• Toto téma obsahuje celkem 24 odpovědi. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Anonymní uživatel a poslední změna proběhla před 16 roky a 7 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 24 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4132 Odpovědět

   Ráda bych se s Vámi podělila o poselství ,které jsem obdržele pomocí automatické kresby. Vždy ,když jsem na vážkách a nevím co a jak chodím se radit s úžasnou a skromnou paní ,která umí automatické psaní a již mám ověřeno pravdivost těchto výkladů a tak jsem se jí zeptala jestli je možné tento statek založit a jestli může hektar pozemku uživit rodinu. A toto byla odpověď :

   Zlatá duše v tobě tolik touží žíti i chovati se slušně . Vždy býti v souladu se zásadami vesmíru. Nepotřebuješ ty peřinu , pod kterou by jsi přečkala období , kdy se neloví, ani nesklízí a nabízí se všem jen holá zem. Patříš sem, patříš zemi – nebudeš žít v šedi ani v různé krabici, kde nežijí králic. Vše co duše tvoje vytvoří a mysl tvá to podpoří – to se podaří. Však třeba jasno udělati, zda tento rozměr – na něm má jen Vila státi – tam se ti nic nevrátí. Však třeba také uznati ,že ruce tvé si práce hodně budou žádati. Kati jsou ve vás jen ukryti – když pochybnosti se ve vás zachytí. Když ta tvá přání budeš rozvíjeti před každým usínáním, pak jak jinak, než ke splnění snu tu tvého bude pospíchati. Zajatí ptáčci do klece, kdopak jim svobodu přinese? Rozumíš? Jen v tobě to je – vše lze – i na malé ploše lze vyrůst krásné soše . Na každém území , byť velikostí dlaní lze úrodu sklízet a žíti v radování . Chování lidí je různe , když prostoru namají bezuzdně, pak zní to pro ně pustě. Když naučíte se využívat každého prostoru, pak blíž budete mít pro vodu, pro lásku, pro vztahy – není tu ale možné míti obrovské zahrady, však co potřebné je to se osadí! Žáby i čolci žít tu můžou si dosti . Hrdličky s otevřenými srdíčky i zajíčky k vidění třeba. Koloušek přijde si pro chleba a strachem se odradit nedá ! Střecha pevná zastřeší, každé místo, kde třeba i chvíli straší, však shora Bratři – říkají ti máš mašli , jejíž konec jsme od tebe našli.

   Zajímal by mě Váš názor co si o tom myslíte ? Děkuji s pozdravem Irena

  • #4642 Odpovědět

   Je to krásné, mnoho hezkého se tu píše. Věřím že jsou tam pravdivé věci když si dám vše do souvislosti: Od začátku jsme žili v přírodě, a každý je pán svého osudu, proto když člověk zatouží žít v lásce i kdyby to mělo být na posledním drnu trávy na zemi, tak se mu to podaří. Jenom nevím čí jsou ta slova. Jestli písařky, která to psala nebo něákým rozumem ruka ovládaná.
   Chci tomu věři už proto,že doma mám zahrádku a tím se má naděje a radost zvětšuje, že zahrada opravadu nemusí být veliká. Jo jenom jedno mi nejde do hlavy:…že ruce tvé si práce hodně budou žádati… Možná zezačátku, ale pokud je pravda: Příroda je jako velká kniha, lze vše uspořádat tak aby pro něj pracovalo.

  • #4643 Odpovědět

   Ta slova jsou od duchovních bytostí na které se umí napojit tá paní ,která mi to psala . Jmenuje se paní Hanka . A jak jsem již psala mám ověřené už z několika výkladu moudrost a lásku ,která je znát z toho poselství. Výklad dělá jen na základě datumu narození a jména výklad stojí pouhou stovku a v mém životě mi už mnoho pomohli. Nezasahují do naších životů ,ani do naších rozhodnutí ,ale když je požádáme o radu rádi poradí.S tou prací jsem to taky tak pochopila ,že ze začátku to bude chtít víc úsilí.
   S pozdravem Irena

  • #4644 Odpovědět

   K získání kvalitních informací o automatické kresbě doporučuji www adresu agapebrno.cz.
   Eva

