Helena je spoluzakladatelka Mezinárodního fóra pro globalizaci, což je aliance šedesáti největších aktivistů, lektorů, ekonomů, výzkumných pracovníků a novinářů, kteří se snaží stimulovat nový způsob myšlení. Spojenými silami a veřejným vzděláváním jako odpovědí na ekonomickou globalizaci. Spolupracuje také s Global Ecovillage Network a vede projekt Ladakh, zaměřený na základní práci pro udržitelný vývoj na Tibetské náhorní plošině. Je držitelkou ceny Right Livelihood Award, tzv. alternativní Nobelovy ceny. Helena je vedoucí analytička dopadů globální ekonomiky na kultury po celém světě. Vzdělávala se ve Švédsku, Německu, Anglii a Spoených státech a hovoří sedmi jazyky. Lektorovala a přednášela po celém světě od Smithsonian Institute až po Harwardské a Oxfordské univerzity. Je autorkou mnoha prací, včetně dnes už klasické knihy Ancient Futures: Learning from Ladakh, které společně s oceňovaným stejnojmeným filmem byla přeložena už do více než 30ti světových jazyků. Poslední kniha je o přesunu potravinové ekonomie blíž k domovu: Z lokální alternativy do globálního agrobyznysu. Film Poučení z Ladakhu představuje propojení, jak státem podporovaný výzkum vytváří neudržitelné výdaje a ničí místní formy ekonomiky. Ničí místní formy štěstí a sebeuspokojení díky narůstající materiální spotřebě. Příští generace bude zcela ztracena a vykořeněna, odcizena jak sociálně, tak ekologicky. Souvislost je v tom, že jakmile sociální vztahy a štěstí jsou z místa odstraněny, ekologické zmizí také. Film z roku 1991 to odkrývá v působivých scénách.

   Nejdřív Země
   https://media.bloguje.cz/827395-nejdriv-zeme.php
   Wild and Free kolektiv predstavuje dokumentárny film First Earth o hnutí smerujúcom k masívnemu posunu vzorov a zvykov v ubytovaní – k stavaniu zdravých domov starými spôsobmi, zo samotnej zeme, a k životu v spoločenstve ako za starých čias znovu vytváraním obcí. Film je rozľahlý, natáčaný na mieste zo západného pobrežia Ameriky až po Západnú Afriku. Audiovizuálny manifest filmovaný počas štyroch rokov na štyroch kontinentoch, “Najskôr zem” potvrdzuje, že domy postavené z hliny sú najzdravším bývaním na svete; a keďže k výchove dieťaťa je ešte stále potrebná obec, je našou povinnosťou pretvoriť naše predmestské štvrte na eko-dedinky, ten skutočný severoamerický sen.

   Agrolesnictví
   https://media.bloguje.cz/789988-agrolesnictvi.php
   Zemědělské monokultury znamenají jedinou komoditu v lokalitě, při které jsou ostatní ekologické vztahy minimalizovány, nebo odstraněny. To je stále více vidět jako neefektivní a sebezničující pro dlouhotrvající ekologické vztahy a výnosnost krajiny. naučte se o Alley Croppingu – míchání stromů a dalších zemědělských plodinách na stejném pozemku. Tyto pěstební způsoby jsou vstřícný krok k reformě zemědělství, ekologickému, farmářskému, výdělečnému a trvanlivému. Vpodstatě všechny myšlenky a udržitelná řešení už dávno existují. Nyní je důležité je zpopularizovat a používat. Navštivte weby Biostate a Commodity Ecology kde najdete další nápady k bioregionálním reformám zemědělství.

   Globální zahradník
   https://media.bloguje.cz/619171-globalni-zahradnik.php
   Bill Mollison představuje ve čtyřdílném seriálu Global Gardner jak to je s růstem rostlin v různých typech krajiny a podnebí. Dále dokument Permacultura v praxi což je příklad dlouhodobě udržitelného zemědělství, čili permanent agriculture.

   Tajemství trvalé udržitelnosti
   https://media.bloguje.cz/760072-tajemstvi-trvale-udrzitelnosti.php
   krátký film Derricka Jensena. Derrick Jensen je radikální environmentalista a proticivilizační filozof. Slovenské titulky.

   Rostliny k jídlu
   https://media.bloguje.cz/764051-rostliny-k-jidlu.php
   Clayton Shaddox představuje v rámci svého Survival trainingu některé rostliny, které se dají jíst.

   Farma pro budoucnost
   https://media.bloguje.cz/775829-farma-pro-budoucnost.php
   Film televize BBC z cyklu Natural World o trvale udržitelném hospodaření a farmaření. Filmařka Rebecca Hosking zkoumá, jak transformovat svou rodinnou farmu v Devonu do nízkoenergetické farmy pro budoucnost, a zjistí, že příroda je klíčem.

  • #6470 Odpovědět
   Bubu
   Člen

   odkaz je super, ale většina filmů je anglicky. Já už se teda anglicky učit nehodlám, myslím, že to brzy nebude potřeba a hlavně učební styly jazyka mi totálně nevyhovují 🙄
   tak vkládám odkaz na stránky, kde se objevují některé výše jmenované filmy, ale i mnohé další, které mohu jen doporučit a jsou s českými titulkami… [whistleanim]

   https://www.mustwatch.cz/

   mimochodem viděli jste film Krásně zelené ? je to velmi inspirující…

  • #6471 Odpovědět

   blog je prec 🙁
   su data z neho niekde k dispozicii?
   dik

  • #6472 Odpovědět
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
Odpověď na: https://media.bloguje.cz/
Osobní informace:
2 + 2 =

Zvonící cedry Ruska | © 2021 Anastasia.cz - Všechna práva vyhrazena. | Ekoobchudek.cz

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account