Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4550 Odpovědět
   zbloudilec
   Účastník

   Dobrý den, ahoj.

   Následující řádky by měly směřovat k nalezení protějšku. Alespoň takové mám přání.
   Vím, není to snadné. Vzhledem k tomuto portálu, který zastřešuje lidi se specifickým životním směrem by to mělo být více pravděpodobnější. Na druhou stranu, procento takových entit je malé, takže odezvy nebudou četné. No, vzhledem k tomu, že hledám a pátrám jen po jediné ženě, stačila by teoreticky jen jedna odpověď.
   Tuším, že jich moc nebude i z jiného důvodu. Chci totiž více upřesnit koho hledám a i se více představit. Tím pádem mnohé z Vás najdou nevhodné podrobnosti, které budou působit jako oka síta a samy usoudíte, že nechcete jít dále ke mě.
   Pokud někoho hledám, myslím, je na místě sdělit své představy a i nabídnout něco o sobě k posouzení. Tří větné inzeráty(někdy i jen jedna věta!) mi připadají jako: Já chci ženicha – tady jsem. Sem s ním!
   Takové výkřiky bývají jinde. Absence takových na těchto stránkách trochu vypovídá o zdejších návštěvnících a proto sem vkládám své věty.
   Přesto rozvinu více svá slova než je obvyklé i zde. Počítám s tím, že v množství konkrétnějších údajů mnohé najdou něco vadícího a motivace k odpovědi bude zaplašena. Prosím o trochu tolerance. Je dost možné, že vše nepochopíte tak jak jsem to myslel. Nerad bych, aby neobratnost v mém projevu zavírala cestu.

   Pokud znáte Anastasii, mám ulehčenou práci a nemusím vše objasňovat. Myšlenka Rodového Statku může být jakýmsi hrubým popisem mého názorového směru. Nejsem sice nějak ultra praktikujícím člověkem nezávislým na civilizaci. Ne, snažím se o to, abych v jistém měřítku byl nezávislý, ale přitom užívám dosavadních výdobytků pokroku. Proč se cíleně stranit ulehčujícím možnostem, když jsou tak snadno dostupné? Mezitím se snažím obnovovat pěstitelské a chovatelské pozapomenuté zkušenosti. Neměl jsem to štěstí, aby mi předchozí generace něco předaly.
   Ano, tápám. Něco napoví net a knihy, ale přesto je to cesta pokusů, omylů a někdy i úspěchů. Do nedávna jsem nevěděl, co je to RS, přesto jsem ho zhruba vybudoval. Patří mezi menší z těch větších. Pole, luka, stráně i několik vodních skvostů( tedy alespoň kuňky o tom tak skřehotají a ledňáček švitoří).
   Soběstačnost, která je v dnešní době hodně těžká, tedy částečnou soběstačnost, beru jako kořenící cestu lidstva. Slovo permakultura to vlastně vystihuje, popisuje a dává návody jak po takové cestě kráčet.
   Někdo může namítnout, že nám udržitelnou cestu zajistí neustále se vyvíjející technologie. Možné to je, ale i přestože jsem strojař, má víra se upíná ke klíčícímu semínku, jež beru jako symbol počátku.
   Počítače jsou den ose dne dokonalejší, ale dosáhnou někdy ke všem informacím skrytých v nicotném semínku/plodu hrachu, žaludu, máku, kokosu… z kterých vyroste obrovský organismus, soustředíce na sebe motýly, mouchy, housenky a mnoho jiné žoužele po stovky let? Navíc kořeny rozrušují skálu a budují cestu vodě, která se zpomalí a slouží jiným. Je to jednoduché, samostatné. Žádné komplikované technologie. Stačí jen, aby jedno z tisíců zapadlo do správně vlhké jamky a čekalo na správnou dobu.

   Hledám ženu. Hledám rovnoprávný, rovnocenný protějšek. Hledám takovou, která je více pracovitá. Ne, nepoptávám pracovní sílu, ale takovou, která neposedí a jejím smyslem je tvoření. Ať už něčeho potřebného k běžnému životu, nebo věcí ne zrovna nutných. Jako třeba pomalování popelnice tulipány se zajícem, seskládání srdíčka z oblázků, či poškádlení psa, kterému jeho mozeček určil životním posláním hlídat rohožku a každou volnou chvíli ji pro jistotu zalehává, aby ji snad ani ptáci nevykoukali.
   Jo, jsou to malichernosti. Zbytečné, ale nechci obyčejné žití. Dělám též mnoho, pro jiné zbytečného. Nechci však prožít suchý, nemastný, neslaný život. Někdo se soustředí na cestování po světě. Mě naplňuje zahrada, děje v ní a lopocení se v obklopení stromů, které na sebe váží faunu, jak v mikroměřítku, tak ve viditelných a slyšitelných vjemech.

   Jsem klidnější povahy. Štíhlé postavy. Sport již moc nepreferuji. Přesto je snadné ve mě vzbudit aktivitu v tomto směru. Pokud je třeba motivací zvědavost k výhledu do kraje, nevadí mi lezounování napříč vrstevnicemi, třeba i s pomocí předního(ručního) náhonu. Kolo beru jako prima věc.
   Do padesátky mi zbývá pár a jeden rok. Mám jednu chybu, kterou neumím změnit. Je to má vada, která mne omezuje. Nedokáži najít pouto k neštíhlé ženě. Na druhou stranu mne zas poutá to, co většina mužů bere jako nedostatek a pozornost věnují jiné.
   Duši mám značně rozervanou a i po pozašívání budou viditelné látance. Měl jsem ženu, která byla šikovná, avšak neměla vztah k půdě.. Lepili jsme spolu vlaštovčí hnízdo. Já obstarával bláto a prvotně formoval a zhmotňoval pojem domov. Ona jej umně zdobila a nakrášlovala. Jednoho dne frnkla. Z hnízda vyjukávaly dvě zmatené ptačí hlavičky. Dnes už létají samostatně a do slepeného domova zalétnou jen k odpočinku či se na chvilku schovat před občasným vichrem života.
   Poučením pro mne je důležitost schody v názoru na podstatné věci života. Je mi šumafuk, co říkají hvězdy a horoskopy. Podstatné hledám v přírodních procesech. Nejsem nějaký zapálený kulak/pastevec, který dceři schválí jen hocha ze statku a s lány polí, případně desítkami hlav dobytka. Půdu – zem beru jako podstatu života a budoucnosti. Zahrnuji do ní floru, faunu, i vzduch, vodu… Půda poskytne potravu, palivo, radost z prvních poupat, strach z bouřky, klid při západu slunce, legraci s nemotornými dětmi a mláďaty i místo k poslednímu spočinutí.
   Neumím žít vyrovnaně ve městě. Proto jsem jej před mnoha lety opustil.
   Neumím žít vyrovnaně sám. Proto sepisuji toto zvolání a hledám se stále ukrajovanou nadějí.
   Ocitl jsem se na křižovatce. Některé směry jsou zahalené mlhou a oparem. Některé jsou zapovězené. Zpět to nelze.

   Pokud jste dočetli až sem, dává to o Vás jistou informaci.

   Přeji Vám naplnění 🙄

   zbloudilec
   [email protected]

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
Odpověď na: Hledání a nalezení?
Osobní informace:
9 × = 90

Zvonící cedry Ruska | © 2020 Anastasia.cz - Všechna práva vyhrazena. | Ekoobchudek.cz

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account