  • #4645 Odpovědět

   No nevím Saąo, ty si myslíą, ľe uspořádáą rostliny na svém hektaru podle nějaké předlohy a budeą se ze zápraľí dívat, jak Ti rostou brambory,ktery nemusíą okopčit a zbavit plevele atd.?
   No to je celkem logický, ľe ruce Tvé si práce hodně budou ľádati. Od rána do večera.
   Opravdu by mě zajímalo, jak si to někteří lidé představují. Nemakat a pečený holuby přímo do hu.. úst.

   danesha

  • #4646 Odpovědět

   Danešó. Když tomu bylo i v minulosti, tak se tomu dá přiblížit i dnes. Když si vzpomenu že brambory byly dovezeny z kontinentu Ameriky a přežívaly tam velice dlouho aniž by se o ně musel někdo starat, tak věřím že lze.

   Vžtiť brambory klíčí samy když se nechají v zemi a když je nikdo nebude vykopávat…… Stačí si jich pár vzít (těch nejstarších) a zbytek nechat prostě klíčit a množit se ……

   Člověku byla vsugerovaná myšlenka že když se nebudu starat – třeba o včely- tak nepřežijí- . A řekněte mi? Jak včely přežívaly miliony let nazpátek v lesích. —-

   To je to my jsme je přenesli stloukly prkna a řekli tady budete žít v té bedně já vám tam vždycky vlétě vlezu a něco si vezmu. —-

   Místo toho abychom šli do lesa kokli se jak žijí a přemýšleli : jak si v přátelství od nich vzít med abych nenarušil konstrukci v kmeni stromu jimi vytvořenou. ,,, To je to, člověk začal chtít více a myslí si že když včelám dá cukr místo medu na zimu tak ušetří víc medu. —

   Ale zapoměl že rafinovaný cukr není to co med pro včely. A chudiky jí cukr jako vězňům dávaj chleba s vodou, a člověk po nich chce: noste víc a víc . A tak je to ve všem : uměle hnojí , ale lidé zapomínají vždyť to lze jinaK, lépe!!!

  • #4647 Odpovědět

   Člověk nebyl stvořen pro to aby makal ale tvořil v prostoru lásky. S chutí poznával věci v přírodě kolem a pak vše zhodnotil jak co roste a funguje a tak aby to bylo milé duši vše rozmístil a velkou nádheru stvořil. Když něco funguje dobře tak je to krásné.

  • #4648 Odpovědět

   Nejprve něco k těm bramborám. Když k nám byly dovezeny z Ameriky, jejich velikost nebyla o nic větší než švestky. Tady se vyšlechtili a jsou takové, jaké jsou. Pokud necháš brambory v zemi přes zimu, polovina jich umrzne a z té druhé poloviny budeš mít tak maximálně 4 brambory o velikosti švestky. Taky si nedokážu moc dobře představit, jak občas vykopeš pár brambor, a zbytek tam necháš. Pokud rostlina poroste dál, rád se na to přijedu podívat a poučím se.
   Ke včelám.
   Pokud odmítáš mít na svém statku úly a chceš brát med lesním včelám, přeji hodně štěstí. Nevím, jestli si někdy zkoušela vzít lesním včelám med, ale bude to zřejmě dřina. No a když to uděláš dvakrát, třikrát, garantuju, že včely se přestěhují na jiné místo, protože jim svoji láskou budeš ubližovat. Ony si produkují svůj med proto, aby přežili v zimě. Ani o gram na víc, ani o gram míň. Tak přežívaly miliony let v lesích
   Včely v úlech se krmí cukrem s vodou proto, že je jim med v rozumné míře odebrán a ony v zimě neumřou hladem. Toť ke včelám.
   Mám pocit, že to tady začíná trochu zavánět sektářstvím. Bez urážky. Pokud chci změnit svůj životní styl tak, že se budu chtít více přiblížit k přírodě a trochu se tak distancovat od dnešního materialistického pojetí světa, tak je to jistě možné. Ale budeš nadřená 100 x víc, než kdyby si pracovala 8,5 hod denně v kanceláři u počítače. To mi věř. Vím o čem mluvím.
   A je potřeba to pořádně promyslet. Ne si vzít knihu od skvělého obchodníka a uvěřit mu, že se o mě veverky postarají…
   Samozřejmě, že jde si koupit pole, doporučuji více než hektar, pokud se chcete živit jen tím, co vyprodukuje, postavit si dřevěný domek – viz například http://www.okpyrus.cz Je to zase jen o penězích.
   Ale budeš stávat brzy ráno a večer půjdeš do postele hodně strhaná, než si zvykneš na celodenní manuální práci na poli.

