Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  petr a poslední změna proběhla před 9 roky.

 • Autor
  Příspěvky
 • #4457 odpověď
   petr 
  Člen

  Takže jak jsem slíbil v příspěvku „RO, RS a moderní technologie“ „RO, RS a moderní technologie“, že Vám představím něco co by mohlo každému výrazně pomoci při tvorbě a vizualizaci všech činností či staveb na svém pozemku.

  Rád bych ale znal Vaše ohlasy na níže uvedené ukázky toho, co je program Sketchup pro nás schopen udělat. Tzn. že nyní uvedu jen písemný popis a lehkou ukázku a na základě ohlasů pak budu pokračovat dále nebo toto vlákno smažu, když to nebude mít smysl.

  SKETCHUP a ovládání

  Schválně začínám nikoliv tím co umí, ale jestli jste schopni kdokoliv se s ním naučit dělat natolik, že bude opravdu přínosem v budování na pozemku. Existuje totiž mnoho programů, které umí neskutečné věci, ale než se člověk dostane k výsledku je to otázka klidně i na 2 roky samostudia toho jak program dokonale ovládat.

  Takže zdůrazňuji, že i má 8 letá dcera už v něm umí vytvořit jednoduchý dům, dát mu vybavení, osadit rostlinky apod. Myslím si tedy, že je to pro začátek dostatečná informace pro ty, jež se bojí vůbec začít s jakýmkoliv programem pracovat. Samozřejmě předpokládám, že základní práce na počítači zvládáte. Přesto pokud by byl i zde problém, klidně napište o radu. Bude-li dotaz akceptovatelný, poradím v diskusi i tyto základní věci na PC.

  Sketchup se ovládá velmi jednoduše, má velmi logické ovládání, výborné funkce pro rychlé modelování a především naprosto perfektní podporu z řad stejně zapálených lidí, co s ním dělají a někteří z nich vytvářejí zcela zdarma dokonalé „pluginy“ (pomocné funkce), které posouvají základní funkce programu zcela na jinou vyšší úroveň. Tolik k ovládání.

  SKETCHUP a využití

  – chcete si vymodelovat např. pěkné květiny, strom ?
  – nebo chcete zjistit jak by vypadala zahrada např, s nějakým jezírkem a zahradními prvky ?
  – nebo byste chtěli ověřit jak zkonstruovat nějakou stavbu ze dřeva ?
  – nebo jak bude vypadat Váš pokojík pro děti ?

  – nebo byste chtěli vymodelovat návrh vašeho RS či více hektarové RO a to včetně vodních prvků, zeleně, bylinkových spirál, ozdobných prvků a to vše usadit i s novým rodinným domem včetně jeho detailního návrhu (nábytek, kuchyň apod.) do vašeho terénu na Vašem pozemku a poslat to např. rodince po emailu jako ukázku?

  Víte, že všichni kdo mají zájem a ochotu sdílet své výtvory, mohou zatím bezplatně tak činit a dát své modely ostatním volně ke stažení ? Tzn. jeden vytvoří pěkné květiny, jiný zase vytvoří pergolu či vodopád a tyto všechny modely si můžete načíst do svého modelu jako součásti Vašeho návrhu.

  – pokud ano, pak napište a já se budu snažit předat postupně to co dosud umím a ti co umí ovládat PC lépe mi mohou pomoci při sdílení znalostí a postupů ostatním.

  Jiné a požadavky na výkon PC

  Mě program jede na stařičkém PC Intel P III 1 GHz a 768 MB paměti. Myslím ,že ale zvládne i starší konfiguraci, akorát nebude s narůstajícím množstvím prvků v jednom modelu tak rychlý. Rozhodně se nebojte jej vyzkoušet, když vaše PC nebude stíhat, tak to jen odinstalujete.

  Jinak program je pro soukromé použití zdarma. Sám o sobě by nebyl tak dobrý kdyby Google nespojil svůj jinak komerční produkt (je i placená verze PRO) se silami komunity nadšenců pro tento program. Ti jej teprve dovedli co se týče možností funkcí a produktivity na vysokou úroveň. Jsou to uživatele, kteří zadarmo pro všechny ostatní vytvořili funkce a vylepšení, které program jako takový nemá a tím by jeho používaní bylo znatelně pomalejší a těžší.
  Velká většina plugin funguje i ve free verzi a tak má dnes možnost kdokoliv modelovat doma zdarma pro radost i pro opravdové osobní využití.

  Google není hloupý a ví, že tím že poskytl program i zdarma, tak jej nadšenci dovedou svými schopnostmi na mnohem vyšší výkonost než kdyby to vyvíjeli jen Googlem placení programatoři.

  Je to ten model o němž mluvím, že je do budoucna hlavním motorem všeho života a práce.
  Z velkého počtu stejně zapálených lidí se vždy najdou ochotní a schopnější jednotlivci (pro danou činnost), kteří vytvoří něco bez potřeby nároku na odměnu pro všechny zdarma k užívání. Zdarma myšleno je to, že není nutné nic za toto vylepšení platit, ale nikdo nebrání poslat autoroci ať už peníze či cokoliv jiného jako poděkování, za to že ulehčil někomu jinému vytvořit rychleji svůj model(méně času= méně práce i peněz).

  [hr]

  Pokračování a má ukázka zítra, nebo už dnes se můžete podívat na ukázky tvorby např. sem:

  Krásný dům se zahradou

  záhon – klíčová dírka

  Tímto způsobem lze pokrýt mnoho lidských oblastí či činnností a nemusel by nikdo platit nehorázné sumy za něco co se dá vytvořit levně pro všechny.

 • #6453 odpověď
   romansh 
  Člen

  Kde se to dá sehnat (stáhnout)?

 • #6454 odpověď
   petr 
  Člen

  Stáhnout ty ukázky i modely můžeš přímo na odkazech nad obrázkem. Další už uvidíš na těch stránkách,
  Jsi-li počítačově zdatný tak stáhnout program (česká verze 6, nebo anglická verze 7 a nalézt i nápovědy (angl. videotutoriály i s českými titulky) můžeš přímo na Googlu. Je to jeho program.

  odkaz ke stáhnutí české verze 6

  na tomto odkaze je české forum se základními informacemi

  Pro kteří moc nevládnou počítačem budu sepisovat další článek ohledně instalace a především s využitím pro naše „rodové“ potřeby během dneška

Odpověď na: Chcete vidět ve 3D svůj RS či RO ? – tak si je vymodelujte sami !
Osobní informace:
8 × = 32

Zvonící cedry Ruska | © 2019 Anastasia.cz - Všechna práva vyhrazena. | Ekoobchudek.cz

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account