• Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel namu a poslední změna proběhla před 14 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4167 Odpovědět
   namu
   Člen

   ZNOVU U KAMENNÉHO KRUHU


   Září 2001. Elementární bytosti jsem znala z loňského roku, kdy mi též dávaly rady ohledně bylinek a vysvětlovali, kdo jsou, jakou tu hrají roli, a vůbec jak je to tu myšleno. Bylo jasné, že jsme jim vzácní a milí návštěvníci.
   Před rokem mi vyprávěli, že jsou tu už odjakživa. Reprezentují síly a moudrost elementu země, a jsou tu tedy pořád. Poslední staletí a desetiletí se stáhli více do země, ale nyní je Země posílá zpět nahoru, a to ještě více nahoru než byli původně, z důvodů přicházejících transformačních změn. Víc mi k těm následujícím změnám prý nemohou říct.
   Dále mi vyprávěli, že prý byly doby, kdy lidé ještě patřili k přírodě jako její součást, znali rytmy Země i rytmy Nebe – kosmu, a řídili se podle nich. Věděli, že jsou Bůh – Duch, který se vtěluje do matérie, aby prožil život v těle. Měli stálé spojení se svým vyšším já, žili proto tvoříc – prožívajíc. Ale to bylo úplně na začátku, a ta hmota ještě nebyla tak těžká, tak hmotná jako nyní. Panovaly jiné časoprostorové parametry. S postupným zhmotňováním však přicházela i větší závislost na hmotě, a s ní i touha tuto hmotu ovládat. Tam, kde lidé a skřítci žili dřív v původní harmonii jako rozdílné bytosti v přátelství, začal zhmotnělý člověk tyto síly využívat a ničit. Proto se nakonec stáhli pod zem. Ale jinak se prý naučili od lidí mnoho věcí, jako např. hrát na housle, oblékat se, kouřit dýmku a podobné kulturní vymoženosti. Toliko skřítci.
   Megality jako takové mne kupodivu tentokrát tolik neoslovovaly. Šlo jen stěží nastolit takový lidský kontakt s jednotlivými archetypy – osobami kamenů, jako před rokem. Měla jsem pocit jakéhosi strnutí a odchodu. To mne udivilo, a proto jsem se zeptala zlatého anděla kruhu, že co to znamená. Dostalo se mi vysvětlení, že chtějí ¨zemřít¨, tzn. uvolnit svá duchovní těla z materiálních těl kamenů a odejít do jiných sfér. – Chtěla jsem pochopit více, totiž, jak mám chápat, že v těch kamenech jsou lidé, kteří chtějí zemřít? Jak se tam dostali? Co si pod tím mám představit? – Podle výpovědi anděla, ochránce kruhu, byli tehdejší tvůrci vyspělé osobnosti, kteří šamanským způsobem dokázali zdvojit své duchovní tělo a jedno z nich dát do kamene (křemík – silicium – krystaly), aby v něm mohlo přetrvat věky a být orientací a léčbou pro lidi, chtějící se navrátit k harmonii se Zemí a Bohem. Pro dobu temna, kdy lidstvo bude muset hledat cestu ven ze slepé uličky, ve které se octne.
   Kameny jsou tedy – mimo jiné – fyzická těla duchů našich předků, kteří tímto způsobem zachovávají své vědomí i moudrost pro nás. Aby nám pomohli v těžkých dobách. Láskyplní tisíciletí stařešinové.
   Bylo mi líto, že chtějí odejít. Ale že prý chtějí být před očekávanými změnami na Zemi pryč. Že mají někteří takové úkoly, že potřebují uvolnit energie svého double-vědomí k jiným, důležitějším účelům. A že se nemusím bát o vědění, to tu zůstane – ale to teplé, lidské, citové, co mne s některými kameny spojovalo jako s dávnými dobrými přáteli, to zmizí.
   Udělali jsme šamanský rituál, jak si to přáli. Tedy nejdříve jsme se k tomu nemohli nějak dostat, až začalo pršet a já věděla, že to je o nás. Že už čekají. Tak jsme honem začali, abychom nezmokli. Za chvilku už nepršelo, duchové z kamenů k nám přicházeli, postupně, děkovali nám a s některými jsem ještě hovořila, než se vznesli vzhůru. Oheň i buben i naše přání a modlitby dobře pomohly, neboť duchové byli šťastní a vděční za pomoc. Odešla asi třetina kruhu.