  • #4649 Odpovědět

   Zdravím vás.
   Tebe taky Danesho. Co se týče mých odstevečků vyádřil jsem svůj názor na věc. Navíc jsem ten Saša, a med jsem “nezkouše-la” brát včelám v lese.

   A včely na zahradě mám . V budoucnu, možná už i v létě se budou rojit, jsou moje první a mám pro nich připravený úl jaký byl popsán v první knize (myslím v první).

   Práce … Vykopat brambory, zasadit brambory, stříhají se keře, nejdřív se obdělá půda pak se něco zasdí , zalejvá se….. Ale takhle se stane z člověka robot, pokud to nedělá s něákým dobrým úmyslem, nenuceně a je z toho šťastný kdž vidí jak se mu daří. Člověku jemuž jeho činnost štěstí nepřináší není člověk svobodný. Když člověk zapomene že něco musí jeho duše se svobodně projeví. A síla jeho tvoření se znásobí, protože víc a víc cítí to je to pravé. A né ve své zlobě či pýše, ale ve své touze se naplní jeho sny.

  • #4650 Odpovědět

   Proč bych měl láskou ubližovat, a pokud ublížím tak pocítím něco jsem udělal špatně. A dál se rozvíjím. Ani o gram víc nebo míň. Ano to je jejich úmysl dokavaď jim ho někdo nevezme pak se jedná o kilogramy navíc: Avšak když se odebere pouze pro svou potřebu a z velkého úlu tak nevznikne tolik škody jako mnoho z malých úlů

  • #4651 Odpovědět

   Dobrá,
   aľ budete mít někdo z Vás statek alá Anastasia, přijedu se velice rád podívat. Podotýkám, ľe fungující statek, Protoľe některé příspěvky jsou trochu úsměvné.
   Sedět na zápraľí svého dřevěbého domku s rukama pod zadkem a koukat, jak vąechno kolem mě pučí, roste, rozmnoľuje se a jeątě mě to uľiví.
   Zajímavé, ľe na to někdo nepřiąel dřív. Jen tak si sednout, nemakat a vytvořit si kolem sebe “prostor lásky” , který mě i mé děti nasytí.
   Opakuji, ľe není problém si pořídit farmu a třeba i biofarmu, pokud na to člověk má peníze. Ale je to dřina od rána do večera, coľ si asi spousta lidí neuvědomuje. Ovąem i zde můľe být člověk svobodnějąí a ą»astnějąí neľ v továrně na auta.
   Opravdu mi to připomíná nějakou sektu zblázněných lidí, kteří jsou schopni utratit vąechny své peníze na něco, co četli v nějaké knize a slepě věří tomu, ľe je uľiví veverky, v zimě zahřejí medvědi a brambory zasadím jen jednou a 20 let z té jedné brambory budu ľít, anichľ bych se o ni jakkoliv staral.

   Bůh s Vámi přátelé.

  • #4652 Odpovědět

   Je velmi zajímavé sledovat, jak se názory zde prezentované vyvíjejí. Pro srovnání doporučuji znovu se podívat do novin “Anastázie”, sv.1, číslo 0 z listopadu 2003, na stranu č.4 – žlutý rámeček s otázkami a odpovědmi. Přestože by se naše názory měly neustále vyvíjet, měly by zároveň mít i určitou konsistenci a kontinuitu.
   Eva

  • #4653 Odpovědět

   Doporučuji přečíst Sašovi.

