Všem příznivcům knih Vladimíra Megreho přinášíme článek z červnového čísla časopisu MEDIUM, kterému upřímně děkujeme za dlouholetou, velmi příjemnou spolupráci:) V článku autor knižní série Zvonící cedry Ruska odpovídá na otázku z publika během čtenářské konference v Helsinkách, která proběhla v roce 2015.

I vy můžete položit autorovi své dotazy během jeho podzimní návštěvy České republiky a Slovenska v září 2017, kdy proběhnou dvě čtenářské konference v Praze a Bratislavě. Na programu mimo jiné prezentace českých, slovenských a ruských rodových statků, vystoupení ruských, českých a slovenských hudebníků, úryvek z představení Léčivého divadla Gabriely Filippi „Anastasia“, autogramiáda, focení, prodej knih, cedrových výrobků a cedrových sazenic. Kompletní program návštěvy V. Megre najdete v událostech pro Prahu a Bratislavu. Připomínáme, že snížené vstupné na čtenářskou konferenci v Praze končí 31. července!

„Existuje Anastasia?..“

„Tuto otázku mi lidé kladou nejčastěji a je pro to několik důvodů.

Existuje skupina lidí, kteří si nepříliš přejí, aby byly moje knihy a existovala Anastasia. Kdo je to? Tak například někteří duchovní činitelé. Po celý život kázali, poučovali společnost, ale žádný dobrý výsledek se nedostavil. A najednou se objevily knihy, v nichž mluví Anastasia. A ve světě dochází k událostem, které již teď můžeme pozorovat a cítit.

Existují i jiné důvody. Představte si třeba rodinu, která si vydělala na byt, na auto a jiné věci. Otec rodiny si myslí, že vede správný život a že něčeho dosáhl. Najednou však za ním přijde manželka se zelenou knížkou v ruce a říká: ,Muži, nežijeme správně. Naše děti by neměly zdědit chátrající byt, ale velkolepý živý prostor, v němž by mohly žít.ʻ A člověk najednou pocítí, že něco v životě dělal špatně, prožívá neklid, začíná se s manželkou přít a říká, že nic z toho neexistuje.

Jsou také lidé, kteří pokládají tuto otázku, aby se ještě jednou ujistili, že Anastasia existuje.

Pojďme však uvažovat logicky. Jsou tady knihy. Mají autora. Je to Megre a Anastasiina slova. Knihy se dotkly lidských duší v mnoha zemích světa. Znamená to, že jsou a působí na lidi. Kdo je ale napsal? Pokud je autorem pouze Megre, znamená to, že právě on je Anastasia. To on stvořil tak geniální obraz. On udělal to, že miliony lidí přestávají holdovat alkoholu, kouřit a zakládají rodové statky. To Megre, tak geniální člověk, stvořil neobyčejný obraz, jenž se vznáší nad Ruskem a který následují miliony lidí. Stvořil obraz, o němž mluví duchovní učitelé, církev, vědci, stovky bardů. Muzikanti skládají písně, básníci píšou básně, malíři malují obrazy a vy je můžete vidět. Na Zemi se zakládají zahrady, které také můžete vidět. Dochází k obrovským sociálním změnám. A mně nejednou říkali, abych se vzdal Anastasie, abych řekl, že neexistuje. A byl bych nejgeniálnějším spisovatelem, jelikož obraz stvořený v knihách ukazuje lidem cestu…

Jsem vděčný osudu, že mě před tímto ochránil. Proto stále říkám, že Anastasia – překrásná poustevnice z tajgy – existuje. A má úloha tady není velká. Vše, čeho jsem dosáhl, je díky Anastasii.“

Překlad: Zvonící cedry

Kresba: J. Gavrikov

Tags:
  •  
  • 4
  •  
  •  
  •  
0 Comments

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

7 × = 35

Zvonící cedry Ruska | © 2021 Anastasia.cz - Všechna práva vyhrazena. | Ekoobchudek.cz

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?

or

Create Account