   2.3. PODZIMNÍ ROVNODENNOST V KRUHU MEGALITŮ

   V duchovní dimenzi tohoto kruhu bydlí obrovská Kobra. Je projevem, strážcem i učitelem, co se týče zdejších sil Země.
   Dlouho jsem si lámala hlavu, co přesně a hlavně znamená časový bod podzimní rovnodennosti, ke kterému mne sem osud vždy přivede. Kobra mi ukázala, že jí tento den narůstají křídla a že se tím stává drakem, drakem pro štěstí. Křídla znamenají spojení s duchovními kosmickými světy. Je čas setkání jak na tomto světě, tak setkání mezi tímto světem a oním světem. Čas iniciací, čas smrti Ega, čas duchovního očištění a znovuzrození. Čas otevřených dveří. Čas láskyplného, ale i diplomatického setkání. Také je Slunce na 0° Váhy, čas, kdy každý sbírá zralé výsledky své práce a jde do setkání, nabídnout a přijmout.
   Ráno lilo. Z Lisabonu přijela skupinka lidí k jejich rituálu. Anděl kruhu mi řekl, že máme udělat rituál v kruhu v 15 hodin, kdy bude svítit slunce. A že máme ty Lisaboňany na ten rituál pozvat. Skupinka však byla promočená, a tak jsme se po výměně pozorností (buchty, čaj, svíčky, tyčinky) rozloučili a oni odjeli.
   Ve tři hodiny bylo slunce a spousty turistů. Tři autobusy a několik aut. Ale, ve tři je ve tři, tak jsme sebrali odvahu a šli s bubny a didgeridoo a se spoustou dalších drobnůstek do kruhu. Vystavěli jsme rituální kroužek se svíčkou, vonnými tyčinkami, vodou, kameny a s našimi dalšími drobnými dárky. I my jsme se chtěli nechat obdarovat silami a možnostmi tohoto místa, takže jsme si tam položili i objekty, určené k posílení a posvěcení, abychom si mohli síly kruhu vzít s sebou v malém domů. Zahájili jsme rituál zavoláním čtyř světových stran (čtyř elementů) a duchů Země i Nebe. Pak jsme propůjčili své hlasy tomuto místu k očistnému projevu, a zpívalo nám to tak, jak jsme to ještě nezažili. Pak dva bubnovali, a dva jsme šli „na příjem“.
   Anděl kruhu nad námi a čtyři další velcí andělé okolo nás. Dělám MERKABU – aktivuji své světelné tělo a struktury Kristovy lásky. Zřetelně to tomu místu pomáhá v jeho působení, neboť i my zažíváme zvláštní energeticko-světelné stavy. Přitom mluvím s vědomím Země, kterážto se mi zjevuje jako žena se zlatými vlasy a nebesky modrým šatem. Ptám se na funkčnost kruhu, pokud všechna duchovní těla lidí z kamenů odejdou? Země mi odpověděla, že kruh bude mít stejnou sílu a stejné úkoly jako dřív – spojení Země a Nebe, energetické zásobování okolí, spojení s vědomím Země, elementární bytosti, Kobra. Ti všichni zůstanou, jen ti duchové lidí musí pryč.

   Prý přestože většina schopností kruhu zatím zůstává, nachází se celý kruh v procesu rozpuštění a konce. Ještě několik málo let. – „Ale Země, jak můžeš ‚rozpustit‘ místo své síly, tvůj orgán? Co potom? Jak může zmizet místo síly?“
   Odpověď bohyně byla: „Země je v akutních transformačních procesech, po kterých přijdou nová místa síly, nové struktury. Utvořeny podle mého návodu od ‚nových lidí‘, na nových místech a s novým obsahem. Magnetismus Země klesá a proto rozšiřuj merkabu, budete ji v příštích letech potřebovat. Bude potřeba mít schopnost vytvořit si vlastní elektromagnetické pole, až magnetismus Země nebude stačit. Blížíme se k bodu nula: konec a začátek. Je potřeba připravených lidí.“
   Rituál jsme uzavřeli veselým bubnováním, které si přály zdejší elementární bytosti – skřítkové a víly. Radostně rejdili okolo nás.
   Večer jsem usnula pro mne neobvyklým způsobem – okamžitě a nezadržitelně. Příští den odpoledne též. Cítila jsem léčivé energie, a že je musím v klidu vstřebat.

   ZIMNÍ SLUNOVRAT 2001
   Při první meditaci se dozvím, že bubnování v tento čas nemá moc smyslu – že bytosti, kterých se to týká, spí. A ke komunikaci s anděly buben potřeba není.
   Jsem tu tentokrát s lidmi, kteří se rituálů neúčastní, takže jsem tu vlastně sama. Soustředím se tedy na své věci, a nechám si osvětlit mou životní situaci a změny, které mne potkaly. Cítím, že se můj život dostal pod jinou direktivu, na jinou kolej. Což je dobře.
   Při jedné meditaci vidím průsvitného úctyhodného starce, který je vlastně Slunce – v těchto dnech umírá a zrodí se nový – dítě Slunce, nový rok. Říká, že na mne nezapomněl, a že s sebou bere některé věci, které už nepotřebuji. S sebou do smrti. Souhlasím. A děkuji.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 0 vlákna odpovědí
Odpověď na: Evora (pokračování)
Osobní informace:
8 + 2 =

Zvonící cedry Ruska | © 2020 Anastasia.cz - Všechna práva vyhrazena. | Ekoobchudek.cz

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account