   Mějte se

  • #4654 Odpovědět

   Dik Sasa za prispevky, su super 🙂

   Este nieco k vcelam:

   Na kazde zahradce je treba mit jednu vceli rodinu.
   Je jen treba udelat pro ne hnizdo, jako to maji v prirodnych podminkach, a to je vsechno. Dalsi prace muze spocivat jen v odebirani medu, vosku a jinych jimi vyrobenych latek.

   Dnesni vcelari vymysleli hodne ruznych konstrukci ulu s predpokladem staleho vmesovani cloveka do vceliho hnizda. Prestavuji ramecky s plastvi, v zime pretahuji uly do jineho mista, a tohle delat nelze.
   Vcely buduji plastve v pevne stanovene vzdalenosti jedne od druhe, predvidaji cely system ventilace, ochrany pred nepriteli a kazde vmesovani rusi tento system. Misto toho, aby sebiraly med a chovaly mladata, musi napravovat zavady.
   V prirodnych podminkach vcely ziji v dutine stromu a lehce zvladaji vsechny problemy. Pritomnost vcel je velice prospesna. Prave ony nejefektivneji opyluji vsechny rostliny, a zvysuji urodnost, to ostatne velmi dobre vite.
   Nevite mozna to, ze vcely jeste ke vsemu oteviraji svymi sosacky presne ty kanalky v rostlinach, pres ktere se dostava dodatecna informace, odrazena od planet. Informace, tak potrebna pro rastliny, a tedy i pro lidi…

   Vies Danesha, asi si knihu Anastasia cital, ale vela zaujimavych informacii ti mozno uniklo… Zaujimavych a uzitocnych pre tvoju farmu…
   Poznas knihu Revolucia jednej slamky ?

  • #4655 Odpovědět

   Zdravím všechny a chtěla bych se přidat k diskusi . Mám chalupu na Jižní moravě a na jaro tam zasadím rajčata, papriky , mrkev a tak různě a dál se o to vůbec nestarám , když to sadím je to príma relax . Vedle bydlící sousedka pozoruje moje zahradnické umění a mnohokrát mi říká ,že to dělám špatně a aniž bych tam jezdila každý týden mívám větší úrodu než moje sousedka . Zahrádku ani nezalívám . Zatím to sadím v malém množství ,ale mám pocit ,že mi to přináší velkou radost.Na chalupu jezdím jednou za měsíc bydlím od ní hodně daleko a jsem pracovně dost vytížená . Taky mám už vyzkoušené ,že vše co dělám s láskou, pokorou a radostí a nikomu tím neubližuji vždy se to dříve nebo později splní někdy to vypadá jako zázrak . Hodně lásky přeje Irena

  • #4656 Odpovědět

   lidičky, pište bud česky nebo slovensky…proč někdo v jednom příspěvku používá obojí nechápu. Nebo proč jeden a tentýž píše jeden příspěvek v češtině a o kousek dál píše už ve slovenštině?????

  • #4657 Odpovědět

   Já ten výklad chápu trochu jinak. Nepíše se, že práce si bude žádat tvé ruce, ale
   “vše co duše tvoje vytvoří a mysl tvá to podpoří – to se podaří. ……Však třeba také uznati ,že ruce tvé si práce hodně budou žádati”.
   Podle mne to znamená, že moje duše a mysl vytvoří obraz a mé ruce samy budou žádat práci, aby tento obraz vytvořily. Neboť člověk jako tvůrce chce svou myšlenku realizovat a tudíž zaměstnat své ruce.
   Kdo má svou zahradu, jistě ví, o čem mluvím. Zažívám to koncem každé zimy, kdy si plánuji, co nového na zhradě udělám, osázím… Moje ruce se jenjen třesou, jak si žádají práci na tom, co udělá radost mně i ostatním.

  • #4658 Odpovědět

   takľe není nic jednoduąąího, neľ si odchytit, nebo koupi roj včel a člověk můľe začít. Pokud chce mít med i na zimu, musí je chovat v úlech a starat se o ně. To» vąe.
   Ale stále mi chybí jeden zrealizovaný rodový statek, či prostor lásky, nebo jak tomu kdo říká.
   Stále jen dohady, přemýąlení, vymýąlení….
   Ovąem knihu bych bral jako námět na změnu ľivotního stylu, ale ne jako přesný návod na samotné bytí. To je v rukou koaľdého z nás.
   Aľ bude hezké počasí a moje farma bude rozkvetlá, rád Vás pozvu na návątěvu a nechám si i poradit, jak co mám dělat. K větąině problémů jsem se musel postavit i vyřeąit je sám. ®ádná kniha mi nikdy nepomohla. Poradili starąí lidé, kteří kdysi věděli jak na to a poradila také má intuice, či cit.
   Chcete si zaloľit statek? O víkendu vezměte auto, kolo, stopněte si vlak a jeďte tam, kde se Vám líbí. Najděte si vesničku a poptejte se na chaloupky, či domky k prodeji. Neobdělaných polí je u nás dost, nemusí se ani kupovat. Větąina lidí Vám je rádo pronajme za symbolickou stokorunu ročně. A můľete začít tvořit !!!
   Větąině lidí se ale z útulných paneláčků nechce. Teplá voda kdykoliv, elektřina kdykoliv, polámaný záchod – soused to spraví…
   Ale to neznamená, ľe ani v paneláku nemůľete mít svůj prostor lásky… Stačí jen to políčko někde v sousední vesničce a můľete si to zkusit…. Věřím tomu, ľe ty obrovské nevyuľité plochy půdy, které kdysi rodili pąenici, jsou lidí, kteří na to nemají čas a větąina jich anineví o tom, ľe nějaké pole mají. Najděte je, domluvte se a začněte… Jeątě letos!!!! Stále je čas

   Namaste danesha

  • #4659 Odpovědět

   Mile jsi mě překvapil Danesho. Ráda bych se na ten tvůj statek přijela podívat.

  • #4660 Odpovědět

   Danesho,
   z Vašich prispevku jde tedy energie :-(. Az me z toho boli solar. Jen proto, ze maji ostatni jiny uhel pohledu, tak nemusi byt naivni anebo sektari. Vzdyt Vas nikdo nenuti, abyste se zabyval necim, co podle Vas neni funkcni a realne. Delejte si to podle sebe, vzdyt mate moznost svobodne volby. Preji Vam vse nejlepsi na Vasi ceste.
   Pro me je nadherne na knihach Anastazie to, ze je tam krasny navod, jak dosahnout toho, aby statek fungoval. Nekdo to vidi, nekdo ne. Kazdy ma svou cestu a kazdy v danou chvili dela to nejlepsi co muze.

   Ireno, diky za prispevek ohledne Vasi zahradky. Mluvite mi ze srdce. Priroda ma uzasnou schopnost samoregulace :), jen bychom ji to meli dovolit.

   Vsem preji hezky den.
   Jarka

  • #4661 Odpovědět

   Milá Jarko,

   budu opravdu rád, aľ se přijedu podívat na něčí statek, kde to bude fungovat jako v knize pana Megreho. Potom skloním hlavu uznáním.
   Já se jen snaľím poskytnout alternativu, těm, kterým intuice říká, ľe to nebude tak růľové, jak si píąe v knihách. Myslím, ľe spousta lidí se toho dost bojí – odejít třeba z města, kde jsou zvyklí na ľivot, který jim částečně vyhovuje a částečně ne…
   Samozřejmě, ľe má člověk moľnost svobodné volby. Ale věřím tomu, ľe jsou i lidé, kteří svoje ľivoty chtějí změnit, ale také chtějí mít jistotu, ľe neumřou hlady, nebo ľe jim exekutor nezabaví jejich statek, protoľe neměli na zaplacení elektřiny, nebo plynu…
   Těm se snaľím ukázat, ľe to jde i jinak a můľou vnímat přírodu stejně láskyplně jako Anastasie.
   Nikdo se nemůľe jen tak odtrhnout od společnosti, od světa. Snad jen několik vyvolených mnichů, kteří svůj ľivot proľijí v meditaci a v hledání podstaty vesmírného řádu. Ale tito lidé uľ byli k tomuto předurčeni.
   Jeątě jsem ale nedostal odpověď na otázku, jaké místo ve společnosti bude zastávat člověk, který bude mít postavený rodový statek s jedním hektarem pole a dřevěným domečkem.
   Je to totiľ důleľité, protoľe i kdyľ budete svým ľivotní stylem bojkotovat systém, který tu je, budete stále jeho součástí a stále budete občany ČR, kteří mají svá práva i povinnosti.
   Chci tím jen říct, ľe můľete být nezaměstnaní a chodit po lese, nebo budete pracovat někde v podniku, coľ by asi Anastasie neviděla moc ráda a nebo se budete zabývat nějakými řemesly, které se asi větąina lidí bude muset naučit. Odpověď na toto téma jsem jeątě nedostal a opravdu by mě zajímala.
   Od některých lidí mě totiľ připadne opravdu naivní to, ľe si myslí, ľe jejich ľivot bude jednoduchý a plný lásky, kdyľ nic nebudou dělat. ORA ET LABORA – modli se a pracuj. To si myslím, ľe je správné.
   Nechci tady uráľet, či hanět knihy pana Megreho ani lidi, kteří věří tomu, ľe je uľiví hektar půdy. Snaľím se jen vyjádřit svůj názor na věc a třeba i některým ukázat jinou alternativu, ze které by snad i Anastasie měla radost. To» vąe.
   Nikdo nemusí respektovat názor nikoho jiného a» uľ je takový, nebo makový. To je svoboda. Moľnost mít své názory, svůj způsob myąlení a svůj poled na svět.

   Přeji pěkný den
   Namaste
   Danesha

   P.S. Ireně i ostatním. V červnu aľ červenci pořádám s rodinou exkurze na naąi farmičku, spojenou s povídáním o tom, jak to funguje apod. Určitě Vám napíąi a rád Vás pak uvítám a můľeme diskutovat o problémech i radostech tohoto světa.

  • #4662 Odpovědět

   Danesho,
   mam jednu otazku z opacneho konce. Kdyz cloveku ci rodine nestaci na obzivu 1hektar, kolik hektaru tedy potrebuje? Mate o tom predstavu? Kolik je u nas orne pudy, ktera nas zivi?

   Respektuji Vas uhel pohledu, a Vasi cestu, nechci s Vami nikterak polemizovat. Sama hledam na mnohe otazky odpoved a souvislosti.
   Jsem si ale jista, ze rodovy statek je realna moznost. Citim to. Je to muj nazor a nikomu ho nevnucuji.

   Chapu, ze jako clovek majici farmu mate sve zkusenosti. Muj tatinek ma nejake polnosti a vidim jaka je to drina. Od mala jsem v sobe mela myslenku, jestli by to neslo jinak. Jde to jinak, odpoved je ve spojeni samoregulace prirody a lasky a cistoty umyslu. Vim, ze to nekomu muze znit jako fraze, ale ja to tak citim. Lidska myslenka ma obrovskou silu, mnozi lide si to ani neuvedomuji. Uz se mi stalo, ze jsem pohledla na kytku ve svem pokoji, nelibila se mi, ja to silne pocitila a ona malem zahynula. Naopak, kdyz jsem zatouzila, aby se jine rostlince darilo, tak rostla jako z vody.
   Jsem hodne citliva na sve okoli, kdyz si o me nekdo neco negativniho pomysli, citim to. Nekdy lidske emoce hodne boli, jeste se musim nektere veci naucit ohledne prace s energii a tak.

   Povidam si s kytickama, rikaji mi co by chtely a co ne. Povidam si kaminky, miluju krystaly a kaminky. Jeden kristal mam u okna, nema rad slunicko, zatahuju ho zavesem. Trval ale na tom, ze tam chce byt a dela mi tu tak nadhernou energii, abych si mohla odpocinout….
   Jako mala jsem spavala v kocarku pod lipou u nas doma. Jsem s ni spjata, kdyz jsem unavena, staci na ni pomyslet a citim jeji energii.
   Jednou se stalo, ze tatinek stavel senik a pokacel v zahrade moji nejoblibenejsi lisku, kde jsem si chodivala hravat jako mala. Zabolelo me to, a moc si prala, aby tam byla. Loni jsme s tatinkem sli kolem seniku, a on prekvapene koukal na liskovy proutek, ktery se tam objevil, byl z toho pokaceneho stromu….. Zase ho chtel useknout, uprosila jsem ho, aby proutek nejprve zakorenil a presadil…
   Tim co jsem ted povidala chci rici, ze nevidim problem v rodovem statku. Protoze rostlinky a stromy mi sami reknou kde chteji byt a jak je to pro me nejlepsi. Stejne tak nevidim problem v uziveni se. Neexistuje univerzalni navod stejny pro kazdeho. V tu spravou chvili se mi vynori reseni o kterem budu citit ze je to to spravne. Bezne kdyz se rozhoduju citim bud klid a pohodu, a pak to znamena, ze je vse v poradku. Anebo tlak a nervozitu, a to znamena, ze to neni cesta pro me.
   Vim, ze budu mit svuj rodovy statek. Ale zatim jeste nenastala ta spravna doba.
   Dekuji za predchozi odpovedi. A za to, ze jste si precetl muj prispevek. Pokud si myslite ze jsem naivni snilek, nikterak Vam to nevysvetlim ani nevyvratim.
   Preji Vam vse nejlepsi na Vasi ceste, abyste byl v souladu s Vasi Dusi.
   Jarka

  • #4663 Odpovědět

   Dobrý deň.
   Budem písať slovensky. Tak mi , ako sa u nás hovorí, zobák narástol.
   Ale aj keby som to kombinoval s pasážami v češtine, myslím, že by s tým nemal mať nikdo problém. Ak je tomu inak, mal by sa ten dotyčný zamyslieť, v čom to asi bude. 😳
   (Tiež som z Košíc. a preto : “Pozdravujem ťa Dodo. Dlho sme sa nevideli.”)
   Danesha_ je , zdá sa, veľmi racionálny človek a nezazlievam mu to.
   Práve naopak. To čo mi u neho chýba je trochu viac tolerantnosti a trpezlivosti pri súdení názorov druhých. Tiež sa môžem v duchu usmievať
   nad jednoduchosťou a priamočiarosťou ba niekedy až naivnosťou niektorých ľudí pri ich predstave vlastnej budúcnosti. Ale to všetko môže byť len zdanie. Okrem toho, aký by bol život, keby sme stále mysleli len na to ako sa niečo nedá urobiť?
   Aby som však príliš neteoretizoval, chcem niečo povedať o tých zemiakoch (bramborách) . Nie je vôbec pravda, že je treba sa zodrať, kým si človek vlastnými rukami dorobí ten kúsok jedla, čo potrebuje k prežitiu. Človek má rozum na to, aby si uľahčoval život (niektorí aj na úkor druhých ľudí či celej prírody, ale to asi nie je prípad účastnikov tohoto fóra) a preto by mal chodiť stále s otvoreným srdcom a s otvorenými očami a môže byť prekvapený, ako príroda ľahko rieši problémy, ktoré človek ťažko prekonáva so všetkou tou mechanizáciou a chémiou a všetkou tou drinou.
   Teda k tým zemiakom :
   Čo napríklad potrebujú zemiaky na to aby dobre rástli? Svetlo a vzduch pre listy , živiny a vodu pre korene, tmu pre hľuzy. Je to všetko možné dosiahnuť aj bez driny? 💡 ÁNO.
   Treba ich zakopať do zeme? NIE. Stačí ich na zem položiť. Korene sa k zemi dostanú ako u každého iného semena (aj keď samozrejme hľuza nie je semeno). Ale čo tma (aby nové hľuzy nezozeleneli a nestali sa jedovatými) a vlhkosť ? Tomu pomôžeme vhodným krytom z neprihľadného a vzdušného materiálu, ktorý zabráni aj strate vlhkosti. Môže to byť napríklad slama ale niektorí na to používajú aj suchú trávu alebo iné materiály . Vždy však musí byť toho materiálu dostatok, aby dobre ochránil zemiaky pred svetlom. V poslednej dobe sa pestujú zemiaky aj pod čiernou netkanou textíliou. Zemiaky sú pekné, čisté.
   Ja sám som to skúšal toho roku a to len tak, že som vložil pár hľúz do pokosenej buriny, ktorú sme nahádzali do kompostoviska. Vňať bola až do konca zdravá, vydržala oveľa dlhšie ako pri “normálne” posadených zemiakoch.Hľuzy boli pekné, len trochu popraskali, lebo v kompostovisku bolo príliš vlhko.
   Aby si niekto nemyslel, že to robia len nejakí fanatickí experimentátori, tak o tej textílii som počul u nás v rozhlase od agro-inžinierky, ktorá každý týždeň radí záhradkárom ako správne záhradkárčiť. Nie som si istý, ale zdá sa mi, že o tom bola zmienka aj v Receptári na Prime. Slama sa takto používa v niektorých oblastiach sveta už veľmi dlho. Dostávam správy z fóra Fukuoka_farming na serveri Yahoo a práve o tom tam práve diskutujeme. Zhodou okolností som práve dnes otvoril posledný výpis a chválil sa tam manželia odniekiaľ zo stredozáoadu USA, že majú veľmi dobré výsledky a že “sadia” priamo na zarastenú zem ale pred tým ju prikryjú starými novinami kvôli potlačeniu buriny.
   (Originál: Message: 1
   Date: Mon, 6 Dec 2004 12:36:47 -0800 (PST)
   From: jo li
   Subject: Re: Re: Soil disturbance and potatoes

   Hello all, Here in the midwest of the u.s. (missouri)
   my wife and I planted potatoes using the mulch method.
   We simply lay down a thick layer of wet newspaper to
   smother the grass and weed, lay the seed potatoes on
   top of the wet newspaper and covered with a 1 foot (30
   cm) layer of straw. they grew beautifully, maybe just
   a tiny bit smaller, but absolutely delicious. Only
   issue is to check straw periodically to make sure
   potatoes themselves are covered and not exposed to
   sunlight, only the foliage above. cheers, John
   — pollywog wrote: )

   Na Internete je o tom mnoho zmienok. Stačí hľadať napr. s kľúčom “grow potatoes under straw”.
   S inými “problémami je to rovnako. Treba si len všímať, rozmýšľať, hľadať a pýtať sa. Ak si to hľadanie chcete uľahčiť, treba sa začať zaujímať napríklad o PERMAKULTÚRU. (napr. http://www.ekozahrady.com/apk.htm)
   Pozdravujem všetkých priateľov Anastázie aj ostatných nadšencov a hľadajúcich. Držím Vám (nám) palce.
   🙂 Ľubo.

  • #4664 Odpovědět
   Vnucka
   Člen

   Ľubo, Ĺubko, Ĺubečko, jsi veliký zlatíčko 🙂
   Daneshu možná nepřesvědšíme, ale chci jen přiložit podporu tvým slovům, nejen u Košic, ale i v Čechách takhle brambory krásně rostou 🙂
   Akorát že pod tou burinou, pod kterou jsme to zkoušeli my, byla malinko plíseň…? Nemáš tu zkušenost?
   Posílám pozdrav a bozk do té veliké dálky 😉 a příště zase piš, ako ti zobáčik narástol, slovenština je tak libozvučná a měkounká 🙂
   Jája

  • #4665 Odpovědět
   Anonymní uživatel
   Neaktivní

   to: Danesha_
   Ono to někdy není ani tak o vynaloženém úsilí.
   Čím blbější sedlák, tím větší brambory
   – fakt to funguje!
   – Jednou sem se dnažil vypěstovat kytku, sháněl jsem co nejvíc informací, vytvořil optimální podmínky pro růst, obstaral nejlepší hnojivo a nic mi nevyrostlo. Kámoš to vzal hodil za barákem do hlíny a … vitálnější kytku jsem ještě neviděl!

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 24 vlákna odpovědí
Odpověď na: Automatické psaní (Téma přesunuto Adminem ze starého fóra)
Osobní informace:
÷ 3 = 3

Zvonící cedry Ruska | © 2021 Anastasia.cz - Všechna práva vyhrazena. | Ekoobchudek.cz

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account